Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sredjivanje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
KoBe Bryant
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 4
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za sve clanove foruma!
Novi sam na forumu, vec par dana citam vase savete, iskustva, jer sam resio da se bavim malo ozbiljnije akvaristikom.
Dakle bavio sam se time ali s manjom posvetom. Imam akvarujum dimencija 54cm duzina, 30cm visina i 30cm sirina.
Dakle interesuje me pre svega sta mi treba od opreme za taj solidan aq. Dakle sakuplja oko 35l vode! I nesto sto menja stil opremanje je to da zelim i neke biljke da ubacim!? Pomoc? Hvala unapred! Rolling Eyes Bravo


Poslednji izmenio sale75bgd dana Pon Feb 27, 2012 11:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: nije dozvoljeno boldovanje kompletnog teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2012 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelistavaj forum i nacices sve sto te zanima, sve je vec opiano. Treba ti filter, grejac, osvetljenje sto se opreme tice.
Filter moze da bude neki unutrasnji, recimo Atman AT f-101, grejac od 50W, a oko osvetljenja ces sam morati malo da citas i da mozgas da bi video sta ti najvise odgovara.
Ako ces da drzis neke nezahtevne biljke onda ti hranljiva podloga i nije neophodna, mozes kupiti tablete koje se sade uz koren biljke i tako ih prehranjivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
KoBe Bryant
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 4
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2012 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam ja po forumu, skoro sve prelistao...
Ali me zanima za moj aq, sa ovom litrazom i dimenzijama sta mi treba tacno, mislim znam sta treba, nego mislim na jacinu pumpre, grejaca, sijalica...
Koje su prostije ono biljke za cuvanje? Shvatio sam da je za biljke potrebna jaca svetlost!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prostije biljke su ti kripte, nane, valisnerije, amazonka... Svetlo gledaj da ti bude recimo oko 6-7w/l i te biljke ce ti uspevati bez preteranog truda.
Od sijalica mozes da uzmes stedljive (da budu 6000k i vise) ili akvaristicke neonke (od 450mm, na primer Sulvania grolux koja je predvidjena za bolji rast bilja), ili da napravis kombinaciju jednog i drugog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wuchko1988
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2011
Poruke: 278
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

6-7w/l?Nesto si ti tu pogresio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lapsus. Embarassed Izvinjavam se, mislio sam na 0,6-0,7w/l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
KoBe Bryant
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 4
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 2:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm...jos nesto da dodam?
Kakva podloga da bude, koja je bolja, dal ona magicna zemlja ili prihrana sa onim tabletama ako je uopste moguce naci ih kod mene u gradu!? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zavisnosti od toga koje biljke planiras nametnuce se i odgovor na tvoje postavljeno pitanje. Znajuci iz prakse da se niko nije zadrzao na tim nekim slabije zahtevnim biljkama preporucujem ti tanak sloj zemlje za cvece... Mada, vodi racuna akvarijum je mali i neke biljke ti ga mogu naprosto progutati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
KoBe Bryant
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 4
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da...to je veliki problem...
Slabije se razumem u te akvarijumske biljke...predlozite mi nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ti je da ovde http://www.akvarijum.org/akvar.....ljaka.html pogledas koje biljke se svrstavaju u pocetnicke i koje bi tebi kao takve odgovarale.
Moja prepourka su ti kriptokorine, nane, valisnerije, amazonke... Ima na forumu o tome pa pretrazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 5:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obrati i paznju koliko rastu pojedine biljke.Na primer jadna amazonka ti moze prerasti akvarijum od 35l za sest meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License