Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 tubifleks Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nasao sam ziv tubifleks na reci dali valja da se da ribicama? ako nevalja kako moze da se ocisti od bakterija ili bilesti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 8:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Živi tubifeks je prepun bakterija, moraš ih iščistiti tako što ćeš ih držati 2-3 dana u pesku i kasnije pre upotrebe umočiti u rastvor hipermangana ili hidrogena, to je jedino 100% sigurno. Ribe ih obožavaju ali su dosta opasni zbog gomile štetnih sastojaka. pogledaj samo mesto gde si ih našao i sve će ti biti jasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ako neki detalj tokom ciscenja ne uradis kako treba, eto bolesti u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam svojevremeno isao u lov na tubifeks - Topciderska reka u Beogradu, tamo ga je bilo sad ne znam, bilo je i na Dunavskom keju. Eto otkrio sam Vam svojevremene tajne hmmmmmmm, mmmmm. Ubacis gomile tubifeksa zajedno s blatom kako si ga hvatao u ostalom u kantu. Prekrijes ga debljim slojem peska, recimo 5.6.cm i preko peska isto toliko vode. Zivi tubifeks ce se preko noci izdvojiti na pesku i dobijes cist tubifeks aaa, hmm, mmmm .Srecno !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto rizikuješ sa živim, kada imaš sušeni tubifeks u kockama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da znam odakle samih izvadio muljn blato msno.... ali ja ne govorim ovde o maloj kolicini ovoga ima na ovom mestu mnogo od prilike 10m2 bez preterivanja ogromne gomile Smile Smile Smile ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License