----------------------------------- Atanas011 Uto Jun 14, 2016 11:57 am ----------------------------------- Molim Vas... Pa, nismo ovde da se vređamo. Prvo, ribe u prirodi jedu hleb - kad god mogu da dođu do njega. Bacite krišku hleba u reku ili more i videćete da sam u pravu. Drugo, otkud Vam to da je tubifex prljav? Neko ko ga nabavlja od uzgajivača i daje ga decenijama (ne godinama) matičnim ribama vrednim nekoliko hiljada evra i uspešno ih razmnožava sigurno ne bi rizikovao sa "prljavom" hranom. Treće, nije mi poznato koliko i kakvo je Vaše iskustvo sa reef akvaristikom, ali i tu važi pravilo raznovrsne ishrane. Ja, npr., osim tubifeksom, hranim i lignjom, ribom, listićima i granulama. Četvrto, što se tiče sastava tubifeksa, niste informisani. Sve životinje sadrže omega masne kiseline, kao sastavni deo ćelijskih membrana, pa i tubifex. Razlikuju se u količini istih. I najzad, dobrodošli ste da pogledate uživo moj reef akvarijum i uverite se u rezultate mojih metoda. Pozdrav i nema ljutnje :wink: