----------------------------------- Bojan95 Sre Jun 05, 2019 5:10 am ----------------------------------- Mislim da ne bi bilo previse jer su to male ribe i ne prljaju mnogo. Medjutim ja ne bih pravio dva jata sa ribicama slicnih dimenzija. Kao da se takva dva jata medjusobno ponistavaju i gubi se na njihovom vizuelnom efektu. Ja sam takav utisak stekao kad god sam gledao akvarijume sa takvim primerom, drugima to mozda ne izgleda tako.Po meni bi se i razbore i neonke bolje uklopile sa tetrama. Od tetri imas veliki izbor ( bentozi, serpa, limun, white fin, fantom, crna..). Tetre su vece, imaju drugaciji oblik tela, vreme ce ti uglavnom provoditi u srednjem i donjem delu akvarijuma, a razbore su uglavnom u srednjem delu ali blize gornjem delu nego donjem. Ja razbore drzim sa odraslim barbusima koji vaze za nesto agresivnijie i temperamentnije ribe i uopste ih ne konstantuju, tako da ne verujem da bi bilo problema sa borcem ako se za njega odlucis. Moja preporuka jato razbora (12) i jato tetri (6-8).