Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Treset za cvece ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Apr 02, 2010 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nesto razumeo sta ubrizgam kamenje kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 02, 2010 7:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pet Apr 02, 2010 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ne ubrizgavas kamenje nego se treset stavi u spric i ubrizga blizu korena biljke i tako joj daje visemesecnu prihranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pet Apr 02, 2010 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zemunu imas da kupis kao treset je stavi se u spric za veterinu i ubrizga u koren biljke ortak je uzeo pise Lava Stone
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pet Apr 02, 2010 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka lava jeste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zule
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2010
Poruke: 12
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mogu naci treseta u priobalju Skadarskog jezera.Ovde to ljudi koriste za uzgoj poljoprivrednih kultura iz sjemena.Mijesaju ga sa organskim djubretom i stavljaju u rasadnike.E sad ,ja se pitam .Mogu li taj treset,koga tamo ima na vagone,staviti u akvarijum.I jos ,jedno pitanje.Od kakvog materijala i kakve strukture ide mrezica preko treseta,aprije pijeska.Pocetnik sam u ovoj oblasti i blagodaram ,sto bi rekli makedonci,za svaki odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice treseta tu se nadam da ce se javiti neko kopetetniji tj koji ima treset u akvarijumu. a mrezicu mozes da koristis onu standardnu za zastitu od komaraca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo procitajte mali o tresetu na internetu ima mnogo dobrih tekstova pa onda postavite pitanje Smile A poslacu vam link na pm gde da kupite najeftinije..Ali ako vec hocete da se igrate uzmite supstrat tera magma u njoj ima i belog i crnog treseta i gline i minerale lave odlicana je ali je i skupaaa puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nabavio Sphagnum treset Ph mu je od 3.5-4.5 ali imam malu kolicinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U skoro svim poljoprivrednim apotekama možete kupiti i crni i beli treset. Koristi se u poljoprivredi za proizvodnju rasada u plastenicima. Mnogo je jeftiniji od zemlje za cveće, ali se u prodaji nalazi u velikim najlonskim vrećama. Najmanje pakovanje za koje ja znam je od 80 litara. Ukoliko imate prijatelja ili rođaka na selu koji se bavi proizvodnjom rasada u plastenicima, piajte ga da li mu je nešto treseta ostalo. Verovatno da će se nekoliko litara naći negde u ćošku neke šupe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao svima...imam pitanje da li je treset isto sto i humus??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, to su razliciti pojmovi, mada se ovde cesto zemlja, treset i humus svode pod isto.
Za dodatne informacije mozes da pogledas treset i humus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam englisch Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da probas sa http://translate.google.com, ili, umesto mene, sam da potrazis informacije na srpskom jeziku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veliko hvala BLUE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

humus - zemlja koja nastaje raspadom organskih materija potpomognutim bakterijama, glistama i slicno.
Treset nastaje u tresetistima nepotpunim raspadom biljaka usled velike vlaznosti i nedostatka kiseonika.
Za vise informacija gugl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zemlja za cvece i zuta moli? vulex Početak u akvaristici 7 Sre Feb 24, 2016 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece Shika Podloga 1 Ned Jan 31, 2016 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset i prihrana Elud Podloga 0 Pon Feb 02, 2015 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece ? bikolor Podloga 11 Uto Maj 13, 2014 8:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset? Coa' Podloga 0 Čet Apr 17, 2014 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License