Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ..sta činiti? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..drug je skoro formirao akvarijum od oko 50-ak litara,ciklirao se 7-8 dana nakon toga ubaceno je nekoliko trihogastera,5 neonki,koridoras,ancistrus,nekoliko platika! E sad,posle nekoliko dana uginule su neonke,pa potom i ancistrus,kad sam dosao vidio sam da je voda mlečno mutna i da na dnu ima dosta ne pojedene hrane,a da su ribe prilicno bledunjave i zabijene po ćoškovima,češu se i nekima su uvećane oči! Sve sto smo uradili zamijenili smo 2/3 vode i isifonirali podlogu! Sta dalje činiti s obzirom da je pet sop koji imamo u gradu slabo opremljen lekovima za ribice!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 12:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjajte vodu i nadajte se da ce jos nesto da prezivi. Sledeci put uradite sve po propisu i nece biti problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne nadajte se nista i ne bacajte pare na lekove, te ribice vratite u pet shop i odradite cikliranje kako treba. 7 dana nije dovoljno za cikliranje i ribice zato ugibaju. Izvadite sve, operite podlogu, postavite sve ponovo, sipajte vodu i pustite da sistem radi barem 25-30 dana. Mozete malo da ubrzate proces ako od nekog akvariste iz vec formiranog akvarijuma uzmete filter materijal ili nekoliko litara vode ili sa preparatima koji se koriste za cikliranje vode. Posle 20-ak dana ubacite 2-3 ribice i sacekajte par dana da vidite jel sa njima sve u redu. Nakon toga postepeno ubacujte po malo ribica dok ne dodjete do kolicine koju zelite. Sve ovo imate u odvojenoj temi detaljno opisano, pa uzmite i citajte. I ne zurite, ne moze nista preko noci, vodite se parolom "strpljen spašen".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..mislite da je do cikliranja? Prvih 10-ak dana sve je bilo normalno, ja ipak mislim da je do pretheranog hranjenja ribica,jer kad sam pitao da mi pokaze koliko im hrane daje ta dnevna kolicina je bila za otprilike nekih nedelju dana! Dok smo sifonirali iz podloge je izvuceno masu hrane koja je vjerovatno raspadom zagadila vodu do te mjere da su ribice ugibale,cim smo izvukli 2/3 vode i sipali novu ribice su se razmiljele po akvarijumu i izgledale zivahno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kratko receno prodali su ti u pet sopu bolesne ribe dovoljno je jedna da je bolesna i eto ti belaja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ribe nisu imale ispupcene oci u pet sopu znaci da nisu bile bolesne. da citiram s pet centra """Pop-eye, dakle, nije bolest, nego simptom koji ukazuje na infekciju."""

definitivno je preterano hranjenje riba jer riba tokom dana kad zivi u akvarijumu treba da pojede hrane "u velicini svog oka" . kao sto znas neonke imaju mnogo manje oci nego trihogasteri tako da ako ima 10 riba recimo, treba staviti 10-20 zrna hrane ako je hrana poput tetra diskusa, dakle granule oko 1 mm velicine. ako su listici, 10 listica, ako su super masne larve komaraca, 10 larvi ......

problem je takodje i naglo stavljena prevelika kolicina riba na svega 50 l. jer je filter za 50 l premali za toliko riba. jedino da filter ima 20 l pa da nagura drug i trihogastere i neonke i platike i td. ne moze jadni bedni filtercic za 50 l akvarijum da isfiltrira toliko riba (njihov izmet prvenstveno).

trihogastera eventualno 2 da ostavi, jer oni rastu po 12 cm u duzinu i veliki su i se*u posteno. platike da izbaci, i 10 neonki da stavi , i koridorasa i ancistrusa i gotovo. ili platike umesto trihoa, ali ovako sve zajedno je previse. a narocito ako ih je stavio odjednom kao sto ih jeste stavio odjednom.

voda je promenila boju jer je obojila hrana. a u akvarijumu se formirale verovatno sve moguce hemijske reakcije na naglo sipanje velikih kolicina hrane i naglo stavljanje tone riba, ala nitrati i nitriti i amonijak, a od povecane kolicine hrane koja nije mogla da se razlozi sto se vidi po obojenisti vode stetne bakterije su napravile bolest od cega su se ribama ispupcile oci.

velika vecina novoformiranih akvarijuma ima problema sa amonijakom, jer nema korisnih bakterija da to razlozi, jer korisne bakterije nisu stigle da se namnoze. a ubaceni su zagadjivaci vode i potrosaci kiseonika - to su ribe. medjutim smrt od amonijaka nije ovako zivopisna kao kod tvog drugara, od njega ribe najcesce samo uginu i to je to, voda je kad se pogleda potpuno cista i bistra, a ribe izgledaju sasvim normalno, jedino sto su mrtve. i to vrlo brzo po stavljanju u akvarijum, bas tako, oko 7-10 dana. u razlaganju amonijaka, a i ostalih hemijskih jedinjenja, pomazu dosta biljke, ili jako dobro formiran filter ili akvarijum (posto korisne bakterije ne zive samo i jedino u filteru nego u celom akvarijumu svugde).

obojenost vode takodje moze biti i infuzorija mada je ovde definitivno kolicina hrane ako je mogla lopatom da se vadi iz podloge....


najbolje bi bilo da se akvarijum isprazni i ispere podloga i opete filter i sve lepo da se ocisti. a ribe koje su prezivele da vrati u pet sop, ili da ih da nekom ko ima karantinski akvarijum da mu ih pricuva jer ko zna sta ce im biti i nisu bas da se mesaju sa tudjim zdravim ribama.

onda da ga posteno isciklira barem 2-3 nedelje, i da ubacuje malo po malo riba, i da ih hrani u velicini njihovog oka i bice sve ok.

http://www.akvarijske-ribe.com.....php?t=7705

http://moj.pet-centar.hr/Pitaj.....-5188.html


dakle izguglajte malo o bolestima riba, i bolestima novoformiranih akvarijuma, i procitajte . ima i ovde u podforumu "bolesti riba" razne teme, ima i "kako hraniti ribice" i slicno. stvarno steta da se nekom smuci hobi samo zbog neznanja sta se desilo i sta radi pogresno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..za sad smo samo promijenili vodu dobro isifonirali dno i povecali aeraciju i protok do maksimuma! Da se razumijemo,ja imam akvarijum 10-12 godina,nije veliki 50-ak litara a u njemu je sve u savrsenom stanju,ne znam dal mi godisnje ugine jedna ribica a imam i neonke,titeje,zebrice,ancije,korije, i nije bas da sam laik,jedino sto se oko lijecenja kod ovakvih situacija ne razumijem i jednostavno nemam iskustva,zato sam prevashidno temu i postavio! Akvarijum o kom pricam je od druga koji nema iskustva i koji je,i pored mojih instrukcija,opet davao previse hrane jer "zao mu da budu gladne" sto je i izazvalo infekciju! Ribice mu u pet sop sigurno vratit nece,za sad ostaju u akvarijumu pa sta bude jer drugog nema! Za koji dan cemo opet isifonirat dno i promijenit malo vode i cekat..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License