Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spoljni stakleni filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djoxy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam 2 vec, i to popravi stanje, malo. Ali opet desilo mi se jednom da pumpa izvuce svu vodu iz njene komore filtera.

Od mase imam perlon vatu pa aktivni ugalj, bio kugle i onaj pesak (ne znam kako se zove) pa opet perlon vatu.

Povratne cevi su za po duplo sireg fi od prelivne.

Imam i 1 manji akvarijumcic za novih 15-tak mladji (black molly) i neki kineski filtercic (sluzi mi da gura vodu nazad u glavni akvarijum). Isto mi se desava da u njemu voda spadne skoro do pola. Nemoguce da je filter pumpa toliko jaka da povratna cev ne moze da postigne.

Jedino na sta sumnjam ali mislim da nema veze je to sto mi povratne cevi stoje ukoso posto ih nisam kratio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 11:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi manju sirinu cevi kroz koju pumpa ubacuje vodu u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoxy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mezzano ::
Stavi manju sirinu cevi kroz koju pumpa ubacuje vodu u akvarijum.


Da, to je definitivno dobra ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam razumeo, tebi voda pada samo u pregradi u kojoj se nalazi pumpa Question Da li je fiter trokomorni Question Kakav je nivo vode u talozniku Question Ako je nivo vode u talozniku normalan onda nije problem u prelivnim cevima vec u filter masi koja ne propusta dovoljno vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sini82bla
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 91
Lokacija: BEOGRAD M.M.LUG

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ako ces da me poslusas resices problem...sve je ok samo taj pesak gusi zestoko protok...ratosiljaj se peska pa ce moci i sa jednom prelivnom cevi...100% garantujem da neces imati problem...ja sam imao sitno kamenje da bi sabilo perlon vatu pa mi je gusilo...a mogu misliti kako je sa peskom...pozz...javi sta si uradio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 4:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

djoxy ::
Pozdrav drugari

Imam probelm sa eksternim filterom. Napravio sam eksterni stakleni filter velicine 8x30x24cm i unutra stavio neku atmanovu pumpu sa 3 brzine. Problem je sto pumpa cak i na najmanjem podesavanju prebrzo izbacuje vodu iz filtera u akvarijum tako da ovo povratno crevo ne stize da vrati vodu nazad. Jel ima tu neka fora oko tog povratnog creva? Ono pocinje sa dna akvarijuma i zavrsava se negde na polovini filtera? Jesam li dobro okrenuo crevo?

Hvala



Možeš da staviš malu slavinicu na izlaz iz pumpe, pomoću koje ćeš da kontrolišeš protok vode, koju izbacuje pumpa. Tako sam rešio problem sa svojom pumpom, koja ima veliki protok, pa sam slavinom smanjio. U svakom slučaju, još jedna prelivna cev je svakako dobrodošla, tj. ne može da škodi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kod mene morao da stavim dve vece cevi da pi to radilo kako treba.Probaj da skratis cevke da bi stojale pravo,mozda je tu greska,a i Sini je u pravu sto se tice peska,ako je mnogo sitan gusi protok.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spididjura
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 51
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Jan 23, 2011 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može tu da ima vise problema. U mom filteru sam imao sličan problem, a rešenje je banalna stvar.
Kad složiš filter i sipaš naglo vodu, u njemu ostane dosta vazduha (u samom materijalu) koji otežava protok vode. Pokušaj da filter puniš vodom postepeno i kako nivo raste filtracioni materijal spistaj jedan po jedan. Sunđere, vate i takve materijale potopi i onda ih u samoj vodi stegni da izađe vazduh. Ovakvim postupkom povećaćeš protok kroz sami filtracioni materijal.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boss
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2009
Poruke: 30
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Apr 02, 2011 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja takodje mislim da je problem prevelika gustina filter materijala i da ti ta voda ne moze tom brzinom prolaziti kroz to. Inace nema veze sa kosinom cevi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License