----------------------------------- IVANRO Ned Jul 22, 2018 6:39 pm ----------------------------------- Akvarijum izgleda odlicno. Dosta truda I finansija ali ocigledno vredi..Ja se nekako vodim uvek da prodjem sto jeftinije pa onda budzim svasta, meni je to zadovoljstvo, ali podrzavam ko je u mogucnosti da izdvoji malo vise novca I uziva u svom akvarijumu. Pozdrav! Što se tiče prvog akvarijuma sve je išlo kao što ti kažeš da prođem što jeftinije i da vremenom dodajem i budžim i na kraju je kad se sve to sabere izlazilo opet manje više skupo a jest interesantno dodavati, menjati, čačkati i unapređivati to neću da sporim :D . Što se tiče ovog većeg i novog akvarijuma tu opet naravno nisam sve kupio odjednom nego je to trajalo nekih 4 meseca. Kupovao sam deo po deo ali sam znao tačno šta želim pa sam samo čekao da to i finansijski mogu da pokrijem. Vodio sam se idejom da je bolje uložiti npr u soil nego kao sa prvim da imam dva sloja podloge pa to treba obnavljati sa root tabs itd itd. Dosta opreme je preuzeto iz starog akvarijuma kao i gomila biljaka. Lepo izgleda, ali mi je ovaj bivsi manji akv lepse sredjen. Veci deluje pomalo neuredno, kao da je mnogo biljaka nabacano bez reda ( mada, mozda je to i bio cilj). Mozda mu treba jos vremena da se uoblici. Mislim da bi ova 2 panja lepse izgledali da su jedan do drugog, ovako mi deluju kao da dele akv na pola. E sad, naravno da to uzivo sigurno izgleda bolje, i da slike ne prikazuju pravi izgled. Mada, veselo deluje i bas lepo sto si se vratio staroj ljubavi :) Što se tiče prednjeg plana i takozvanog tepih bilja cilj mi je baš bio da posadim nekoliko vrsta i da ih pustim da se "biju" koja će da se raširi i kako. Meni to baš izgleda onako lepo, tepih koji je pod konac sam imao već u malom i ovaj neuredni mi se više sviđa. Naravno dosta toga još nije dobilo svoj oblik i još ne izgleda onako kako je to zamišljeno, tu prevashodno mislim na srednji i zadnji plan jer je bilje mahom invitro i trebaće mu vremena da dostigne pun potencijal i da poprimi oblik koji sam ja zamislio. Što se tiče panjeva znam na šta misliš ali sam ja opet ciljao na ovo kako jeste sa tom "livadom" u sredini, taj stil mi se jako sviđa i od početka mi je to bila ideja. Doduše želja mi je da napravim i jedan skejp na taj fazon kao što ti kažeš gde će panjevi da budu na jednoj strani akvarijuma i to ću vrv u manjem akvarijumu da uradim kad vreme i finansije pre svega dozvole tako nešto. Hvala ljudi i trudiću se da kačim slike da pokažem kako akvarijum napreduje tokom vremena.