----------------------------------- Danijel-CH Ned Mar 18, 2018 11:19 am Transport ribica ----------------------------------- Da li neko zna koliko vremena mogu ribice da proveduvu onim kesama za transport najvise? Preciznije da li bi mogle nekih 24-36 sati? Ako ne, na koji nacin mogu? ----------------------------------- oldwolf Ned Mar 18, 2018 2:08 pm ----------------------------------- Transport riba treba organizovati zavisno od vremena transporta i spoljašne temperature. Ako je transport duži (preko granice i ts.) najbolje je staviti u kesu manji broj riba, tabletu za kiseonik, pri tome da u kesi bude 2/3 vode a 1/3 vazduh, a zatim u kutiju od stiropola (ona štiti u fizičkom smislu i što je najvažnije održava temperaturu vode konstantnom bilo da je napolju vruće ili hladno).Poz. ----------------------------------- Danijel-CH Ned Mar 18, 2018 2:27 pm ----------------------------------- Imam taj box od stiropora, napravio sam gresku gore hteo sam napisati 36-48h. Hteo sam poneti samo neke Koridirase jer su kod mene bezobrazno skupi. To bi bilo nekih 50 riba max. ----------------------------------- Peku Ned Mar 18, 2018 6:12 pm ----------------------------------- Za dug transport, dva dana ,prvo se ribe ne hrane da isprazne creva, potom se koristi neka hemija koja ih stavlja u neko osamućeno stanje. Po otvaranju paketa ribe se dripujuds živnu. Za kraće transporte od nekoliko sati eventualno preko noći dovaljano je ovo što je Old napisao. Ne šalje se svaka riba isto i ne podnosi svaka riba isto transport. Za 50 riba ja bih potražio nekoga ko se time ozbiljno bavi da mi upakuje životinje i objasniti kako se te ribe potom oživljavaju jer ako ih samo bućneš u akvarijum imaćeš 50 mrtvih riba. ----------------------------------- Peku Ned Mar 18, 2018 6:15 pm ----------------------------------- Admin da li može edit: Po otvaranju paketa ribe se uglavnom dripuju da živnu. ----------------------------------- oldwolf Ned Mar 18, 2018 6:41 pm ----------------------------------- Imam taj box od stiropora, napravio sam gresku gore hteo sam napisati 36-48h. Hteo sam poneti samo neke Koridirase jer su kod mene bezobrazno skupi. To bi bilo nekih 50 riba max. NJihovo preživljavanje će pre svega zavisiti od pripreme za transport. Pre svega zavisi od veličine primeraka (nevalja da je baš mlađ totalno, a ni kapitalci), znači prodajna veličina. Kao što reče Peku najpre jedan dan ih zamrači, drugi dan bez hrane (dakle pripremaš ih na neki način na kibernaciju).Stiropol drži konstantnu temperaturu od 19,5 C, pa bi par dana pre transprta trebalo da ih već navikneš na tu temperaturu, sobzirom da su coridorusi u pitanju to nije problem (jer se oni i mreste na još nižoj temperaturi), Ja sam slao na malu blizinu ,spakovano u balon od 5L, dobro zaštićeno, sve po propisu, ali me uhvatio vikend, poslao u petak a čovek greškom dobio u ponedeljak, i sve živo i zdravo stiglo. Inače kad šalješ nek to bude uveče pred zatvaranje prijema paketa (da bi što kraće bili u transportu), na paketu nalepi nalepnicu sa natpisom NE BACATI - LOMLJIVO, jer džaba sva priprema kad prođu kroz nekoliko ruku a radnici bacaju pakete u vozila,ribe se olupaju o kesu ili balon i tu je kraj. Poz.