Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sumnjivi grejac i druge stvari... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2012 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pregledom funkcionisanja akvarijuma ustanovio sam da grejac u predelu-malo iznad spirale sa navojem grejaca, ima mali predeo sa kondenzacijom?
To me je zacudilo jer nije pun vode, i nemoguce mi je da curi jer se ne vidi nigde.
Pitam se sada, da li je moguce da curi ikako a da to ne vidim, ili je pak verovatnije da je, posto sam juce krenuo sa cikliranjem, hladna voda u koju je uronjen, i startovanje grejaca, izazvalo kondenzaciju koja sada neko vreme stoji(dakle zbog vlage unutar grejaca, po prirodi stvari).
Kapi su jako male na maloj povrsini, ali su unutra-bukvalno kao kondenzacija.

I jos, posto do sada nisam srecom imao problema sa grejacima> sta se desava kada pukne, napuni se vodom grejac???
kakve su posledice po elektricnu instalaciju, posto znam da ribe nisu ugrozene?
Jel se raspe staklo ili sta se zbije tu(ne bih zeleo da saznam, nesto mi se ne zuri, ali do sada stvarno ne imah ovaj problem, sem ovih kapi-niti mi je potreban) Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2012 8:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Supernatural
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2012
Poruke: 14
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2012 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ti vidi da li on greje ili ne, ostalo je nebitno. To sa kondenzacijom se dešava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je jednom pukao grejac u vodi, mislim da sam ga pregrejanog stavio u hladnu vodu pa je staklo puklo i grejac je samo zasistao,
posle sam mogao samo da ga bacim. Nije bilo nikakve "eksplozije" niti zrtava, a mozda je zbog kursusa iskocio osigurac u stanu, nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bekony
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 66
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma dok radi, meni super!
Greje on fino pratim evo drugi dan vec, nego me zbunilo to, ali sam skapirao da je eventualno pokrenuta vlaga unutar samog grejaca pa se tako lokalizovano isploljila.
elem, meni jedan akvarista, koji vazi za iskusnijeg, rece za npr.Atman grejace, da mu u zivotu nisu "zalepili".Koliko je to tacno ne bih znao.
Sve u svemu, bitno mi je da nema vece stete kada pukne, sem sto, jelte, mora covek da odresi kesu da uzme novi, ali sta da se radi.
Dobro, to sam zeleo da znam, hvala Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejac Trixie 25w menjam za grejac od... kikii77 Tražnja 2 Uto Nov 17, 2020 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kribenzis+biljke za druge ribice ili ... zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 04, 2019 9:47 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Burgeoni i druge ribe kaplarm Afrički ciklidi 5 Ned Apr 22, 2018 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polovan grejac Stasheetza Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 31, 2017 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali grejac Turtle Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 16, 2017 1:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License