----------------------------------- CristopherMoltisanti Sre Jun 16, 2021 7:12 pm Sta doneti iz mora?? ----------------------------------- Sta doneti iz mora?Nasao sam dosta kraba i jezeva pa me interesuje sta moze sve da se donese ,stavi u karantin pa da se ubaci u aq? Takodje me zanima sta je.ovo ? http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_101491473_IMG-20210616-WA0000.jpg ----------------------------------- Cvrc Sre Jun 16, 2021 11:03 pm ----------------------------------- Mozes doneti svasta ali preziveti koliko znam nece skoro nista. To ti je Acetabularia, alga. ----------------------------------- ljubee Uto Jun 22, 2021 1:06 pm ----------------------------------- Pozdrav, pa ja sa prosle godine doneo one male puzice, iz plicaka Jadranskog mora,i mogu vam reci da su lepo slistili sve alge iz akvarijuma :) Ne znam koji im je zivotni vek ali 6-8 meseci su bili aktivni,naravno treba uzeti u obzir i da ih je Hermit tamanio.....Ne znam koliko je u stvari Hermit koristan za AQ ali ozbiljno se razmisljam da ga prebacim u sump. ----------------------------------- Peku Ned Jul 18, 2021 9:43 pm ----------------------------------- Rakove samce. Kucaj" rak kućar " u pretraživaču da vidiš tačno koji su pošto ima nekoliko vrta. Ti su ti najbolji samci, ne diraju puževe! ----------------------------------- No 1 Čet Sep 02, 2021 1:44 pm ----------------------------------- Mozes doneti morskog jeza. Dovoljan je jedan i to ne moras veci, manji neki. Odlican je cistac. Jede alge fenomenalno. Samo mu obezbedi da ima uvek hrane. Mozes doneti rakove, tkz.samce odlicni su. Grickaju sve, algice. Mozda malo, ponekad nerviraju jer ruse korale, al nista strasno. Ne preterano velika kolicina u zavisnosti od velicine akvarijuma. Mozes doneti kozice, super su, lako prilagodljive. Jedina mana sto iskacu bez problema. Ostalo po meni i iz iskustva, ti ne treba, pozdrav i srecno.