Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 SOS Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 04, 2015 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kaplarm ::
Starless ::
kaplarm ::
Dosta toga je receno a ima jos milion stvari, ajde ovako , ukoliko ti se pojave neke zelene tacke po staklu ili alge po akvarijumu to ce verovatno biti od tog prozora. Ima ovde dosta tema o cikliranju, koristi pretragu bice ti lakse. Samo polako , nazalost i na greskama se uci.


Da isto mi je rekao i muz sinoc, samo sto ja nemam nikakvog pojma, pa koliko god citala, nije da mi je sve jasno.
On je makar nekad i imao ribice.
Ja sam ljubitelj macki.


Znaci ne gine ti Catfish.


Laughing Laughing
I am an unpopular electric eel in a pool of catfish.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 04, 2015 1:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Avg 04, 2015 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uprkos nadrealnom izgledu ovih plavih "morskih sasa" i drecavo rozog korala, ta dekoracija ce manju muku da muci od 2 japanke i 2 skalara, pa jos sve 4 zajedno, u 54 l. ova druga japanka, s crnim, se zove kaliko, i misli se na saru Smile . e sad, kao sto skoro svi rekose, i japanke i skalari rastu veliki, i 54 l im nije bas komotno, pri tome, japankama treba hladnija voda, od 20 do 22 stepena, a skalarima oko 26. takodje, skalari su ciklidi a to znaci da su teritorijalni i kako budu rasli tako ce zeleti prostor za sebe, i tuci ce japanke, koje su po prirodi mirne i ne biju se.... te ce dobiti batine bas velike. mozda je bolje resenje, veci broj manjih ribica - pa npr.zamenite te 4 velike za neonke, koje su jos i sarene - crveno-plave , one ce se deci sigurno svideti, a mozete ih smestiti unutra 10 i napraviti malo jato. eto predloga Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Avg 04, 2015 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Shone me totalno kapira! Image"

Ma akvarijum je faNtazija,xexe
Podrzavam sve ideje, ovaj forum se zove "akvarijum" a ne "natural akvarijum" ili "samo biljni akvarijum",

Kriticare kritikujem da ostave dete da zavoli akvaristiku pa ce vremenom i shvatiti sta je lepo , pa nismo svi rodjeni u muzeju i galeriji a i umetnost je cesto za vecinu neshvatljiva...

Licno obozavam Sundjer Boba i to su jedine figurice koje bih ikada ubacio u akvarijum....i naravno Schleich odredjenih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 04, 2015 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ove moje japanke nisu bas mirne Very Happy ali najvece su trenutno, pa mi se mozda zato cini... jure druge ribice, igraju se sta znam.. dans je akvarijum bas zivlji.

Biljka koje je izvnula listice, se oporavila i porasla iznad vode, pa cu da je sisam uskoro..


Shone hvala Very Happy

ps. mozda nesto i bude od ovog akvarijuma xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 08, 2015 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, sve je bilo dobro dok nismo otisli danas napolje.. zapravo sve cudne radnje se desavaju kad nismo tu! xD

Prvi put su omlatili onu sasu sa kamena.
Drugi put su izvrnuli ono za merenje temperature.
i sad kobni treci put, pojeli su pola gupi crne ribice.

Ja ne znam ko je to mogao da bude, Skalar? Zlatna?

Skalari su stvarno agresivni, pratim ih danima, cuskaju se medjusobno. Zlatne se diraju medjusobo. I to je to.

Cistaci su super. Druge dve gupi, su dobro. Jedna ne spava nikad. A ova druga deluje da je trudna (ima stomak) (stvarno se ne razumem u to)

Mene zapravo interesuje, ko je otkinuo pola ledja gupi ribici? (prevrtala se, i pokusavala da prezivi, ali je imala vidnu povredu ispod glave sa donje strane, otkinuto parce mesa)
Pustili smo je svecano uz himnu Srbije, dok smo gledali utakmicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Avg 08, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crna Moli?
Pročitaj opet tvoju temu.

Spojene teme, zamenjeno prikladnijim naslovom u smeru odvijanja dešavanja u akvarijumu a la telenovela Smile


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Avg 08, 2015 10:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 08, 2015 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, crna Moli!

Hahahhaha,pa da znas telenovela prava.

Daj recite xD necu moci da spavam od stresa. xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Avg 08, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa skalar jede male ribe u prirodi, japanki isto nije to strano, moliki takođe ...

Pročitaj malo temu opet, malo o kompatibilnosti riba, malo o uslovima držanja navedenih vrsta. Imaš malu i kilavu gupiku koja prosto nema gde a izgleda ko bombonica da je čapnu ostale agresivnije vrste.

Opet, batali skalare, mali im je akvarijum, ciklidi su, traže malo iskustva i uslova. Batali japanke, mali im je i neodgovarajući akvarijum ... Molike takođe nisu sitne. Imaš sve uslove da ti se ribe pobiju od nervoze ili razbole od neadekvatnih uslova držanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 08, 2015 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, sad sam procitala da je molika sklona kanibalizmu xD

muke moje niko ne zna.

dobro, nista. moracu da resim taj problem nekako vec, kako ste savetovali.

ps. muzu registruj se vec jednom, znam da citas. :*
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stephen




Registrovan: 09 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu sam bre zeno, pratim radnju fabule Smile tek toliko da ne pogibnu sve.

