Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stara ljubav zaborava nema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista

Registrovan: 09 Jun 2018

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2018 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update. Nije me bilo kući 15 dana i kad se vratio zateknem ovo:

Image

Danas je palo veliko trimovanje i presađivanje pa sam ga malo doveo u red.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2018 11:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Jul 01, 2019 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao društvo, odavno ništa vezano za moj akvarijum nisam kačio a došlo je do promena pa reko da se javim.

Postavka je promenjena negde krajem aprila a ovo je poslednja slika prethodne postavke.

Image

S obzirom da se sve to već bilo otelo kontroli da su određene biljke gotovo ugušile neke druge biljke a i činjenice da je ta postavka bila već godinu dana stara rešio sam da promenim.

Oprema je ista potpuno, jedino sam difuzor zamenio.

Hardscape: Goro kamen kao iz prethodne postavke i mešavina ADA horn wood i nekog rečnog drveta(zalepio u celinu super lepkom).

Biljke:
Napred:
Marsilea crenata i hirsuta
Kripta parva
Albida brown kripta.

Sredina:
Helanthium tenellum
Kripta flamingo koja to uglavnom nije
Eriocaulon cinereum sp. 'goias'
Hydrocotyle verticillata
Kripta spiralis tiger od koje je malo šta ostalo jer nije preživela premeštanje
Lagenandra meeboldii red
Valisneria nana
Na panju i kamenju su :
4-5 vrsta bucapheladnri
Trident
Bolbitis compact
Nana
Nana petite
Ricardia

Pozadi (s leva na desno):
Kripta x wilisi lucens
Kripta Nevilii
Ludwigia Peruensis
Mešavina Bakope Monieri i Lysimachia Nummularia
I u ćošku Crinum i Kripta crispatula

Ideja je bila jedno ali realnost dugačija pa je Helanthium tenellum progutao i srednji i prednji plan i počeo da se širi i pozadi. Juče sam počupao sigurno 70% i ponovo posadio Marsileu koju je progutao. Marsilea je fino narasla ali se nije videla uopšte. Mislim da je trebalo ranije da reagujem ali manjak vremena je učinio svoje.
Bucaphelandre prelepo napreduju, Eriocaulon takođe(sva tri su procvetala), kripta nevilii porasla previše i mislim da će da leti iz postavke samo moram da nađem nešto da je zameni.
Ludwigia Peruensis je odlično rasla pa sam je trimovao pa je stala, nije još crvena i čekam da se to konačno dogodi ali videćemo. Lepa i zahtevha biljka i videćemo da li će uspeti.

Mešavina Bakope Monieri i Lysimachia Nummularia mi se ne sviđa baš nikako, uopšte nije kako sam zamislio i to će da leti napolje ali moram prvo da nađem zamenu za njih.
Nezgodan deo akvarijuma iza panja i baš ne dopire dosta svetla ako neko ima ideje za visoku biljku kojoj ne treba previše svetla u donjim delovima i koja bi možda legla na ovu moju postavku neka napiše.

Uglavnom nisam zadovoljan kako ide pa sam juče dosta čupao i premeštao a u skorije vreme ću i da promenim ovo ostalo što mi smeta.

Živi svet mahom isti ali ima par promena.

Ovo je par dana nakon postavke
Image

Image

Na nekih mesec dana od početka:

Image

Cvetanje Eriocaulona:
Image

Kako je izgledalo do juče:

Image

I kako izgleda danas:

Image

Saveti i kritike itd dobrodošli. Pogotovo saveti oko nekog bilja za zadnji plan iza panja ali i umesto kripti na levoj niskoj strani.
m.vlacina
Akvarista

Registrovan: 11 Jun 2017

PorukaPoslao: Pon Jul 01, 2019 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mene neće carpet biljke, toliko tebe hoće da ti prave problem. Smile

Kad ćemo videti novu postavku u predstavljanju? Smile Nestrpljiv sam. Very Happy
Baia
Akvarista

Registrovan: 18 Apr 2010

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2019 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za zadnji plan Pogostemon erectus i neka crvena rotala. Kao alternativa njima mozda Eleocharis montevidensis, onako da napravi zavesu, ali samo iz jednog coska...ne celom zadnjom stranom. Pokusavam da provalim da li ti je svetlo dovoljno jako za nesto crvenije biljke....

