----------------------------------- markovic000000 Sub Avg 17, 2019 9:13 pm ----------------------------------- Zanima me jos misljenja u vezi cirkulacije vode, kod primera pregradnih filtera na zadnjoj strani akvarijuma. Licno sam posedovao akvarijum sa ciklidima sa dva pregradna filtera na zadnjoj strani, zazori su bili na krajevima akvarijuma, dve pumpe su vracale vodu u sredini i primetio sam talozenje prljavstine bas ispod njih na sredini akvarijuma. Menjao sam uglove mlaza povratne vode ali nije resavalo sto me navodi na misljenje da je bolji nacin sa jednim filterom duz zadnje strane sa jednim zazorom i pumpom koja vraca vodu na drugom kraju akvarijuma. Da li bi taj nacin pospesio ili da kazem uredio da cirkulisanje vode u akvarijumu bude kruzno i pravilnije? Pitanje je da li je bolje da takav filter uvlaci vodu sa dve strane (sto ce mnogi reci da jeste zbog uvlacenja vise otpada) i vraca je u sredini ili druga varijanta koja uvlaci sa jedne a vraca na drugoj strani? Izvinjavam se na duzem postu, valjda sam jasno objasnio...