----------------------------------- IVANRO Uto Okt 30, 2018 11:34 am ----------------------------------- Hvala, hvala. Podloga je odlična stvarno. Bez zamerki. Lepo izgleda a i bilje vrhunski raste a i za razliku od klasične Amazonie ne ispušta amonijak prvih 7-10 dana pa mi je to omogućilo da odmah startujem sa ribicama sa mojim cikliranim filterom. Što se tiče filter materijala, matrix sam imao već što cikliranim što nekorišćenog a denitrate dobio kao poklon uz kupovinu filtera. Micromec sam izbacio ne deluje mi preterano porozno i baš deluju ko klikeri. Da nisam dobio denitrate kupio bih još litar matriksa. Nije to dupla zaštita nego činjenica da što više biološke filtracije to je bolje. JBL ima predfilter gore odmah na ulazu i ako u prvu donju fioku staviš mehaničku filtraciju kako treba prvo sunđer sa širokim porama pa fini sunđer koji dobiješ uz filter (u poslednjoj fioci je odmah ispod predfiltera) i onda vatu preko toga ostaje ti gomila mesta za biološku filtraciju. Sad sam se razmišljao da li da stavim micromec i u poslednju fioku i da imam tih tri litara biološke filtracije ali sam se odlučio za hemijsku filtraciju, ali purolit (purigen) koji skuplja organske materije(smanjuje nitrate) i ne utiče na đubriva kao aktivni ugalj.