----------------------------------- nemanjask Ned Jun 02, 2013 4:45 pm ----------------------------------- Zbog cinjenice da su pomenute ribe kupljene u "Gupi -pet svet" radnji u Zemunu objasnio bih sta se tu zapravo desilo. Naime neradi se o nikakvim ugrozenim vrstama nego o obicnim akvarijumskim ribicama kojih uglavnom ima u vecini radnji u beogradu i okolini.to su crna tetra-Gymnocorymbus ternetzi,koridorasi-Corydoras paleatus ,ramirezi-Apistogramma ramirez i rodostomusi-Hemigrammus rhodostomus i jos kesa malavi ciklida,mix iz domace proizvodnje.Covek se na carini pojavio sa uredno izdatim fiskalnim racunom a glavni problem je u stvari bio sto se na racunu ribe vode ne kao navedene vrste nego kao artikal" ribe" pa carinici nisu mogli da utvrde o kojim se vrstama radi. zato je i angazovana ekipa veterinara iz Nisa koja je slikala ribu i ista je vracena u beograd zbog provere i nedostatka dokumentacije potrebne da riba predje granicu.znaci neradi se o nikakvom krijumcarenju ugrozenih vrsta kao sto je to navedeno,vec o neobavestenosti akvariste iz makedonije koji je ovim putem pokusao da upotpuni svoju kolekciju ili sto bi mi akvaristi rekli "da izmesa novu krv". Naravno da se "profesionalizam novinara" pokazao i ovaj put . Zbog toga mislim da akvaristicka javnost i pravi ljubitelji akvaristike treba da budu upoznati iz prve ruke sa stvarima koje su se desile u ovom slucaju. SZTR"Gupi-pet svet" Pretpostavio sam da je bezazlena priča, novinari su u stanju u nedostatku bambastičnih vesti napraviti od komarca magarca, e sad, ko se zadesi u priči ispadne kolateralna šteta kao i uvek.