Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spoljni filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel sam ja negde spomenu pumpu za vazduh pa da ti budes zbunjen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 21, 2012 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sam kasnije shvatio da si ti zapravo odgovorio na pitanje koju pumpu koristiš. Nadam se da se slažeš samnom u vezi funkcionisanja filtera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stojan




Registrovan: 22 Nov 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

carpforever ::
Image


Image


Napisao si dosta nejasno,evo ti dve moguce varijante postavke cevi.Ugalj je nekad bio obavezan,danas se uglavnom nestavlja,osim posle tretmana lekovima da izvuce ostatak lekova.Nema veze ako ti pakovanje perli ne pokriva celu povrsinu.Kada se kaze pumpa treba naglasiti za vodu ili vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
farmacy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Feb 2018
Poruke: 3
Lokacija: Vučje

PorukaPoslao: Čet Feb 15, 2018 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pozdrav, nov sam na ovom forumu al pomno pratim i učim ovaj zanat i trenutno radim na projektu dva povezana akvarijuma (pregradjena u donjem delu PVC mrežicom ) koji će koristiti jedan grejač i zajednički spoljni filter sa fontanskom pumpom koja će čistu vodu vraćati kroz rupičaste cevčice zbog aeracije.
Cenim vaš komentar oko vazdušne pumpe ( može li funkcionisati ovako ili moram i dovesti vazduh) ?. Umesto prelivnih cevčica stavio sam prelivni zid sa mrežicom.
Ove akvarijume bih koristio za mrest živorotki (gupi, ksifo, plati..)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

farmacy ::
može li funkcionisati ovako ili moram i dovesti vazduh


Sve dok ima blago talasanje vode ne treba ti dodatna aeracija (sem kada se koriste lekovi kod koje se pali dodatno pumpa)

farmacy ::
Umesto prelivnih cevčica stavio sam prelivni zid sa mrežicom.


Ne znam da li si ga vec odradio, akvarijum, ali da sam na tvom mestu radio bih duz zadnje strane "preliv" ili gore nikako dole tacnije ostavio spoj pregradnog stakla sa otvorom u pozadini i izmedju stavio akvarijumski sundjer (plavi) da vrsi dodatno filtraciju i da bi mogao s vremena na vreme da se opere, a da ne mogu iz jednog da predju u drugi akvarijum, nekako mi ovo sa mrezicom (i to dole) nekako nije funkcionalno, jer ukoliko je previse sitno lako ce se zapusiti ukoliko preteras sa mladim zivorotkama i na vreme ih ne razvrstavas i selis u druge akvarijume, mada ukoliko je samo tanak sloj sljunka ili golo dno tako je jos bolje onda i moze da prodje.

Jedan bolji predlog ukoliko ces vec da radis akvarijum za mrescenje je da napravis ceo akvarijum bez lepljenja tog srednjeg pregradnog dela vec da samo stavis sundjer izmedju tipa 2-3 cm (slicno hamburskom filteru) kojeg ce drzati priljubnice, a ujedno mozes i da menjas i delis i na vise delova, ako zatreba ili sve da spojis u jedan veliki akvarijum.. samo predlozi. Wink

farmacy ::
Ove akvarijume bih koristio za mrest živorotki (gupi, ksifo, plati..)


Ukoliko ga odradis sa pregradnim samo za to i mogu da sluze, dok bez pregradnog stakla kao sto vec napisah samo sa pregradnim sundjerom kada ti dosadi da se igras sa mrescenjem pretvoris u jedan veliki akvarijum i uzivas u njemu, a filter vec u funkciji kao i ribe koje su u njemu samo da se bilje zasadi. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License