Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sušeni tubifex pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam ovu hranu, jer svi kažu da to ribice obožavaju.
Ali moji skalari i borac i nisu baš oduševljeni...

Ne znam šta je u pitanju? Da li imao neko slično iskustvo??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 12:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

malipirat
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2010
Poruke: 33

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam za tvoje ribe ali moji diskusi ga delju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malipirat
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2010
Poruke: 33

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i link
[youtube:6754dd9297]http://www.youtube.com/v/UnmY4YvfOgM[/youtube:6754dd9297]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nece tubifeks peobaj sa nekom drugom hranom. Nece nista u zivotu propustiti ako ne jedu tu vrstu hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni sve ribice obozavaju suseni tubifex osim nova dva skalara. Oni najvise vole lisnate hrane (vipan, tetra rubin, tetra phill, pro colour) i malo slabije granule (tetra diskus). Valjda sve zavisi cime su hranjeni u prodavnici (odgajivacnici) pa na koju su hranu navikli. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malipirat ::
Neznam za tvoje ribe ali moji diskusi ga delju Very Happy


Izvini ali ne mogu a da ne prokomentarisem . Svi svetski odgajivaci diskusa ne preporucuju koriscenje tubifeksa ni u kakvom obliku pa cak ni u susenom . I mene je to zbunjivalo posto bi suseni i vakumirani tubifeks trebao da bude cist i sterilan ali oni kazu da nije tako i da nikada nisi siguran kakvi stetni organizmi mogu doci sa njim .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Dec 28, 2011 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji problem sa susenim tubifeksom jer pogotovo kod ne brendiranih hrana(mada i kod njih se to zna pojaviti ),a to je da ga ne sterilisu dobro pa kada dajes ribicama suvu kocku na dno nesto padne i ono u sebi sadrzi jajasca tubifeksa koja se posle doredjenog vremana izlegnu i na taj nacin mozes imati zivi tubifeks(ja sam to procitao i licno probao i to mi se i desilo ), za zivi tubifeks ne bi da komentrisem jer ima mnogo ljudi koji ga daju ribama(ja ne) i da im se nikada nije nista desilo ,ali uvek postoji prvi put i da uneses neku zarazu i izgubis sve ribice ,tako da moja preporuka ipak je za suseni tubifeks ,mada kao sto kaze nikouro i bez njega mogu lepo da zive,poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Čet Dec 29, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ni moji borac nije odusevljen tibifeksom... samo ga ispljune...
ali zato obozava susene larve komarca!!!
probaj sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel ga vi mrvite, ili samo kocku ubacite u akvarijum?
Ja stvarno neznam kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok. hvala drug na brzom odgovoru!!mrvim ga, ali krupno mi ispadne pa sam mislio da ima neki drugi i bolji nacin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@RORY,suseni tubisex moze da se daje i u kockici ako imamo vise ribica u akvarijumu,zalepi se za staklo i ribice polako delju i pojedu do poslednje mrvice.
@nsmali,borce je preporucljivo i hraniti sa larvama komaraca,zivim je bolje a moze i suvim kada nema zivih,a borci obozavaju bloodworms,i svu ostalu zivu hranu,dafnije,entriheje,grdinale,....on je vise mesojed i bolje ga je hraniti sa zivom hranom nego sa npr onim listicima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

....moji skalari obozavaju tubifex to im dodje kao poslastica posle larve komaraca,proteinske hrane i listica. Dajem im kako sam raspolozen moze cela kocka ako imas vise ribica ili su velike mozes da sitnis, prepolovis kocku, a nekad i zalepim na staklo pri samom vrhu aq i to je veoma zanimljivo za gledati dok jedu narocito ako imas u kuci klince Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RORY ::
I nista se ne razgradi u vodi do velicine prasine i ne zaprlja akvarijum, kiseleci se tako na staklu?



imam 4 odrasla skalara i sa par zebrica,i nestigne kocka da se kireli svega par minuta i nema je pojedu kao da nisu jeli danima Very Happy Very Happy Very Happy tako je barem kod mene tako da rado lepim kocku na staklo a naravno ne dajem tubifex svaki dan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License