Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 temperatura vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam grijač od 200W u akvarijumu od 267 litara. Temperatura
varira i to od 24,5-26 stepena Celzijusa zavisno u koje doba dana
kontrolišem tempreraturu. Šta mislite o tome? Treba li mijenjati grijač
i staviti jači? Inače svuda sam tražio ovaj od 300w i ne mogu ga naći.
Inače da napomenem da se termometar nalazi u prednjem ćošku,
dakle nije neposredno blizu usisne niti blizu izlazne cijevi od filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda bi temperatura bila konstantnija da ubaciš dva grejača. Svaki od njih neka bude na drugom kraju akvarijuma. To mi prvo pada na pamet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to nikakav problem, potrošiće više električne energije da zagreje vodu na podešenu temperaturu. Da nema oscilacija, postavi ga horizontalno u akvarijum, na polovinu visine vodenog stuba, dobićeš ravnomerniju raspodelu toplote. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LM a zar je oscilacija od 1,5 stepen u toku dana losa?

Pa u prirodi varira i vise, cak i u tropskim krajevima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok a već sam razmišljao da nabavim jedan od 300w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa gledaj da ga nabaviš ako je temperatura dogrevanja preko 5 celzijusa. Ja znam samo nekoliko vrsta kojima bi takvo menjanje temperature vode smetalo. One se retko drže kod nas tako samo opušteno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svi grejaci variraju oko2stepena to nije nista svi ak moraju da budu pokriveni i tuse gubi toplota vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License