Sto se prednjeg plana tice moju favoriti su uvek Pogostemon Helferi i staurogine, mada sada kad imas Eriocaulon mozda bih isao pre na njega nego na staurogine....ne znam u dilemi sam...stavi sve tri Smile

Meni je Utricularia velika zelja a nikako da je uzmem da probam....ona ili kuba za prednji plan. Hydropiper je isto jako lepa ali kuba mi je upecatljivija.
IVANRO
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2019 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

m.vlacina ::
Koliko mene neće carpet biljke, toliko tebe hoće da ti prave problem. Smile

Kad ćemo videti novu postavku u predstavljanju? Smile Nestrpljiv sam. Very Happy

Strpljenje, strpljenje Very Happy

Baia ::
Za zadnji plan Pogostemon erectus i neka crvena rotala. Kao alternativa njima mozda Eleocharis montevidensis, onako da napravi zavesu, ali samo iz jednog coska...ne celom zadnjom stranom. Pokusavam da provalim da li ti je svetlo dovoljno jako za nesto crvenije biljke....

Nekako više naginjem ka Rotali green nego Pogostemonu. A crvena biljka u zadnjem planu mi je Ludwigia Peruensis, mislim nije još crvena ali biće pa ne znam da li da dodajem još neku crvenu tu se baš lomim.
Inače svetlo je provereno dovoljno jako i za najzahtevnije bilje, trenutno je na 70% a slikam uglavnom kad je na 50-60%. Tako predlaži šta god da ti padne na pamet slobodno.
Eleocharis montevidensis zvuči interesantno pored Crinuma da dođe u tom ćošku tu je ionako svetlo slabije jer panj pravi senku.
Što se tiče prednjeg plana tu sam već odlučio mešavina Eleocharis mini i Marsilee i pozadi i u sredini recimo Parvula a sad taj niži deo zadnjeg plana bi možda mogla i staurogine mada ona može i u srednji plan.
Utricularia(nekako me baš mrzi da pokušam sa njom) i kuba su mi prošle kroz glavu, kuba pogotovo ali sam više za neke travke i marsileu. Marsilea mi jednostavno prvi favorit trenutno jer em lepo raste em baš dobro izgleda.
Ima vremena do plate pa ću da izmozgam šta i kako Very Happy
Baia
Akvarista

Registrovan: 18 Apr 2010

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eleocharis i Crinum bih ili razdvojio ili se jedna od njih odrekao. Mislim da je prenatrpano da stoje jedna do druge. I krinum je izuzetno lep i moze da da isti efekat....zasto menjati tim koji vec pobedjuje:)

Parvula se i meni bas svidja, dok marsileu nikako ne volim. Ne znam kako bih je definisao....tepih od marsilee mi je nekako kao kad covek ocelavi pa se onda siroma trudi da celu sakrije kosom koju je navukao sa potiljka....tako mi je nekako....retka....nedovoljna....cak i kad je u najboljoj formi.....uvek bih je pre zamenio Parvulom....njih dve su po visini u istoj kategoriji ili naravno nesto nizom Kubom....

Od crvenih za zadnji plan kao sto rekosmo Rotala Kolorata ili Rotundifolia, pored njih Proserpinaca, Eusteralis Stellata obe vrste....najveca je muka dok ne utvrdis sta ce kod tebe najbolje da uspeva, sta ce da se valjano oboji i nece da se krivi i bezi u stranu....
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Corydoras nema oko! POMOC Tajson Ribe 4 Sub Apr 20, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 300l nema sanse da odlucim ... milospe Ribe 14 Uto Nov 06, 2018 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dame / devojke - nema Vas, pišite sputnik8 Razno 7 Ned Sep 16, 2018 7:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka stara ili nova mitra019 Podloga 3 Sre Feb 12, 2014 1:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dali moze frikomov smrznuti spanac je... nenad i sandra Ishrana 6 Uto Okt 29, 2013 2:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker