----------------------------------- Dijana Pon Okt 07, 2013 7:46 pm ----------------------------------- Hitno potrebna pomoc. Imam dve japnke u aq od 30 l. Pumpu i rasprsivac za vazduh,juce sam im stavila i filer i grejac. Japanke su velike,odprilike 10-ak cm od pocetka glave do kraja peraja. Na dnu sitno kamenje i vestacku biljku. Ne znam kog su pola,kazu da je to kod japanki jako tesko razotkriti. Vodu im menjam jednom sedmicno i to tako sto ih prebacim u mali aq. I uz detaljno ciscenje ( svaki put novim sundjerom i bez hemije,samo vrucom vodom) operem akvarijum,kamenje i biljku. Zatim im stavim vodu koja odstoji nekoliko dana u balonima sa upaljenim rasprsivacem vazduha da prenoci u tom velikom aq. Tek sutradan stavljam ribice u njega. Njih dve su zajedno vise od godinu dana. Brat ih je dobio na pokolon od druga( vec velike) a ja od brata jer ih nije bas odrzavao kako treba pa mi ih je bilo zao. Uglavnom uvek im je cisto. Hranim ih raznovrsnom suvom ( lisnatom) hranom i grnulama. Pre par dana sam primetila da su mnogo mirne. Jedna je uvek na dnu aq a druga uvek tik ispod povrsine vode,kao da pluta. Dva dana nisam bila kuci i kada sam se vratila vidim da su ovoj sto pluta skroz pocepana repna peraja,pola ih nema. A po njima ima neke tamne sitne tackice. Ne znam sta da radim... citajuci po forumima shvatila sam da je u pitanju neka gljivica verovatno. Sinoc sam primetila da ova sto je stalno na dnu juri ovu sa pocepanim petajima i kao da je napada pa sam ih razdvojila. Ne znam o cemu se radi niti sta im je. Ovoj sa dna su peraja skroz ok ali je izuzetno mirna,osim nocu. Tada pliva skroz ok. Molim za pomoc pre nego sto uginu. Jako mi je tesko da gledam kako se muce ovako...