Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stub od mahovine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Dec 25, 2017 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosla sam na ideju gledajuci neki video da napravim stubice od mahovine za pozadinu. Interesuje me da li olovni tegovi za pecanje mogu da stete? Njih ima da se kupe pa zato pitam, ako nadjem od prohroma naravno da cu njih uzeti jer znam da oni ne stete uopste. I koju bi mrezicu bilo najbolje upotrebiti? Za armaturu, ona za komarce je previse sitna, i koja se nece vremenom raspasti?

Pitam za stubice od mahovine jer ne bih na celoj zadnjoj strani to radila vec samo na par mesta, gore mogu da je vezem, pa mi to nije problem, ali dole jeste da se ne bi podizali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 25, 2017 11:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Dec 26, 2017 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li možeš link da nam daš, da odgledamo i mi snimak! Možda ti damo i neku bolju ideju! Jer olovo je štetno i za ljude i za sav živi svet. Polazeći od sebe, nikako ti ne bih preporučio olovo da staviš! nono
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Dec 26, 2017 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pecinac odgovoreno je juce dosta na tu temu, bio i link, ali nema poruka, valjda ce neko da objasni sto je doslo do uklanjanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Dec 26, 2017 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, prvo što mi je palo na pamet, jeste neko tanje a dugačko parče stakla (možda i ne dugačko puno, u zavisnosti od akvarijuma, biljaka, prostora...) pa ako praviš dva stuba, zavežeš neku jaču strunu (najlon za pecanje) na dva mesta. Kupi dve kutije kivija u maxi, počasti se sa tvojima, i tu mrežicu iskoristi, dosta je i dugačka (čini mi se preko 20cm), ubaci mahovinu, zaveži, zaveži i za strunu na staklu jedan kraj mrežice, ali ostavi prostora (dužinom strune) između stakla i mahovine koliko ti je debela podloga, i lagano probaj staklo da zavučeš ispod cele podloge!!!

Nije isprobano, ali ja bih tako nešto probao. I naravno deo stakla možeš i ispod kamena. Staklo obavezno da bude obrađeno, da ne prereže najlon.

Srećno!!!

P.S. Javi ako si i šta si smislila, uradila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Dec 26, 2017 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lisac, a ja se ubih razmišljajući... Ovi na poslu hoće da me katapultiraju što sam odsutan!!! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Dec 26, 2017 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jah cula juce dosta predloga, odlucila se na kraju za vakum priljubnice da pricvrstim stubice, a za mrezicu jos uvek nisam, pa cu to da vidim danas sta i kako, nabavim sta mi treba i za mahovinu da se odlucim pa taman za praznike malo da se igram Smile

A stvarno nestalo gomila postova iz teme :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Dec 27, 2017 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mrezica fasadna zelena mrezica moze zeleni djak od krompira namotas na rvo mahovinu na dnu kstavis kamen umotas sve to u mrezicu uvces strunu u iglu i udri si dobies stuvice od mahovine bof+g da te vidi za mesec dana djak netruli ! zao mi je sto nemam slike da ti pokazem kako to izgleda !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 27, 2017 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video koji fali (našao u istoriji pretrage):

Link


Ne ubacuj skraćeni link tipa www.you.tube/...
nego puni link tipa www.yotube.com/...
Ima uputstvo u obaveštenjima!

Može olovo u akvarijum po meni, brzo oksidiše itd... raspravljalo se o tome ranije na forumu.
Može i kamen, jako gumicu oko njega (stara pecaroška fora).

Mislim da je Dare najbolji predlog dao sa viklerima.

Dalje ne znam da li fali nešto, nisam bio tu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mahovine Serene Sky Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 08, 2017 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Mahovine i HM Twister Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Maj 14, 2016 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavljanje mahovine na granu (video) TeoDos Biljke 6 Pon Mar 14, 2016 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne mahovine nebojsa.85 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 18, 2015 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lepljenje mahovine super lepkom Milan013 Biljke 3 Uto Sep 29, 2015 10:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License