----------------------------------- IVANRO Sre Maj 06, 2020 11:35 am ----------------------------------- Moram se organizovati da dodjem jedared do tebe. Iskoristim priliku da ti otmem viskove biljaka i ako budes zeleo da ti doteram nekih riba koje tu ne mozes da nadjes po pristojnim cenama. Može kolega, odlična ideja mogu ti reći :D samo da prođe ovo sranje. I ja imam Albidu, dok nisam video sliku nisam znao da se tako zove. Kupio sam saksiju sa 3 pelcera pre tacno godinu dana i neces verovati sada vec imam tri pelcera :( koji vegetiraju kao da ih zalivam sonom kiselinom...dva lista i kako izbije treci prvi propadne....sad se nadam da ce se u novoj postavci oporaviti. Sinoc kad sam video tvoje kripte setio sam se da mi Aquamaniak dao jednu lepu patuljastu braon boje (ne znam ime) i znam odprilike gde je bila posadjena, ustanem u pola jedan iz kreveta da vidim ima li je i nadjem :) Tako da sam i nju sad evakuisao u novi akvarijum... Kažu za ovu albidu da sporo raste i da je zahtevnija od ostatka kripti što se tiče svetla. Videćemo kako će da bude. Ta patuljasta od Aquamaniaka je najverovatnije Albida Brown, ako možeš stavi je negde gde je dosta jako svetlo i dobiće brutalnu boju. Doduše treba joj dosta vremena pogotovo posle presađivanja. Spiralis Tiger izgleda opako, probacu da je nadjem po lokalnim sopovima. To gledaj da li ima ADA invitro jer je još uvek nema u Evropi da se uzgaja na veliko, bar je nije bilo do sad. Ovde je jedan Čeh isto proizvodi invitro, baš se pojavila u ponudi mesec i nešto nakon što je ADA doneo tu kriptu na evropsko tržište, slučajnost :lol: Sve iz tog ADA invitro programa je uspeo da napravi i on, cene su kao i ADA ali je jedini uspeo pa ga boli patka :lol: I ako uspeš da je nabaviš oslobodi joj prostor malo je osetljiva dok je mala invitro, kad poraste već je dosta lakše. Pod jakim svetlom dobije baš nerealnu boju i prelepe šare mada je jako lepa i kad je u senci, zeleno crvena. Pre neki dan smo pisali vrste riba koje nam se svidjaju. Ja naveo Red Neon Pseudomugil i sta ti ja znam...neke popularnije i novije vrste ali pravdi za volju dve najlepse vrste su mi zapravo neonke i rodostomusi i to se vrv nikada nece promeniti. Ne drzim ih kod sebe zato sto volim da probam da razmnozim ribe a te dve vrste su specificne po pitanju razmnozavanja pa nemam uslova to da radim a drugi razlog je da kad dodju na mresnu velicinu uveliko tamane racice....tako da uvek neki kompromisi Neonke, pogotovo kraljevske su mnogo lepe ribe. Ali ono što me nervira kod neonki pre svega običnih je da nisu aktivne baš ako ih ima oko 10ak. Na većem broju se i to menja ako se ima uslova držati ih 20+ dobiju dosta na ličnosti, mada što se tiče lepote malo šta je lepo kao kraljevska neonka a i obična je definitivno među lepšim ribama pa i ona mala zelena je lepa. Rodostomusi mi se sviđaju i zbog izgleda i ponašanja, malo sam riba video da tako kompaktno drže jato i plivaju non stop.