----------------------------------- oldwolf Ned Mar 18, 2018 6:41 pm ----------------------------------- Imam taj box od stiropora, napravio sam gresku gore hteo sam napisati 36-48h. Hteo sam poneti samo neke Koridirase jer su kod mene bezobrazno skupi. To bi bilo nekih 50 riba max. NJihovo preživljavanje će pre svega zavisiti od pripreme za transport. Pre svega zavisi od veličine primeraka (nevalja da je baš mlađ totalno, a ni kapitalci), znači prodajna veličina. Kao što reče Peku najpre jedan dan ih zamrači, drugi dan bez hrane (dakle pripremaš ih na neki način na kibernaciju).Stiropol drži konstantnu temperaturu od 19,5 C, pa bi par dana pre transprta trebalo da ih već navikneš na tu temperaturu, sobzirom da su coridorusi u pitanju to nije problem (jer se oni i mreste na još nižoj temperaturi), Ja sam slao na malu blizinu ,spakovano u balon od 5L, dobro zaštićeno, sve po propisu, ali me uhvatio vikend, poslao u petak a čovek greškom dobio u ponedeljak, i sve živo i zdravo stiglo. Inače kad šalješ nek to bude uveče pred zatvaranje prijema paketa (da bi što kraće bili u transportu), na paketu nalepi nalepnicu sa natpisom NE BACATI - LOMLJIVO, jer džaba sva priprema kad prođu kroz nekoliko ruku a radnici bacaju pakete u vozila,ribe se olupaju o kesu ili balon i tu je kraj. Poz.