Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovi pužići ugibaju.
Na svaka 3-5 dana prosečno jedan ugine. Isto je bilo i u starom akvarijumu.
Ribicama ništa ne hvali.
Dešava li se još nekome nešto slično?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je prirodna selekcija. Ukoliko nemaju alge,desava se da ugibaju. Zato ne preporucujem da se krece sa vecom kolicinom,vec da se krene sa manjom,pa ako bude potrebe da se stavi jos nekoliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 02, 2014 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamaniac ::
To je prirodna selekcija. Ukoliko nemaju alge,desava se da ugibaju. Zato ne preporucujem da se krece sa vecom kolicinom,vec da se krene sa manjom,pa ako bude potrebe da se stavi jos nekoliko.

Mogu li da ih hranim nečime... krastavčići, tikvice Smile Smile
Pomislio sam da ne ugibaju zbog CO2. puuštam 3mps u akvarijumu od 200L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo su tolerantni na visoke koncentracije CO2,kod mene ide i vise mehurica u sekundi.
Probaj sa tim povrcem,pa javi,ja nisam probao...drzim ih u akvarijumima u kojim ne cistim stakla,niti nesto preterano vodim racuna o algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SomiKnight
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2012
Poruke: 16
Lokacija: Beograd, Borca

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kupih dva komada corona horne puza u akvarijum art-u , da dodam na ove sto imam, a koliko vidim uvalili su mi ovu vrstu Rolling Eyes .
I jos mi uz to prodaju easy life bez roka trajanja, obzirom da je u starom pakovanju ko zna valja li jos uvek.

Elem, koliko vidim ovi se razmnozavaju u akvarijumu, mora da bude par musko zensko?
Izmedju ostalog drazi su mi corona horne jer se ne razmnozavaju. A i lepsi su.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosh88
Akvarista



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 20
Lokacija: Beograd-Višnjička Banja

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzeo od Aquamaniac-a 10 komada i za sada su svi živi i zdravi, kućište filtera (Juwel je u pitanju) koga je zahvatila zelena tačkasta, su bukvalno "olizali". Jedan panj su načeli da gule, isto zahvaćen tačkastom. Zadovoljan sam ovim pužićima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SomiKnight ::
Ja kupih dva komada corona horne puza u akvarijum art-u , da dodam na ove sto imam, a koliko vidim uvalili su mi ovu vrstu Rolling Eyes .
I jos mi uz to prodaju easy life bez roka trajanja, obzirom da je u starom pakovanju ko zna valja li jos uvek.

Elem, koliko vidim ovi se razmnozavaju u akvarijumu, mora da bude par musko zensko?
Izmedju ostalog drazi su mi corona horne jer se ne razmnozavaju. A i lepsi su.


Po tekstu prema kojem sam ostavio link u okviru teme,a koji je pisao Laza Octopus,pise da su heteroseksualni,sto znaci da za razmnozavanje trebaju muzjak i zenka,ali je malo teze pitanje kako ih razlikovati...
Sto se tice razmnozavanja,ne treba da se plasis,ne razmnozavaju se toliko brzo,ni prineti malezijskim ili onim drugim barskim puzevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 18, 2014 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo ukratko:
1) probao sa Helenama - nece da moze (nije izdrzao ni 20ak minuta iako se trudio da pobegne... Sad )

2) sto e tice efikasnosti slike govore dovoljno
Pre :

Image

Posle:

Image

Sve u svemu i pored nekoliko gubitaka milom ili silom - preporucujem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se razmnozili. Video sam malog dunavca Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Dec 12, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam od 11 ovih puževa našao 10 kućica praznih, delom su krivi i kribenzisi, jer sam video da su jednog pojeli, pretpostavljam da se tu nisu zadržali, a i možda sam ih prebrzo ubacio u vodu, jer se nakon ubacivanja deo puževa nije otvorio ceo dan. Ovi što su se otvorili živeli su i lepo čistili alge, video sam da skinu tačkastu sa stakla, ali kribovi uništiše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam 6 malih dunavaca , ihaaaaa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo,Thunderbeast...lepa i radosna vest Bravo

@crvic,Dusan
Cudi me da se puzevi nisu uvukli u kucicu pred napadom,mada im vecina ribica ne predstavlja bilo kakvu opasnost,e sad,ako si ih prebrzo ubacio u akvarijum,onda je to druga stvar,jer svako dobije detaljno uputstvo za ubacivanje puzeva...sto je sigurno,sigurno je Bravo

Svakim danom sam sve vise odusevljen ovim puzevima,a pozitivne utiske dobijam sa vise strana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lično videh da ženka kribenzisa krlja puža Very Happy Ja sam pri ubacivanju izmešao vodu iz akvarijuam sa vodom iz flaše, i posle toga ih ubacio, naravno posle jednačenja temperature. Biće prilike valjda da opet naručim, pa će biti bolje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guaranas
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jan 2014
Poruke: 6
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Dec 26, 2014 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam ih ubacio 10 kom. , Ancistrus ga ubaci celog u usta pa ga izbaci, Corydoras ih stalno cacka I prevrce na ledja. Neko vreme sam sedeo pored akvarijuma I okretao ih ali je doslo vreme za spavanje Smile pa sam ih stavio u mahovinu (na kamenu).
Mislite li da ce oni preziveti??? Dva sam stavio na anubiu ali nisu u prvih nekoliko sati poceli nista da rade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tibor
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2014
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Jan 22, 2015 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto imam problema sa braon algama zeleo bih da nabavim ove puzeve. Molim akvariste sa ovog foruma da mi kazu gde se u Novom Sadu mogu nabaviti ovi puzevi. Odgovor moze i na PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License