----------------------------------- Aquashop Ned Apr 10, 2016 3:01 pm ----------------------------------- Prošlo je mesec dana od kada koristim samo tropicu i to 3 puta nedeljno po 14ml. Rezultati su odlični. Neke biljke su vaskrslo, a neke koje ranije nikako nisu uspevale sada izgledaju ko na youtubeu :D Jedino me razočarava Alternanthera reineckii 'Mini' kojoj su se pojavljujivale rupe na listićima pa sam počeo da dodajem kalcijum i ona se oporavila. Kalcijum sam prestao da dodajem kada sam počeo sa tropicom, međutim rupe su se na Alternanthera reineckii 'Mini' ponovo pojavile. Ubacujem 50% više od preporučene doze a C02 ubrizgavam oko 4 mehura u sekundi. kako je moguće da hvali kalcijuma pored tolike doze tropice? Verovatno misliš na kalijum. 2 stvari su greska. Doza za toliki akvarijum bi trebala da bude 50-70 ml nedeljno.Tabela na bocici je konzervativna i data je za low tech akvarijume. Druga je svetlo.... to je puno svetla iznad tolikog akvariijuma ako hauba sedi direktno na akvarijumu (na nosacima). Trebao bi da je okacis na sajlie i podignes jos 10-20 cm iznad sadasnje pozicije. Tako da... probaj da podignes svetla malo (biljke ce ti rasti sporije sto je u suštini odlično) i dodaj jos 10 ml na nedeljnoj bazi...