Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Šta u 80l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Formiran akvarijum već mesec dana. Od biljaka imam valisneriu i sagitariju i imam ih još dosta u kofi koje nisam posadio jer ih imam dosta baš. Imam i malo kripte i još neke malo koja ne znam koja je. Nadam se da će se ove posadjene razviti kao što su bile (biljke su mi iz starog akvarijuma). Od riba sam ubacio samo dva muljaša čisto da proverim da l je cikliran akvarijum. Prošlo je 10 dana i mušalji su super. Znam da je 80l malo, pa me zanima predlog. Koje ribice da ubacim,a da izgleda lepo, a da ne bude pretrpano. Razmišljao sam neonke ili neke Tetre druge, možda borac i nešto još, za salate je mali akvarijum čak i male da uzmem. Dajte predlog i ostavio sam mesta za još biljaka, pa recite neke nezahtevne još... Hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 3:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 3:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalare*, a ne salate. Hahah.
Filtracija je spoljašnji filter (16-17l veliki), dve komore, pumpa vazdusa (to je vrv. slabo). Od materijala u filteru imam samo sundjer i perlon vatu. Podloga zemlja za cevece, mreža z komarce, pa pesak crni onaj iz pet stopa 5-6 cm debljine. Svetlo su mi dve srednje sijalice. Isto je bilo i ranije i biljke su se bas razvile (valismerija i sagitariju). Posle sam formirao opet akvarijum i sadio opet i naravno ne mogu da posadim lepo kao što one mogu lepo da se razviju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega već sve znaš i sam si rekao šta može šta želiš i to je idealno neonke više 20, drugačije tetre po 10 (bentosi,silvertip,limun) još muljaša po dnu i za gore neku krupniju upadljivu kao borac ili colisa lalia je meni prelepa.Pratim i očekujem slike akva uskoro kad naseliš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravi za filter, trebalo bi da dodaš kvalitetnu keramiku posle sunđera i vate bar 1l siporaxa za biološku fultraciju.kad budeš mogao i tu pumpu vazdušnu treba da pomeniš za vodenu zbog većeg protoka zbog filtriranja i zbog biljaka da imaju bolju cirkulaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je borac opcija onda pogledaj i kribensise i ramove. Može par, mužijak i žen, zanimljive ribe koje ti postaju ljubimci. Ako zamišljaš akvarijum kao gužvu i stalnu akciju sve razbore su dobra opcija male su a aktivne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20 neonki plus još tri muljaša plus borac ili kolisa. Plašim se da ne bude mnogo to. Videću. Možda i neke druge Tetre umesto neonki. Može još predloga, jedino živorotke ne bih. Ne želim da se mreste, ne znam šta ću posle sa njima. i koje biljke mogu da dodam još? Okačiću sliku. A ribe mogu da ubacim tek za dve nedelje jer imam nekog posla do tad. Eventualno ako uspem ranije. Hvala na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja preporuka je da ubacis jato espei razbora. Ako volis jatne ribe po meni su one idealan izbor jer su medju najmanjim jatnim ribama.
Ali za razliku od neonki koje ne obrazuju jedinstveno jato vec ide svaka za sebe po akvarijumu, razbore se uglavnom drze zajedno. Ja ih imam vec dve godine i prezadovoljan sam sa njima. Nisam primetio da su osetljive, i jedu svu zivu i suvu hranu.
Na tu litrazu bi stavio jato od 15ak jediniki. Mozes da dodas i neko manje jato tetri sa njima od 6-8 komada da ne pravis guzvu.
U svakom slucaju zavisi od tvog ukusa, ali ovo je neki moj predlog.

Sto se tice nezahtevnih biljaka, idi na sajt Rainforesta i tamo imas izdvojene nezahtevne biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo je i slika, kako trenutno izgleda. Kao što vidite ima još dosta mesta za biljke. U starom je bilo toliko biljaka da se ova plava pozadina nije videla, ali uglavnom valisneriu i sagitarija su bile razvijene. Imam ih još, nisam posadio sve jer kako posadim jednu, ova pored ispadne i onda me mrzi više xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maknes pincetu od nekoga iz kuce i posadiš. Pazi samo da te ne uhvate na delu. Prstima je teško gusto saditi biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče espei razbora, topla preporuka takođe! Male su, a jatne ribe, i drže se zajedno, plus vole da idu uz flow, jako ih je zanimljivo gledati. Meni su lično uz apistograme omiljene ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi ljudi. Zanima me, ako bih stavio 10 neonki i 15ak razbora, da li bi bilo mnogo (imajte u vidu i pet muljaša, koji nisu veliki mnogo). Ukoliko nije ova kombinacija ok, koje druge Tetre da kombinuje sa razborama. Ne stavlja mi se borac ili kolisa sa njima jer mi deluju sitne mnogo. Nikad ih nisam držao, ali za svaki slučaj. Možda ću da oformim za borca samog jedan akvarijum, imam jedan od 35l prazan (to ako mi prodje posao ove dve nedelje ok Very Happy ) I zanima me da li mogu da iskoristim keramiku od starog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 5:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne bi bilo previse jer su to male ribe i ne prljaju mnogo. Medjutim ja ne bih pravio dva jata sa ribicama slicnih dimenzija. Kao da se takva dva jata medjusobno ponistavaju i gubi se na njihovom vizuelnom efektu. Ja sam takav utisak stekao kad god sam gledao akvarijume sa takvim primerom, drugima to mozda ne izgleda tako.Po meni bi se i razbore i neonke bolje uklopile sa tetrama. Od tetri imas veliki izbor ( bentozi, serpa, limun, white fin, fantom, crna..). Tetre su vece, imaju drugaciji oblik tela, vreme ce ti uglavnom provoditi u srednjem i donjem delu akvarijuma, a razbore su uglavnom u srednjem delu ali blize gornjem delu nego donjem.
Ja razbore drzim sa odraslim barbusima koji vaze za nesto agresivnijie i temperamentnije ribe i uopste ih ne konstantuju, tako da ne verujem da bi bilo problema sa borcem ako se za njega odlucis. Moja preporuka jato razbora (12) i jato tetri (6-Cool.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 6:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih izvadio aponogetone i sredinu akvarijuma obogatio sa nekim jako velikim zbunom kriptokorine ( moze braon malo da razbije to zelenilo ). Vidi ako stavis previse ribe u akvarijum nista od lepote, jer ce smetati jedne drugima. Po meni nenonkice bi bile poslednji izbor iskreno nista narocito sem boje nemaju da pokazu. Rzborice, ember tetre i tako umeju malo da budu zanimljive. Palmeriji, fantomi, bentoziji e to je vec po meni druga prica... Naravno uradices kako ti zelis Smile


Poslednji izmenio Anboy dana Sre Jun 05, 2019 6:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2019 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, ubacio sam 10 neonki i još biljaka(dodaću još skalare male za 20ak dana), a možda još nešto jer baš ima prostora u akarijumui još. Uskoro ću okačiti sliku. Samo još malo da sredim. Da ne bude da sam vas zaboravio xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako postoji neka druga opcija onda idi na nju. Moj ti je savet da zaobidješ skalare dok ne pređješ na veće zapremine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License