Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 tajmer Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Coa
Akvarista



Registrovan: 18 Jun 2009
Poruke: 124

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored navedenih mogucnosti, postoje i uredjaji poput Gembird Silver Shield Programmable Power Outlet Strip - SIS-PMS.

Image
Od 6 mesta 4 su programibilna, a 2 nezavisna.

Programiranje ide preko racunara, posto ima USB povezivanje, pa na ekranu to ovako izgleda (mora velika slika da bi se nesto razaznalo - kliknuti na sliku ako je smanjena)

Image

Uredjaji na jednom od akvarijuma kod mene u radnji su povezani ovako:

Image

U SOCKET1 i SOCKET2 su utikaci od rasvete. Dve T5 cevi od 54W se pale u 11:00, druge dve u 15:00, a sve se gasi u 20:30.
Rasveta je fabricka, a kad bi se islo na neku DIY varijantu, moguce je lepo programirati 4 razlicita vremena paljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 12:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li ovo da se kupi kod nas? i koja je cena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ako moze odg sa strane 3 pls...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bdojca
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2010
Poruke: 49
Lokacija: N. Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 3:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citiram, isaka: Pre par godina sam video u Grckoj tajmer u robnoj kuci Lydl.
Wlayko, gasis nocu, da bi imitirao noc Smile Mozda im i ne smeta toliko svetlo, ali cu se zacuditi ako nemas problema sa algama. Ja sam drzao svetlo preko dana, bez one dvosatne pauze i imao sam problem sa crnim algama. Poceo sam sa rezimom 4-2-4 i gotovo da su nestale. Danas sam bas kupio tajmer, ali nije mi bilo ni tesko da sam vodim racuna.
Jos jedna stvar koja se slabo pominje a to je nocno svetlo. Osecaju se zivuljke sigurnije kada nije potpuni mrak. Ja sam stavio jednu manju neonku na policu ispod akv. Ima u Uradi sam na N. Beogradu, nesto vise od 1000 din. Evo ovako to izgleda...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovo ti je stvarno prelepo, svaka cast! imao sam problem sa crnim algama neko vreme, preneo sam ih od jednog lika koji mi je dao travu iz njegovog biljnog akvarijuma a nije me upozorio da ih ima. to se rasirilo na listove ostalih biljaka i na poneki kamencic, nekako "hvala bogu" sam uspeo da ih resim, ne znam na koji nacin ali kidao sam sve listove na kojima je bila crna alga, biljke koje su cele zahvacene i koje nisam mogao da ocistim (od sitnih listova i nepristupacnih mesta) sam cele i bacio, svaki kamencic koji je imao crnu algu sam isto bacio, a mislim da su mi tu pomogli i 3 Ancistrusa, kao i redovno menjanje vode. Evo i dan danas meni svetlo radi 24 sata, nema nikakve alge... vise volim plavu boju i voleo bih da napravim nesto sa plavim led diodama ili plavom neonkom (ako postoji neka koja sija slabo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi pazio na casu .... uaua

Deo iz teme Uradi sam - Hauba akvarijuma ....Twisted Evil


Image

Image

Image

Da ne bih mnogo duzio, preporucio bih ti od srca da ribicama uvedes tajmin 4-2-4 ili 5-2-5 ili kako god , samo ih nemoj muciti sa tim svetlom ( i nama ne bi prijalo da sunce obasjava 24 h dnevno. Ima dosta razloga zasto svetlo gori odredjeni period a ne 24 h. Sto se tice postepenog paljenja tj pojacavanja inteziteta svetla, mislim da ces tesko uspeti iz dva razloga : Ako i postoji takav uredjaj, verujem da je preskup Shocked : Drugi razlog jeste sto neosko osvetljenje ( a tu podrazumevam i stedne sijalice ) netrpe postepeno pojacavanja i samim tim veoma brzo i crkavaju.
Ono sto odredjeni akvaristi koriste kao tehniku postepenog pojacavanja inteziteta jeste dva tajmera na kojima se vezuje sijalice odnosno, prvi tajmer pali jednu sijalicu ( neonku ) a drugi tajmer posle nekog perioda pali ostalo osvetljenja. Npr : prva neonka koja se pali je jacine 9 w a ostale koje se pale kasnije su 40 w. Tako i pri gasenju osvetljenja, znaci prvo se gase jace neonke - sijalice a kasnije i ona jedna slabija.
Nadam se da ti je ovo pomoglo a takodje ces ustedeti i nesto novca Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije mi ladno palo na pamet da pogledam tamo nesto o ovome, sad cu dobro da proucim sve. greska
Hvala ti za ovo, otvoricu novu temu kada budem spremao novi akvarijum pa cemo to zajedno da namontiramo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bdojca
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2010
Poruke: 49
Lokacija: N. Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko, danas pocinje akcija reci ne 24oro casovnom svetlu Smile Ako postujes ostala pravila o akvaristici, ne znam zasto ti je toliko stalo da bas tu odstupis. Hvala ti na komplimentu, ali je ipak Nikouro bolje odradio. I traba da se ceni kada neko sam nesto odradi. Vec peti put mu gladam sliku i razmisljam kako bih mogao i ja da se prebacim na led...
Mogla bi da se izdvoji tema nocno svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, vec od veceras pocinjem sa gasenjem svetla u aq, nisam obratio paznju niti procitao bilo gde da se svetlo gasi, nisam ni razmisljao o tome kasnije da te ribe nemaju sunce 24 sata Very Happy jednostavno mi je slucajno palo na pamet posle nekog (duzeg) vremena. Moracu i ja da napravim nesto sa led diodama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam tajmer za 300.dinara u Beogradu ,koga interesuje nek se javi na pp radi informacije analogni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HEhe, ima ovde kod nas na pijaci za 300 dinara analogni, i mislim da je ta cena sasvim ok. I radi posao, ja baš uzeo jedan da probam.

Da li možda neko ima neku pouzdanu jednostavnu električnu šemu od običnog elektronskog tajmera, koji samo uključuje i isključuje struju, bez programiranja i ostalih zezancija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
lifad
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 21
Lokacija: Sombor, Backi Gracac

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje. Kako treba da se podesi onaj prekidac sa bocne strane, I sta oznacavaju te funkcijice sa bocne strane? Koliko mi se cini imaju 3 polozaja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 7:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi tajmer koji može da pali neonke 15 dana unapred. U isto vreme da ih pali i isto da ih gasi. Na buvljaku imaju al samo za nedelju dana mogu da se programiraju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy

Ako hoces da ti svaki dan pali u isto vreme i gasi u isto vreme, dovoljan bi ti bio i onaj sto moze da se programira za jedan dan, posto on radi svaki dan isto dokle god je ukljucen u struju.

Tajmer za vise od jednog dana ti je potreban samo ako hoces da se svaki dan pali i gasi u razlicita vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spididjura
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 51
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jun 25, 2013 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lifad ::
Jedno pitanje. Kako treba da se podesi onaj prekidac sa bocne strane, I sta oznacavaju te funkcijice sa bocne strane? Koliko mi se cini imaju 3 polozaja?


Sa strane ima prekidac samo sa dva polozaja. Sluzi da mozes da upalis svetlo i kad je tajmer u stanju "iskljuceno".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Digitalni Tajmer - prodaja/zamena nebojsa.85 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Avg 29, 2015 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Digital tajmer, Clea helena Vlada991 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 19, 2013 10:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tajmer Fricky`88 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 28, 2012 6:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tajmer uticnica-pomoc nenadk850 Ostala oprema 9 Pon Apr 11, 2011 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iskljucen tajmer Zorbas Biljke 2 Pon Mar 28, 2011 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License