Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pravicu ja to od stakla nebrini....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes i tako npr uzme napravis kao nalik oluku u celoj duzini akvarijuma tj, jedna pumpa ti ubacuje vodu iz akvarijuma na pocetak tog oluka i sada voda prolazi celom duzinm kroz oluk i kada voda predje svih tih jedno 50 cm udje u akvarijum kroz otvor koji si napravio e ova metoda ti omogucava da stavis vise filtracionog materijala i po meni bilju filtraciju od predhodne metode Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene to ovako izgleda:


Image

1. Cev koja vuce vodu iz dubine
2. Pumpa SOBO 1000 l/h
3. Deo gde se mlaz razdvaja. Jedan mali deo vode se vraca u akvarijum i iz crevca za vazduh (4.) povlaci vazduh i vrsi aeraciju vode.
4. Crevo za vazduh
5. Cev sa rupicama kroz koje se voda sliva u filter
6. Filter vata
7. Bio kugle
8. Resetkica koja omogucava bolji protok vode da ne bi prelivalo na sve strane ako se zapusi
9. Prelivnik kroz koj se voda vraca u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sini82bla
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 91
Lokacija: BEOGRAD M.M.LUG

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 6:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno ceni tvoju ideju.,...ali cemu tolika skalamerija...zar nije bolje stakleni filter koji mozes da stavis iza akvarijuma....ja imam 250l ak i filter od 15-ak litara i savrseno vrsi posao...a nista se ne vidi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sini82bla, nekim ljudima je problem prostor. Tih dodatnih 15ak litara će zauzeti neku dodatnu površinu, dok ovaj top filter ide u visinu i ekonomičnije je rešenje što se prostora tiče. Slažem se da su stakleni spoljni filteri bolje i kvalitetnije rešenje, ali...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoces DIY top flter terba ti pumapa sa uzisom kao za crevo evo ovakva
Image
Ovaj model filtera koji je postavio japamija je dobar.
Postoje top filteri gde vodu usisava ovakva (kao gore na slici) pumpa a vraca pumpa sa obicnim usisom (normalno sitog protoka).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sini82bla
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 91
Lokacija: BEOGRAD M.M.LUG

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam ali ovo mi deluje bas kao skalamerija...a sta mislite o hang on...ako se tako pise...mislim da je oko 500dindzi i to sa jacom pumpom...i lepse izlgeda a ima dosta pregrada...mislim da to nmije neka cena a estetki mnogo lepse izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hang on filter je dobarali se preporucuje u kobminaciji sa jos nekim filterom. Hang on filter je nepotpun filter i potreban ti je i do 5 puta veci protok nego sto je zapremina akvarijuma. Da li si mozda razmisljao o kanister filteru, po mene je to bolje i dugorocnije resenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam hang-on filter. Uzeo sam malo jači nego što je potreban za moju litražu. Za sad sam zadovoljan. U funkciji je nekih mesec dana. Dobra stvar je što možeš koliko, toliko i sam da projektuješ filtracioni materijal jer ima dosta prostora. A i ne zauzima mesto u akvarijumu, tako da je, bar po meni, bolji od unutrašnji filter pumpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poslao sam ti privatnu poruku u vezi top filtera pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;moze i krovni filter i on je dobar isto kao spoljni pre je bijo krovni filter singapurski koji je super cistijo sad imate dase kupi krovni filter koji nije skup dobijes sve konponente sto ide za njega a kosta oko1500.dinara sve imate i punpu i ugalj perle ...a moze i dase napravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Feb 03, 2011 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja cu ipak probati da sam napravim top filter...hvala svima na pomoci....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Feb 04, 2011 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;isto ti dodje i da ga kupis dok kupis lepak motornu glavu i ostalo iovo je sve spakovano samo daga okacis u krov za1500dinara...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Feb 04, 2011 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma kad napravis to je mnogo kvalitetnije i bolje....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pet Feb 04, 2011 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo kako izgleda moj Top filter i radi besprekorno
Duzine je D100x S15xV10cm
Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License