Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Srebrna Ajkula ( silver ili Bala Shark) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani,

molim za pomoc/savet.

Ima u Akvarijumu 5 kom. srebrnih ajkula.Imam ih od formiranja akvarijuma znaci kod mene su nekih 5 mesecei.
Solidno su porasli, ali prosle nedelje je najveca ( 11 cm) uginula.
Bukvalno kada sam primetio da nesto nije u redu do trenutka smrti proslo je max 48 sati.Jedan dan je prestala da jede i da se ponasa normalno - drugi dan vec mrtva Sad

U akvarijumu nisam dodavao ribe niti nesto drasticno menjao.
Parametri vode su mi konstantni( PH 7.5;KH 8;GH 20;NH4/NH3 0;N2 0;NO3 25) Temeratura 26

Vodu menjam 1jednom nedeljno cca 15%( Akvarijum je fabricki Rio 300 cca 300l)

Danas primetim da se ponovo jedna ribica odvojila od ostalih ( jutros su sve lepo jele ) videcu veceras kako se ponasa.

Uspeo sam da je slikam i primecujem diskoloraciju u predelu stomaka ( slikao telefonom pa se izvinjavam na kvalitetu slike)

Plasim se da se nesto desava u akvarijumu a da ja to ne primetim sve dok nije kasno , pa ovim putem molim za pomoc

Unapred hvala

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 2:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Uto Mar 28, 2017 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

update

uginula istog dana kada sam i postavio pitanje.

Sta god da je bilo , deluje neverovatno brzo.

Ostale ribice deluju ok jedu i ponasaju se normalno.

od 3 prestale silver shark ( najveca koju trenutno imam) kao da pocinje da pokazuje diskoloraciju stomaka.( mada mozda samo umisljam i tripujem zbog prethodna dva uginuca)

Akvarijum sam tretirao Sera Baktopurom

Videcu sta ce biti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2017 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi malo detaljnije o opremi i samom akvarijumu, na tim slikama je voda jako cudne boje ili je to mozda samo do slika. Slikaj celokupan akvarijum. Napisi filtraciju, pumpa koja gura sve to itd itd, ja ti ne mogu pomoci ali uz neke od ovih informacija mozda neko drugi pomogne. Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2017 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodaj je ok ( sto se tice boje i mehanicke filtracije) slika je losa ( slikano mobilnim telefonom)

Parametre merim za sada jednom nedeljno i sve je konstantno (ph 7.5; kh 7; Gh 19 ;Nh4/Nh3 0; No2 0; No3 25) temp 26-27C
vodu menjam 1 nedeljno cca 15%

akvarijum juwel rio 300 ( 121*51*66) cm d*s*v cca 300l vode
grejac juwel 300w
unutrasnji filter Juwel bioflow 6.0 ( sa fabrickim sundjerom , vatom i keramikom kako preproucije Juwel) pumpa 1000l/h
spoljasni Atman Ef4 pumpa 900l/h ( sa sundjerom , vatom i Sera siporaxom)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 29, 2017 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladimire, sto godina si na forumu Smile
Klineš na profil člana i nađi poruke ovog člana, ima ukupno 13 poruka, pa pazi da se ne umoriš Smile
To je ovaj akavrijum, odličan akvarijum, odlična filtracija:
http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#233282

Imam bikolora koji je nešto slično ali daleko manje, a za ove sam čitao da ne idu ispod 2 metra dužine akvarijuma.
Ako nisi ništa primetio moguće je i da se povrede kod iskakanja, ponavljam se, nisam ih imao pa nisam siguran. Pričam na osnovu pet sekirica koje sam imao i lupao glavu šta im se dešava odjednom a sve bilo uredu bar godinu dana.
Ubacio male skalare koji su izgleda voleli da ih čapnu iz zezanja. Uglavnom, nađem uginulu, pa opet za neki dan isto... poklopac je iz tri dela sa rupama prečnika možda 3 ili 4 cm (ukupno ima te tri rupe). Na kraju sam našao zadnje dve sekirice ujutru uginule na poklopcu i ukapirao šta im se dešavalo (nije jasno kako su potrefile te male otvore). Još mi krivo zbog sekirica, teško ih nabaviti a jako lepe ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka silver molly Peras Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 04, 2017 10:57 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem ili menjam 2 skalara, silver... Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 19, 2017 6:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka silver dolar par riba kidloco Arhiva Malih Oglasa 3 Čet Dec 01, 2016 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Silver lira tačkasti mladunci brankorad Ribe 4 Uto Nov 08, 2016 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem silver shark-a Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 07, 2016 11:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License