Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tvrda voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
accim




Registrovan: 02 Avg 2013
Poruke: 2
Lokacija: ZRENJANIN

PorukaPoslao: Sre Sep 04, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, vlasnik bunara mi je rekao da su nosili na analizu vodu i odatle mi informacija o tvrdoci vode sem toga ni jedan drugi podatak o tome nemam,
krlle83 ako se ikada budemo sreli imas pice od mene za ono "decko" posto imam 48 god.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 04, 2013 12:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 04, 2013 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja znam da mi je cesmusa tvrda i da u njoj drzim razne ribe iz razlicitih biotopa. Tu su Tanganjikanci, kojima odgovara tvrda voda, tu su i ciklidi centralne amerike kojima takodje odgovara tvrda voda ( mada zive u meksoj vodi, a kako im odgovara ovo , nemam pojma ??? ), tu su i ancistrusi koji takodje zive u predelima gde je voda meksa a kod mene se mreste i u tvrdoj vodi a i kod vas ... e da, znam iz pouzdanih izvora da je par mrestio ramireze u tvdoj vodi i izveo mlade .... mislim, ima dosta primera kako to kod nas riba se mresti i zivi u cesmusi a opet smo skloni da savetujemo o kvalitetu vode.
DA ne bih previse popovao jer to mi nije namera, treba imati na umu da nasi ljubimci vec decenijama unazad zive u ovim uslovima kvaliteta vode i da su se prilagodili datim parametrima vode. Neznam koliko vas poseduje u akvarijumu takozvane " divljake " ili ti F0 primerke riba a da mora zaista da pazi na odredjene parametre. Na kraju krajeva ti akvaristi znaju nesto sto cete retko gde procitati na internetu a nece vas posavetovati jer ljudi neke informacije prihvataju olako sto moze rezultirati razno raznim negativnom dogadjajima.
U svakom slucaju, ko zeli da se igra kvalitetom vode i parametrima pojedinih cinilaca neka nabavi testere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sre Sep 25, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, malo da upadnem u temu sa jednim pitanjem. Napravio sam destilovanu vodu nekih 40-50 L i spremio za omeksavanje obicne, cesmovace. Izmerio GH - 15 , pa ako neko moze da mi kaze kako sad da ja spustim tvrdocu pomocu te vode. Kako ide taj postupak mesanja ( ako ima neki kratak i jednostavan princip da ne potrosim celu bocicu testera ) i kako bi isao postupak dodavanja u akvarijumu. Negde sam na nekim stranim forumima procitao da ribe ne bi smele naglo da menjau parametre, da mresne ribe treba da se drze u istim uslovima kao u akvarijumu u kojem planiramo mrest pa da li je i to tacno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License