Zezanje na stranu, sve je to kako treba. Ta crna se od prvog dana povlacila i sa njom nesto nije bilo ok, pa je priroda odradila svoje.

elem, sto se uspostavljanja ciklusa tice, suvise je copy-paste-a. Biohemija je ipak nesto kompleksnija i mala promena parametara moze da napravi picvajz.
Ciklanje sa biljkama i bez njih su dva razlicita procesa. Temperatura od +/- 2C menja celu stvar takodje. A da ne pricam o ciklanju bez riba kako su nas savetovali u pet shopu. To jednostavno ne moze, i onu hipsterku trebalo bi oboriti iz hemije za 8 razred.

Da ne pricam o savetima da biljke treba prati asepsolom, ili sta je vec odvalila - cime si unistila komplet kulture bakterija koje su preko potrebne novom akvarijumu.

Enivej,

8-i je dan akvarijuma, i NH4 ili ti Amonijak je pao ispod granica merljivog uredjajem osteljivim na isti, u narodu poznatom kao Nos Very Happy

Shodno tome, ribice su zivnule i krece prirodna borba za teritoriju, a i ona stara da velika riba jede malu. (pogotovo ako je mala smorena i nesto joj fali).

Bakterije roda Nitrosomonas su oformile kolonije a za celijsku deobu im treba NH4. Mozda ne jos na filteru, al na biljkama definitivno. A i same biljke kojih je komada 5 konzumiraju NH4.

Sad polako raste NO2, pa ce i ribice uskoro da krenu manje da se tuku. Ovaj NO2 nije uopste cool za ribice, pa ce ribice biti malo “kao da su se navarile”.

Obzirom na dosta bilja, u ovoj fazi bez toksina, pre rasta NO2 bi vec trebalo da se uspostave teritorije i zna “sta je cije”. Imaju gde da se kriju i to je bitno.

Za to vreme na biljkama i filteru krece kolonizacija nitrospira, koje taj NO2 pretvaraju u NO3.

Sa PH / tvrdocom nase cesmovace, temperatura mora bude min 26-27, iako nekim ribicama ne prija. Jbg, prija im vise nego NO2.

NO3 se dalje koristi sto od strane biljaka, sto za rast algi, a cistaci se hrane odredjenim algama - i to posle sve tako u krug.

Akvarijum jes’ mali i utilised 99% - al kao i svaki sistem koji nije 100% u upotrebi, “placa cenu” na odredjeni nacin resurse koji se ne koristi. Ciklus bi trajao dosta duze.

Izvinjavam se akvaristima ako sam mozda nefer prema ribicama, ali kad si po zanimanju sistem analiticar, a dete hoce akvarijum “za juce”, o cemu pojma nemas - onda downloadujes 5 pdf-ova iz biohemije, i gledas na to kao na sistem i kako ga oformiti sto efikasnije i brze - sto sa sobom povlaci trade-off gde mora Smile Moja je uloga cisto konsultantska, i sluzim za download biohemijske literature te procesiranje iste i davanje saveta Starless.

Kad se za oko 20-ak dana pod ovim temperaturnim uslovima stabilizuje proces, valjalo bi razmisliti o 100L akvarijumu, ako se "ne dogovore" oko teritorija - jer to je ipak parametar koji ne moze da se izracuna.

…naravno ako me matematika negde nije zajebala Laughing

Tnx svima za svaki savet i sugestiju, post je cisto napisan od strane potpunog laika, koji je upecao gomilu nelogicnosti u savetima i uputstvima na raznim forumima i raznih ljudi, pa krenuo da kopa low-level sta se tu desava i kako.

@Stareless, ja mislim da je sve to kako treba za sad. A i sve ovo sto ljudi kazu - svakako stoji. E sad, to je nas trade-off sto smo hteli brzinski. Dobra je stvar sto je sistem mali pa se procesi desavaju brze i svaka greska primeti momentalno. Uz ovo iskustvo - ako izvedemo kako treba, posle je stvar zajebancije i kreativnosti na vecem akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stephen




Registrovan: 09 Avg 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S. Ako izvalite da negde "vucem na masu" i radim kako ne treba, bacite koju pedagosku Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje:

Jel moze neko da mi kaze koji Skalar mi je zensko a koji musko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je vama dobro Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Starless ::
Pitanje:

Jel moze neko da mi kaze koji Skalar mi je zensko a koji musko?


Đurine kućne čarolije: epizoda "perece, baklave a bogami i pituljice"
Na samom kraju epizode Smile Smile Smile

https://www.youtube.com/watch?v=mHwb7Nnk6yM
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Starless ::
Pitanje:

Jel moze neko da mi kaze koji Skalar mi je zensko a koji musko?


Đurine kućne čarolije: epizoda "perece, baklave a bogami i pituljice"
Na samom kraju epizode Smile Smile Smile

https://www.youtube.com/watch?v=mHwb7Nnk6yM


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

veoma duhovito Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License