----------------------------------- nenad.dragisic Sre Jul 08, 2020 9:18 pm ----------------------------------- Na žalost nema spasa. Sve sam povadio napolje, od svih biljaka korenje je propalo skroz, nana propada iako sam je prebacio u posudu sa svežom vodom (ovom odstojalom). Bukvalno kako vreme prolazi, tako joj listovi odumiru (neverovatno kako na svakih sat vremena se vidi kako joj se stanje pogoršava). Cryptocorine, za divno čudo se drže nekako bez korena i teraju gomilu malih (jedna je danas krenula da otvara novi list). Ne znam šta sa tim da radim. Eleocharis parvula ispade najizdržljivija od svih i nju ću da zasadim nazad (ona je netaknuta). Panj sam izvadio i dobro oprao, on se ne oseti. Malo sam ga skratio, bio je baš glomazan. Našao sam neke lava kamenčiće, prokuvao sam ih pa ću i njih da stravim verovatno, da ne bude baš skroz prazno. Ne znam da li da krenem sa co2 odmah, pošto sam čitao da parvula traži co2? Sređena mi je rasveta danas, za divno čudo, pa i to montiram. Ubaciću serino sredstvo za bakterije. Ne znam za koliko da krenem da ubacujem bilje ponovo (moraću opet u šoping)? Mislio sam neke cryptocorine da ubacim za početak, čisto da se uspostavi ravnoteža, pa ću posle videti šta ću da dodam još.