Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Twinstar? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam malo jace osvetljenje u odnosu na litrazu akvarijuma:
zapremina akvarijuma: ~120L
osvetljenje: 150W
pa zbog toga malo kuburim sa zelenom tackastom po staklu.
Ono sto sam prvo primetio je, usporen rast tih algi i nestajanje sa stakla.
Twinstar palim jednom dnevno po ~sat vremena, odnosno dok ne dodje do zamagljenja akvarijuma.
Ovo je 4 dan kako ga koristim i mislim da je jos rano za efekat na bilju ali mislim da ima pozitivan uticaj na rast i razvoj (iskustvo jednog akvariste sa drugog foruma).
Ribice se krecu oko uredjaja, ulaze u maglu i smatram da im to apsolutno ne smeta, tako da mislim, da negativnih uticaja nema.
Mrezica je za sada ok, nahvatalo se malo nekih belih naslaga koje cistim posle svake upotrebe.
Praticu dalji razvoj i javljam svaku promenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 10:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Eksterni linkovi se otvaraju iz forumskog "okvira":
Neki hoće, neki neće da se otvore.
Ako ne možete da otvorite jednostavno izbrišite u tom novom prozoru u adresnom baru (ono gore) deo "http://www.akvarijum.org/forum/link.php?url=", tj. onaj deo koji prethodi "originalnom" linku i otvarate direktno taj link.

Hvala za info Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Charles
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 6
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da aq na ovom klipu ima 150W osvetljenja, bar se ne primecuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto je u tom trenutku radilo samo 2 neonke po 20W, one ljubicaste Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda t ije znaci 40W osvetljenje, dzabe ti je 150W ako koristis samo 40W Smile hahaha
A Sto se tice inoxa, ti ga slobodno koristi niko ti nije zabranio, samo smo te upozorili da oslobadja veoma jaki otrov tj. taj sekstovalentni hrom i time ces samo potrovati ribice. A koliko sam video twinstar radi po minut na svaki 2 sata, tako da bi trebao tako i ti da ga koristis da bi imao nekog efekta...
Po meni, bolje je koristiti metalnu resetku nego od inoxa...

Inace, sto se tice ostalih materijala, u prici sa drugima sam saznao da moze da se koristi taj 316S jer se koristi i za HHO generatore u automobilima, a od tog materijala su napravljeni oni posluzavnici...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam Twinstar u petak u jednom aquashopu, mogu reci da imaju jako dobre i zdrave akvarijumske postavke. Inace 100% guraju ro vodu plus hemija zbog riba i kozica. A tek kako ada led izgleda uf uf.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tripko ::
Video sam Twinstar u petak u jednom aquashopu, mogu reci da imaju jako dobre i zdrave akvarijumske postavke. Inace 100% guraju ro vodu plus hemija zbog riba i kozica. A tek kako ada led izgleda uf uf.
gde je ima kod nas jel ima u prodaji ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazem u datom trenutku je bilo samo 40, podeseno je vremenski paljenje/gasenje neonki...
Mrezica nije od inoksa, propala je jer izgleda da je i ona zlj kvaliteta (nije bila od inoxa).
Posto sam los sa hemijom a rec je o elektrolizi, da li moze da se upotrebi aluminijum kao mrezica?
Da li oslobadja stetne materije prilikom reakcije kao inox?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twinstar nisam video u Srbiji, ipak mi smo jako jako malo trziste za neke ozbiljnije stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga moj Twinstar, za napajanje sam uzeo punjac od mobinlog napona 3.6V a jacine 600mA. I solidno pravi maglu, cini mi se da bi trebao jaci izvor napajanja, isprobacu, ali mislim da se slabijim napajanjem mnogo produzuje radni vek mrezice, posto mi nemamo te titanijumske sa platinom Smile
E sad jedno sto me cudi, a to se vidi i na slici, na mrezici posle 2 min se uhvati kao zelena alga, i kad ga izvadim se primecuje, neznam kako se ona pojavi tako brzo na mrezici, dal je elektroliza privlaci ili sta vec, neznam. Ali trebao bi da promenim polove, jer se na + lepi a sa - se skida, pa ne valjda da + bude odozgo jer kad se nalepi na nju onda ce da je zacepi i nece lepo izlaziti magla... Mada mi se cini da magla brzo isplivava na povrsinu... Jel ima jos neko da je testirao... Imam u jednom cosku malo zelene koncaste alge, pa cu taman videti dal ce se nesto promeniti...
Mada me najvise cudi ta nazovi alga na mrezici, dal se nekom to desavalo?

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2015 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ostaje nesto belo nakon upotrebe twinstar-a, i verujem da je od mrezice i aluminijuma... izgleda kao kamenac...
Voltaza mi je 19V, mada kada izmerim unimerom, prelazi tu vrednost...
Ne znam da li moze mrezica da se koristi od prohroma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2015 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da moze od prohroma jer samo ime kaze da sadrzi hrom, pa sigurno i ono ispusta neki hrom oksid. A to belo na mrezici ti je Rdja od aluminijuma, tj. oksid... jer je oksid aluminijuma bele boje, oksid bakra zelene, od gvozdja narandzasto its itd... A kako ti se ponasa sa aluminijumom? Jel ima neke promene?
Ja sam bio postavio te mrezice od one metalne mrezice za komarce, i veoma je tanka i vidim da je donja mrezica vec negde pojedena...
Neznam dal bi mogo neki niklovani lim, pocinkovani (oluci) nemoze sigurno jer je cink otrovan. tako da jedino mozda niklovani da probamo...
Al me bas cudi kako je skupilo algu tako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2015 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam imao mnogo prilike da koristim jer i alumunijum propada, verovatno jer je tanak, a i sama cinjenica da vrlo brzo oksidira, tako da neznam da li ima nekih promena za sada..
Zaista neznam od kog materijala da nadjem mrezicu...mislim se od nekog dela automobila, ali neznam od koga ako uopste ima....
svasta mi pada na pamet i na kraj nista...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2015 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino niklovana neka resetka, ili od niklovanog lima od branika za bajs ili kola pa da se izbuse rupe... A ti si ih menjao do sad, mislim na mrezice? Jel ti se desilo da ti se skroz istrose?
E a sad sam se setio da taj nerdzajuci celi S315, njega koriste u tih HHO generatorima za auto ako si cuo za to, pa moze od toga da se napravi. A neko mi rece da se bas od tog metala prave oni metalni posluzavnici, sto se sijaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2015 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Nisam imao mnogo prilike da koristim jer i alumunijum propada, verovatno jer je tanak, a i sama cinjenica da vrlo brzo oksidira, tako da neznam da li ima nekih promena za sada..
Zaista neznam od kog materijala da nadjem mrezicu...mislim se od nekog dela automobila, ali neznam od koga ako uopste ima....
svasta mi pada na pamet i na kraj nista...

Отвориш комшији катализатор на ауту haha . То саће је пресвучено платином .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Twinstar 2 M5 Sterilizer Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Sep 07, 2018 7:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY twinstar HORUS Uradi Sam (DIY) 14 Ned Maj 15, 2016 11:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Twinstar nano - Uradi Sam Blue Temp 21 Pet Nov 28, 2014 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License