Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tanganyika prvi put - Neolamprologus pulcher "Daffodil& Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za "ciklidaše"...Ukratko ciklidi su unazad 10 godina privlačili moju pažnju,naročito Malawi mbune ali nikad nisam imao rezultata vrijednih pomena iz jednog jedinog razloga - nedostatak prostora.Bilo je tu postavki kako ja kažem "na guranje" tipa Labidochromis carleus i Pseudotropheus mpanga u 120 litara,ribe su živjele,čak se i mrijestile ali sam jednostavno bio svjetan da to nije to,odnosno da je to preživljavanje te sam radije odustajao.Uglavnom zadnje 3 godine sam "plivao" u biljnoj akvaristici i to slobodno mogu reći sa dobrim rezultatima,ali je uvijek nekako "tinjala" ta ljubav prema ciklidima.Elem prije 10tak dana definitivno odlučim da "ugasim" svoj biljni akvarijum
i da se ponovo oprobam sa ciklidima.Uzimajući u obzir veličinu akvarijuma, izbor je pao na Tanganyiku i to ribice Neolamprologus pulcher "Daffodil".Plan je držati isključivo njih,bez drugih sustanara i vremenom napraviti koloniju ovih meni interesantnih ribica.Kupio sam 8 jedinki na veličini oko 3cm,1 je uginula iz ne znam kojeg razloga.Ostale su ok,žive,zdrave,jedu i svako je sebi zauzeo svoje parče akvarijuma.Navešću samo podatke o akvarijumu...

AKVARIJUM dimenzije 100x40x50 (visina vodenog stuba 40cm),efektivnih cca.160 litara.
FILTRACIJA kanister filter JBL E700,umjesto keramičkih prstenova ubačen SEACHEM MATRIX filter medij.Po potrebi biće pojačan motornim unutrašnjim filterom.
GRIJAČ ne koristim,nemam potrebe
RASVJETA 2x LED T8 60cm,6500K u planu još plava LED traka
PODLOGA krem kvarcni pjesak,granulacija 0,7-1,8mm
DEKORACIJA lava kamenje,školjke


Ribice ubačene prije 4 dana.Tek danas počele opušteno izlaziti iz "šteka" i jesti listiće i granule.Nisu gubile vrijeme i uspostavile su jasnu hijerarhiju i markirale svoj prostor,tako da je situacija sljedeća...lijeva strana akvarijuma 4 jedinke,za jednu sam 100% siguran da je dominantni mužijak (slika 4), za ostale 3 nagađam da su ženke.Plivaju u grupi,i nema koškanja.Desna strana akvarijuma,u šteku,znatno plašljivije 3 jedinke..svaka u svom ćošku--kakva im je sudbina i kako će to završiti ne znam.Uglavnom prilikom nabavke sam se vodio da je 6-8 komada magični broj za garantovan par.

Evo i par fotografija...

Akvarijum

Image
Image

Lijeva strana akvarijuma

Image
Image

Desna strana akvarijuma

Image
Image

Zanima me da li su mužijaci isključivo monogami ili postoji mogućnost poligamije...da li je moguće da se formiraju, i opstanu dvije kolonije?
Koje su starosti (približno) ribe na ovoj veličini (oko 3cm) kao i sa koliko dostignu veličinu 6-7cm?Kada postaju polno zreli,do kog uzrasta-veličine se završi farbanje?
Svaki savjet,instrukcija,prijedlog su više nego poželjni.Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 12:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License