----------------------------------- Aquashop Pon Mar 07, 2016 11:30 am ----------------------------------- Objasnicu u vezi cene: 1.Nije istina da je to napolju monogo jeftinije, ovo je zavisi od trgovca.Aquaristic.net npr ima ok cene za Nemačku. Green Aqua ima najniže koje sam ja video ali o ne radi veleprodaju kao mi. Tropicu sada možete kupiti u Beogradu, Novom Sadu, Pančevu, Nišu u lokalnim prodavnicama (a biće ih još).Shipping košta, nekad u obliku ručka , nekad u novcima ali košta. Dosta je brže otići do lokalne prodavnice i pazariti.... 2.Srbija nema neke velike trgovinske odnose sa Danskom tako da je cena transporta za 1 paletu robe oko 400 e (iz Slovenije isto košta 100e) 3.Naša carinska služba .... ok, čisto da znate vi ste verovatno jedini u svetu koji mogu sa sigurnošću da kažu da im podloga nije radioaktivna i mogu slobodno da je koriste u akvarijumu. Zašto? Zato što se pojavio čika sa gajgerovim brojačem i izmerio radiaoktivnost Plant Soila....i to naplatio 100e... 4. Carina - Srbija nije u EU tako da trgovina nije slobodna, plaća se carina. Manja je nego pre ali i dalje postoji.Nadomesti se to raznim analizama kao što je npr. gajgerov brojač. 5. Potrošačko društvo.... mi ga van Beograda (ni u Beogradu nije sjajno ali je ipak dosta bolje nego u drugim mestima) ni nemamo, pošto nemamo ni šta da trošimo. Kvalitet... ja sam npr. pre bio na 50/50% (pola sam sam pravi a pola sam koristio komercalno, iz prostog razloga što je ono što sam pravio je bilo kvalitetnije nego komercionalno). Od kada sam probao Tropicu prošla me je volja za mućkanjem, merenjem, nabavljanjem soil PA kvaliteta itd....ovo funkcioniše odlično za moje kriterijume. Svako ko može sebi da priušti jednostavnost i kvalitet Tropike to će i uraditi.... ko to ne može naravno da ce se dovijati na sve moguće načine...