Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spoljasnji filter - pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dobila spoljasnji filter sa akvarijumom, ali nemam dovoljno mesta da ga stavim...
Filter je sirine 15cm, a ja imam mesta za filter sirine 7cm...
Htela sam da odem do nekog staklara i da prekrojim filter ili da napravim novi...
Akvarijum je dimenzija 75cmx 40cm x 35 cm...
Zanima me vredi li ovo raditi, odnosno da li je filter sirine 7cm dovoljan da precisti 120l ?
U akvarijumu ima 17 riba koje su velicine oko 4cm, ali ce za koji mesec biti velicine 7-10 cm, tako da ce dobra filtracija biti preko potrebna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ce ti ako skratis biti mali filter, ako ne moze da stane sa strane probaj pozadi, a ako i to ne moze mozes da kupis u radnjama koje se bave rezanjem po meri ivericu sa dimenzijama koje ti odgovaraju oni ce ti staviti na istu i kant ili abs traku (za koju se ti odlucis) da to bude i estetski lepo, pa tu ivericu stavis na to postolje na kom ti sad stoji aqua.
Ivericu imas u debljinama od 18, 20 i 28 mm, ja bih ti preporucio od 28 zbog tezine koju treba da nosi.
Iverica nije skupa kostace te oko 500 dinara da to uradis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto vise filter mase to je bolja filtracija, znaci da ces imati dosta losiju filtraciju sa smanjenjem filtera za duplo. Mozda to mozes da nadomestis sa jos jednim unutrasnjim filiterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ isako
Problem je sto je meni akvariujm ubacen u regal, ogradjen je sa tri strane pa ne mogu nista da ubacujem sa strane... tako da iverica otpada...
a ne mogu ni iza da ubacim filter...

Jedino resenje je da ga skratim...
Opet bolje i to nego unutrasnji filter... bar mislim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa u tom slucaju kupi jacu pumpu da ti bar brze vrti vodu, a filter moras cesce cistiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi od konstrukcije filtera i onoga sta stavis unutra i na koji nacin. Sama zapremina ne znaci ama bas nista. Taj filter (kad ga skratis) moze biti odlican, ali i ocajan, daj malo detalja, neku sliku, pa cemo da smislimo najbolje resenje.
Inace, jednostavnije i verovatno jeftinije je zalepiti novi filter po meri nego taj skracivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi kazu sto veci filter bolja filtracija ali sta to vredi ako je samo vata u njemu.
Predlazem ti da stavis na dvo filtera deblji sloj vate, pa keramiku, aktivni ugalj, bio loptice, vatu i na kraju sljunak koji ces staviti u najlon carapu.
S obzirom da ce filter biti mali time dobijas deblji sloj filter mase kroz koji kad voda prodje mora biti cista, i kad dodas brzu pumpu koju sam vec pomenuo da bi bila brza cirkulacija mislim da neces imati problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Wink
Postavicu slike kasnije Wink
Ako nije problem, mozete mi ostaviti nacrt filtera da taj crtez pokazem staklaru...
A ja cu slikati onaj sto imam Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isako ::
Svi kazu sto veci filter bolja filtracija ali sta to vredi ako je samo vata u njemu.
Predlazem ti da stavis na dvo filtera deblji sloj vate, pa keramiku, aktivni ugalj, bio loptice, vatu i na kraju sljunak koji ces staviti u najlon carapu.
S obzirom da ce filter biti mali time dobijas deblji sloj filter mase kroz koji kad voda prodje mora biti cista, i kad dodas brzu pumpu koju sam vec pomenuo da bi bila brza cirkulacija mislim da neces imati problema.


Preporuceni odnos Spoljneg filtera jeste nekih 15% do 20 % u odnosu na litrazu akvarijuma. Kao sto je i napisao Blue, sve zavisi sta je u filter masi .... a ista filter masa zavisi od vrste i broja stanovnika akvarijuma.
Daj nam postavi neku fotku pa videcemo sta i kako dalje ( sto i napisa Blue ), samo bih dodao da ti slike budu u rezoluciji 640 x 480 piksela ... please
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika...
ovako to izgleda bez filtera spoljasnjeg...

Image

A ovo je filter (malo prljav, stoji mi iza ormana xD)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika je dubina tog ormara i koliko prostora ima izmedju bocne stranice akvarijuma i ormara ( u santimetrima ) ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dubina je 40cm, znaci ima jos oko 3 cm iza akvarijuma...i 2 ispred...
a izmedju bocne strane i ormana ima 7,5 cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedan predlog ... samo da se usaglase dimenzije i litraza filtera. Inace moze i trokomorni ili cetvorokomorni ....

Image

i nije lose za ovako kratko vreme ...
stim sto tih 7.5 i kad se oduzme debljina stakla .... morace pumpa da legne ko salivena ( e ja sad neznam sve dimenzije pumpi ) ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog je da malo probusis ormar da ima mesta za cevi, a da filter stavis pored onih manjih akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavljanje filtera iza akvarijuma dok je on u ovoj polici zahteva visok stepen mazohizma zbog njegovog kasnijeg odrzavanja. Ako mozes da pomeris akvarijum u stranu, postavi filter pored njega. Zalepi novi filter, ne isplati se rasturati taj stari, cistiti, seci, pa ponovo lepiti.
Obzirom da nemas puno mesta, ja bih se opredelio za 3-komorni filter. U prvu pregradu mozes i grejac da stavis, da ne smeta u akvarijumu.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License