Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sundjer filter za malce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvideo sam da u plasticnoj mrestilici (kupovnoj) ne mogu da odrastaju vise od 15 beba Gupi ribice, pa sam evo pokusao da odradim nesto sa teglom i sundjer filterom za kog sam dobio ideju sa stranice http://www.akvarijum.org/forum.....-t612.html

http://www.akvarijum.org/forum.....8335_1.jpg
http://www.akvarijum.org/forum.....2302_3.jpg

Sta mislite jel ce da sluzi svrsi? Inace tegla je 2,5L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 3:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve to može biti ok, svašta sam probavao, ali bolje ti je uzmi mali aq stavi korner filter
i radi šta hoćeš, bar će da liči na nešto, kasnije možeš ga pretvoriti za nano aq u kom će biti
kozice, galaksi razbore itd. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, bice i toga. Za sad je ovo ovako i pokusacu sa malim ribicama kad se budu rodile, ako ne ide onda menjam... Smile Da ubacim nekog puza mozda da bude tu, kad ih vec imam u velikom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brcilo
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2015
Poruke: 21
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Ovako sam se ja snalazio sa plastičnom kantom. Tu su bili sve dok nisu porasli dovoljno da roditeljima ne mogu stati u usta, pa sam ih ubacio u zajednički akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste najbolje jos jedan mali akvarijumcic, neka biljkica i malo peska i mali imaju mesta lepo za plivanje. Al eto ovo sam napravio da mi ne zauzima nesto mesta, nista nisam morao da kupim i bilo bi lepo da radi posao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo stigli i mali, 45 komada, videcemo kako radi i kako napreduju u ovome. Ako treba nesto da se doda ili oduzme, vi iskusniji kazite... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvinjavam se na off topic,jel mogu malci sa malim ancitrusima (3 meseca) i algarima starim oko pola god ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 6:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se ni na jednoj slici da li ti je sundjer do dna (slika A) ili je podignut od dna (slika B) na makar 0.5 cm?

Image

..ako je spusten do dna neces imati svuda isti protok i moguce je da ce po ivicama da se talozi negativnih bakterija, naravno ne odmah, dok u slucaju da je podignut imace protok i neku (ali ipak) cirkulaciju svuda po dnu i samim tim ce donekle i filtracija biti bolja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste podignut oko 1cm, ali sam ovu cev na dnu zatvorio, tako da voda ulazi samo iz bocnih rupica. Mozda je to greska? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravi makar i neku mini rupu od 2mm na dnu (pozeljno je siru ili vise manjih) da ti i taj donji deo (ispod sundjera) ima cirkulaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Dec 11, 2017 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala Lisac, napravicemo nesto... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License