----------------------------------- Serene Sky Pon Apr 17, 2017 7:58 pm ----------------------------------- 40% posla završeno. Prebacio sam kamen i korale. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_99496430_20170417_140043.jpg Trenutno su u akvarijumu dva klovna, jedan rak samac i korali od kojih deo nemam prestavu koji su. Puž mi je stigao u lošem stanju konstantno se prevrtao i na kraju napustio ovaj svet :cry: Sad je pitanje: -Da li da koristim newu 1.6 ili mi je dovolja ova RW4 jebao? Newa trenutno radi 3h u toku dana kako bi se što više prljavštine izduvalo iz kamena i pesak. -Kako se pravilno koriste ove Prodibio Bioptrim i Biodigest ampule? Ja sam sipao obe u isto vreme posle sam čitao po netu da se prvo sipaju bakterije pa sledeće nedelje hrana za njih i tako svake druge nedelje. -Ima neko ideju kako da sklopim mrežicu preko akvarijuma. Meni je u glavi da napravim ram od stakla i za njega zalepim silikonom zidarsku mrežicu. Ovo mi je malo hitno klovan je već našao put u filter. -Da li da koristim night mode na pumpi? -Da li da izvadim pesak? Problem je što će usisavanje biti noćna mora, skoro nemoguće. 30cm širine za reef je jako malo. Sloj je trenutno debeo jer sam prvo poređao kamen pa pesak još nije zapao između kamena. Ostaje mi još: -Da napišem kako sam prebacivanje odradio. -Da rešim problem kablova i struje. -Da sklopim skraber ili neki alge reaktor da se izvuče što više rastvorene prljavštine iz kamena i peska što pre. -Da sklopim adekvatnu rasvetu. Nešto mi se ne žuri plaši me zelene končaste alge. Buknula je bila po staklu dok se voda vrtela samo sa kamenom i peskom. -Da kupim testove i počnem da testiram vodu.