Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slikanje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene interesuje cime i kako slikate akvarijum, pa budu onako mocne slike kao iz kataloga, ja imam telefon sa kamerom 15 mp pa opet mi slike mutne???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 6:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko megapiksela ima je najmanje bitno Smile
Dosta je komplikovano i za fotografa, kamoli za fotografisanje digitronima ako nisu jasne osnove fotografije.

Probaj digitron Smile da prebaciš na ručno (manual mode), ISO što više, F što manje i brzina što veća (recimo 1/250; 1/500).
Ne znam koliko se razumeš u materiju ali tražiš balans, što manje zrnava slika (ISO), dubina polja željene oštrine (F broj ili otvor blende) i oštra slika (brzina okidanja).
Sve radi u mraku, samo akvarijum da svetli, mirna ruka i tako to ... Smile
I malo google, ima da se nađe saveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ti nije mutna voda Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xaxaaa, da, slika je precizna al moras da slikas malo posle menjanja vode Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Neso na informacijama, voda je cista, menjam redovno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je bagoroid probaj opencamera. Ja telefonima je jednostavno ako ti je osvetljenje na akvarijumu dobro stavi iso50 100 koliko najmanje moze pa slikaj. Resi se svog ambientalnog svetla i po mogucstvu zatamni bokove akvarijuma.
Ima ona izreka poise i na... pa opet slomis... tako ti je i sa MP na mobilnim, dobro softverski uvecane slike da bude sto veci br, to je smo oznaka za velicinu slike a ne za kvalitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A stakla da li su obrisana, i na telefonu i u akvarijumu Smile

Imaš ovde članova koji su profi, neko je i postavljao slike postavke svetla itd...
Pretraži malo net, malo savladaš pojmove i samo vežba, npr. malo podugačko ali detaljno:

http://www.fish-etc.com/knowle.....ank-part-1

https://www.fish-etc.com/knowledge/to-photograph-fish-aquarium-part-2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License