----------------------------------- gilepr Pet Mar 25, 2016 7:06 pm ----------------------------------- Idalje mislim, da ti nije potreban novi i veci filter. Da me ne razumes pogresno, ne bih da ti solim pamet, ali ja sam za ovo malo vremena, koliko sam u hobiju, skontao da veci filter i vise filter materijala, ne garantuje i bolju filtraciju. Ako ne planiras da akvarijum prenatrpavas ribama, onda ti veci filter ne treba. Jer i bakterije koje su u njemu, moraju takodje da nesto jedu, a to su proizvodi od ribljeg otpada. Najprostije receno, sto manje otpada - manje hrane za njih, a to znaci i manje bakterija, na prevelikom prostoru. Dakle, dzaba ste krecili. :) Ova matematika moze mnogo opsirnije da se objasni, ali ja ne bih da davim. :) Sto se tice pozicije cevi, koja je na sredini, imam pitanje: zar nisi pokusao da ceo filter pomeris u levo, ili u desno, pa da ti cevi budu u cosku akvarijuma? Filter je pozadi, pa mi se to cini kao jednostavnije resenje...? Nego, ako si vec resio, pozdravljam. To je tvoja odluka, a u vezi toga mogu jos nesto da te posavetujem... :) dakle soudal posto je najzastupljeniji Garantujem ti, da za izradu filtera ne moras da koristis ultra brendirane i isto tako skupe silikone. Smatram da je za taj posao dovoljan i Beorolov silikon za akvarijum, ali preporucicu ti TKK, kojim sam ja zalepio svoja 3 akvarijuma, pa mislim da ce drzati i tvoj filter. To je neka srednja varijanta. Kvalitetan je a duplo je jeftiniji od gorenavedenog. :) Inace, njega mozes i sam da zalepis, samo neka ti staklorezac isece staklo kako treba. Za pozadinu mozes da koristis i obicnu akrilnu boju za drvo, u slucaju da ne mozes da nadjes foliju, ili ti vise odgovara da je ofarbas. Eto, to je moje misljenje, iz mog skromnog iskustva. Pokusao sam da te ubedim, da ustedis koji dinar, koji kasnije mozes da potrosis, na neku kvalitetniju hranu, npr. :) Iskusniji i pametniji, neka me slobodno isprave, ako sam negde pogresio. Pozdrav i na zdravlje ti posao! :)