Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta ne radim kako treba. Cuba propada? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druga tura cube mi propada, prva se skoro osusila, izbacio sve i narucio drugu. Prica ista. Uopste ne raste, kada sam je kupio bila je puna malih listova i lepo zelena a sada se osusila, dobila braonkastu boju. Imam hranjivu podlogu, kvarcni pesak, 1w po litru, akvarijum dubog 40cm. Dodajem easylife easy carbo, profito, co2, temperatura oko 27c, gh 6-7, kh 6-7, ph oko 5.5 - 6. Sta li ne odgovara? Sve sugestije dobrodosle. Ne odustajem dok ne napravim tepih od nje. Smile pozdrav. Sliku cu ubaciti kada dodjem sa posla. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 3:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je foto period? Mozda da smanjis malo svetlo mislim da je mnogo 1W/L na visinu akvarijuma od 40cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oko 10h. Pa vidim da se ostale biljke ne bune, rastu kao lude, alga za sada nema, tako da ne verujem da i njoj to smeta. Neka me ispravi neko ako gresim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanji temperaturu u akvarijumu. Da li imas neke stanovnike koji borave na biljci ? Postoji mogucnost da ne moze da se ukoreni.
Kakva ti je hranljiva podloga ? Redosled,debljina podloge ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par muljara, amazonce, oni su jedini koji su u kontaktu sa cubom. Prvo mi ide hranjiva podloga(treset od RF) u debljini od 1cm, osmokot, i na kraju kvarcni pesak oko 5 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muljari i amazonci su preveliki za Cubu. Ne kazem da ne mogu ,ali ih najcesce ubacuju na vac gotov tepih.
Mozda je 5 cm za Cubu predebela podloga,da bi koren u periodu prilagodjavanja imao dostupne hranljive materije.
Imao sam je i emerzno,ali samo 1 cm kvarc a ispod treset 1 cm,koren sam joj uvek ubadao do hranljivog dela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala shone na pomoci. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje to 'ostale' biljke rastu kao lude?
Definisi precizno 1W/l svetla, koje lampe, kako su postavljene,...
Mozes da probas sa laganim uvodjenjem makroelemenata i pojacavanjem CO2, al' ajde prvo da resimo nedoumice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke juwel t5 28w x 4 kom. 2 high-lite day 9000k i dve high-lite nature 4100k. Prvo ide day, natire, day, nature. Dodajem i posebno makroelemente od RF. Co2 ide oko 2 mehura u sekundi. Biljke su sledece: sirokolisni i uskolisni limun, myriophyllum aquaticum, gymnocoronis spilanthoides, nomaphila stricta, ludwigia repens, hygrophilija polysperma, ludwigija palustris, bacopa lanigera. Sve ove biljke lepo rastu i nijedna se ne buni. Smile sem cube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
haker.srb
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 71
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je situacija skoro ista. Hemianthus callitrichoides jednostavno ne ide! Mislim da je izuzetno tesko zapatiti ovu biljku na nacin koji mi radimo. Trebalo bi da se ta biljka sadi u tanak sloj tako da joj koren bude u hranjivoj podlozi i sa vrlo malo vode u akvarijumu, tek toliko da je ima a da ne prekrije biljku. Kada se biljka primi i rasiri tek onda se dodaje ostatak vode u akvarijum. Ovo je takozvani "Dry start method" koji je opisao Tom Barr i evo nekoliko slicica koje opisuju sam metod:

Zasadis ...
Image

Pustis da naraste ...
Image

Punis akvarijum ...
Image

Inace ja sam od ove biljcice odustao za veliki akvarijum. Ima toliko biljaka prednjeg plana da HC jednostavno nije vredan zajebancije oko nje. HC sam stavio u nano akvarijum gde se igram sa njom Wink


Poslednji izmenio haker.srb dana Pet Jun 15, 2012 8:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haker,
koje su to biljke prednjeg plana - i to jos nezahtevne, i jos da lice na Cubu Wink
Ja pokusala sa Cubom, pokusala sa glossom (bas sam nasla jel Smile ), i jedino mi marsela krenula od niskih biljcica predjeg plana. naravno, nisam ni ispunila sve sto bi trebalo - nema hranjive podloge - samo Tetrine tablete, osvetljenje bi trebalo da bude bolje -ispod 1W/l grolux+865 stedne (na jednoj strani akvarijuma se jos nekoko i drzi Smile ), ali sve u svemu, pomozi savetom - sta je od bijcica prednjeg plana najizdrzljivije - da ih ne gledam kako polako umiru .
Gorane, izvini sto ti se ubacih u temu, al nisam mogla da odolim kada nas vise muci isti problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Simici789 nije problem Smile ja od cube ne odustajem. Very Happy Zao mi je sto nisam ranije nasao ovo sto je haker postavio da postupim tako, jer je sada kasno za to. Sad Nadam se samo da ce se cuba primiti i na drugi nacin. Pozdrav


Poslednji izmenio GoranVrsac dana Pet Jun 15, 2012 10:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kod nas je vec pun akvarijum , ne mogu ni ja da probam. Sve se nadam da je zbog emerznog uzgoja i da ce mozda ipak preziveti Smile, za sada je samo zuta
Pozdrav,
Sandra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nekako uspeo cubu da nateram da se primi, u nano akvarijumu. Smile Zasadjena je u podlogu debljine 2-3cm, ispod nje se nalazi tanak sloj zemlje za cvece, osvetljenje je vise od 1w/l (imam 23w na nekih 17l vode).
U pocetku je biljka malo stagnirala i imao sam velik problem posto nikako nije mogla da se ukoreni, svako jutro sam morao iznova da je sadim.
Problem su mi pravili malezijski puzevi koji su je preko noci iskopavali. Kada sam njih izbacio iz akvarijuma biljka je pocela da pusta izdanke i nove listove i sada se lepo drzi. Dodajem i RF-ove mikro/makro elemente, CO2 je dodavan samo prvih mesec dana.
Osim sto ju je izgleda malo napala braon alga, al to je vec drugi problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 112w na 96l vode. To mu dodje 1.16w/l. To znaci nije problem. Smile ostaje da smanjim debljinu podloge na 2cm od zemlje pa cu videti da li ce se oporaviti. Posto sam sve vise ubedjen da je to. Ostaje mi da se nadam da ce se oporaviti. Moja je pustila sitne zelene listove ali bukvalno minijaturne i od tada miruje vec mesec dana. Ubacicu sliku popodne da vidite kako to izgleda. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevima propada kicica gotika Ostali Stanovnici 4 Čet Mar 03, 2022 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucrphlandra Sp Blue, Prosperinaca Cu... boskonet Ponuda 1 Čet Nov 12, 2020 11:36 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License