----------------------------------- MarkoPg Ned Okt 24, 2010 11:35 am Smedja alga ----------------------------------- Da li neko moze da mi da sliku smedje alge nesto sumnjam pa da vidim dal je to tako ako razumete :) ----------------------------------- Kratos Ned Okt 24, 2010 3:44 pm ----------------------------------- Evo sajta pa uporedi.. http://www.google.com/images?hl=en&q=Brown+algae&psj=1&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=LSrETKnLJsfOswaNttXdCA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDsQsAQwAw&biw=1023&bih=882 ----------------------------------- Belja Pon Apr 01, 2013 11:37 am ----------------------------------- Da li od ove alge nastaju rupice na listovima biljaka? Kod mene je problem sto imam braon tackice po listovima i na tom mestu list pozuti i sutradan je tu rupa. Ima li spasa? ----------------------------------- fender Pon Apr 01, 2013 12:22 pm ----------------------------------- http://i.imgur.com/BXHQ2L0.jpg http://i.imgur.com/s54r3di.jpg http://i.imgur.com/k9qM713.jpg ----------------------------------- chikavili Pon Apr 01, 2013 1:03 pm ----------------------------------- Kod mene je problem sto imam braon tackice po listovima i na tom mestu list pozuti i sutradan je tu rupa. Ima li spasa? Nemam iskustva sa braon algom, ali meni to vise lici na nedostatak nekih, za razvoj biljke potrebnih elemenata u vodi. ----------------------------------- DevilFish Pet Apr 26, 2013 6:34 pm ----------------------------------- A kako protiv braon alge? ----------------------------------- jovica Pet Apr 26, 2013 8:07 pm ----------------------------------- Pojacaj svetlo i proci ce sama. Imao sam sa njom problema na pocetku, javlja se u glavnom slabijeg svetla, i voli tvrdju vodu. Obicno se javi kod novoformiranih akvarijuma. Ako nemas ancistrusa, ubaci ga, dosta ce ti pomoci kod skidanja po dekoraciji, naravno, tu si ti glavni element fizickog uklanjanja. :) ----------------------------------- DevilFish Sub Apr 27, 2013 7:28 pm ----------------------------------- Hvala ali svetlo uopste nije bilo slabo, zato me cudi :/ ubacen je anci, valjda ce se stabilizovati, hvala :) ----------------------------------- jovica Sub Apr 27, 2013 8:14 pm ----------------------------------- Ovo je Bojan napisao u temi "Predstavljanje akvarijuma": Ukoliko zelite da predstavite vas akvarijum i zatrazite neki savet, komentar ili nesto drugo obavezno je da kazete sledece: - koliko ima litara (duzina x visina x sirina), - kakvo osvetljenje imate i koliko ima wati, koliko dugo gori svetlo (fotoperiod), - kakvu podlogu imate, - biljke, - ribe, - oprema, - kako odrzavate akvarijum, U principu ne morate navesti svaku stavku ali je lakse dati savet ako se zna sto vise podataka tako da od vas samih zavisi savet i slicno. Sto vise podataka i detalja to bolje. Napisi nesto vise o akvarijumu, da li je cikliran, kada je formiran i sve ostalo iz predho gore navedeno, da bi znali tacno sta je u pitanju. Video sam jos neke tvoje teme, pa me zanima sta je rezultiralo time kako i sam kazes svasta nesto, od plesni do algi. ----------------------------------- DevilFish Sub Apr 27, 2013 8:22 pm ----------------------------------- Ima moja tema u Akvarijumi, tamo pise sve :) Ovde me je samo interesovalo da li algari mogu donekle da je istrebe ili cu morati rucno da je sklonim ako se prosiri. ----------------------------------- pallmall Sub Apr 27, 2013 8:31 pm ----------------------------------- Ubaci dva - tri Amazonca i za jedan dan, akvarijum čist ko suza. ----------------------------------- jovica Sub Apr 27, 2013 9:13 pm ----------------------------------- ...dosta ce ti pomoci kod skidanja po dekoraciji, naravno, tu si ti glavni element fizickog uklanjanja. :) Prilikom svakog menjanja vode na 7-10 dana, fizicki ukloni alge ako se pojave, sifoniraj dno, adekvatno svetlo moras da imas, regulisi foto period shodno situaciji koja je trenutno aktuelna u tvom akvarijumu. Zato sluzi dnevno odrzavanje, tj svakodnevno pracenje sta se i kako dogadja u akvarijumu, da li su svi da ne cuje zlo zdravi i cim primetis nesto blagovremeno reagujes. Ako je sve u redu i sve se odvija kako treba, NISTA NE MENJATI!!! Pozdrav! I naravno, zlatno pravili: STRPLJENJE. Ubaci dva - tri Amazonca i za jedan dan, akvarijum čist ko suza. Cist akvarijum, ostane samo podloga i staklo, a biljke i alge uklone bez problema! :smeh: ----------------------------------- pallmall Sub Apr 27, 2013 11:55 pm ----------------------------------- ... Ubaci dva - tri Amazonca i za jedan dan, akvarijum čist ko suza. Cist akvarijum, ostane samo podloga i staklo, a biljke i alge uklone bez problema! :smeh: Ne znam u čemu je problem :?: To što sam napisao je iz ličnog iskustva, naime kod postavljanja poslednjeg akvarijma, floru i faunu sam razmestio u dva akvarijuma od po 30L. Svetla je bilo tek toliko da se nešto može videti i naravno braon alga je za četiri dana skoro prekrila sva stakla u akvarijumu sa faunom. Prebacio sam tri amazonca iz drugog i u roku od 24h, ni traga od alge. Tu su ostali narednih nedelju dana, stakla čista, biljke čiste i naravno neoštećene. ----------------------------------- jovica Ned Apr 28, 2013 12:11 am ----------------------------------- Vole da glockaju i biljke. Zato sam to napisao. ----------------------------------- nesa69 Ned Apr 28, 2013 1:52 am ----------------------------------- Amazonac je što se tiče odnosa cena-kvalitet po mom skromnom mišljenju odmah iza malezijca, a meni lično jako lep i koristan puž, posebno za alge. Nerita je keva za to ali cena je ... ipak kupio par. Ancistrus neprevaziđen po mom mišljenju, odnos cena-kvalitet, nanu sa algom je sredio za 15 minuta. One oto... nemam nameru da nabavljam pored ancistrusa, mada im svaka čast. Takođe ne izbegavati i obične stanovnike kao što su barski puževi. Biljke ko biljke, stradaju od svega i svačega, lično imam džunglu koju klinci dele po komšiluku a stvarno nemam nameru da se opterećujem sa njima. Probao HC Cubu, raskopao malezijac, preorao somić, slistio je amazonac i nema više, ne uklapa mi se u biotop :-) inače jedino ona nastradala. ----------------------------------- jevra Čet Jun 20, 2013 10:01 pm ----------------------------------- Momci ubiše me ove alge,imam aq od 134l i osvetlenje od dve neonke od 18w.Uklonim ih ali se pojave posle par dana,pomagajte šta da radim. ----------------------------------- jovica Čet Jun 20, 2013 10:05 pm ----------------------------------- Ubaci jos cetiri neonke po 18w i ubilji akvarijum. Moras da pojacas svetlo, mnogo je to malo 36w na 134l akvarijuma. Osvetljenje ti treba minimum 0,5-0,7w/l zapremine.