Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta umesto kvarcnog ...? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomoc: Stavio bih prvi sloj zemlju za cvece nekih 1-1.5 cm ,Za dalje se dvoumim...predlozite vi i debljinu.Sta staviti umesto kvarcnog peska ili sljunka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 10:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odes lepo na neku separaciju (gde preradjuju sitne kamencice ) i lepo izabres kamencice od 1-4 imas da biras ,samo je bitno da ih lepo operes izgleda 100puta prirodnije nego vestacka podloga u boji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu li biljke da rastu u toj separaciji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene rastu bez ikakvog problema Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto ti je ZEXM1994 preporucio je sasvim OK! Kod men u akvarijumu je zastupljena ta podloga i biljke odlicno rastu .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu li neke slike vasih akvarijuma - podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u aq isto imam podlogu sa separacije.Jeste da sam morao mnogo vise da ga ispiram,i kuvam,ali ovako mi je,bar meni,prirodnije,i bilje raste bez problema.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mik
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 19
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav,nov sam ovde i slabo se snalazim.
Sta mislite dali u ciklidnom akvarijumu ubaciti podlogu sa separacije ili kvarcni,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 7:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ciklidni akvarijum vise ide kvarcni, sto sitniji Wink

@ mdacha80 Evo slike mog akavrijuma dok je jos bio mlad .... Trenutno nemam niviju sliku ... ali bice
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onoliko koliko sam dosada shvatio o ciklidima, sitna granulacija je idealna ( oko 1 mm i manje ). Pored kvarcnog moce da se upotrebi i recni pesak, sto je stvar ukusa i zelje vlasnika akvarijuma.
Sto se tice biljnih akvarijuma, opet tu moze kvarcni i recni pesak ( sljunak ). Ovde zavisi od stanovnika akvarijuma i vrste biljaka. Neke biljke ce se bolje razvijati u sitnijoj granulaciji ( ispod 2 mm ), a neke ce pak traziti granulaciju od 2 - 4 mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Odrzavanje belog, kvarcnog peska stanislav Početak u akvaristici 3 Pon Dec 12, 2016 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko kvarcnog sljunka Blaza83 Početak u akvaristici 4 Ned Feb 01, 2015 9:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ispiranje kvarcnog peska. Pomoć! JocaPA Podloga 7 Ned Jul 27, 2014 3:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko kilograma kvarcnog pijeska?? Konfucije Podloga 5 Uto Nov 19, 2013 10:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Glava filtera umesto potapajuce pumpe reventon Filteri i pumpe 35 Uto Mar 19, 2013 6:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License