Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Twinstar? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Maj 04, 2015 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije presvuceno platinom...uglavnom je prohrom 316
A jel zna neko dal je otrovan oksid hroma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 04, 2015 3:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2015 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slucajno naletih na ovu temu i bas me zainteresova a posto sam nestrpljiv odmah sam skarabudzio napravu da probam Very Happy Bilo je i onako za bacanje...
Naravno nisam probao u akvarijumu jec u nekoj kadici mada nebi bas ni bilo zgodno u akvarijumu.Zanimljivo mi bilo jer se radi o dva razlicita materijala, a vec je sve skockano. Dobio sam mehurice i zamutilo je posle par min iako je ogromna povrsina u pitanju i mrezica sa velikim rupama a nakaceno je na obican punjac za mob. Lako cu napraviti day varijantu za akva ali i mene zanima od kog materijala Smile

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2015 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam napravio od prohromske zice...i onako dolazi do menjanja vode jednom nedeljno tako da bilo koje jedinjenje koje je stetno po zivi svet sumnjam da ce ostati u toj kolicini da bude skodljivo...plus ako dodamo na to da ovaj uredjaj ne treba da radi ceo dan, vec vrlo malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2015 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, ako ces od prohroma, imas lepu mrezu od prohroma u onim filterima za vazduh za kamione i ostale vece masine... I ja tako smatram, probacu i ja... Ti pisi jel ima nekih promena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2015 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mada sam se sad setio da bi aktivni ugalj u fitleru to sve pokupio... tako da bi mogli sa tim da radimo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2015 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cekam jednog lika da dodje , ovih dana je oko slave u selu. Covek inace imam elektro servis za svasta (televizori,pojacala... elektronika). Slucajno spemenuh drugu za ovaj Twinstar i on mi rece za njega da ga pitam. On je pravio svasta sa tim (elektroliza, cistio vodu sa nekim takvim postupcima,srebrnu vodu, igrao se...Smile)i bas usao u materiju, da se tako izrazim. Jedva cekad da ga propitam pa javljam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo podsetio me Igor da se javim pošto mi je stigao onaj "Twinstar" (pod navodnicima zato što nije twinstar nego neki klon)

Dakle ne znam šta da vam kažem. Ja sam nabudžio akvarijum "na silu", bez cikliranja, pljus nova voda, scape, biljke, ribe ... sve za par sati, morao sam tako zbog selidbe. Naravno odmah su se pojavile tačkaste alge, borio sam se protiv njih hidrogenom i bilo je nerešeno, ušli smo u produžetke a onda je došao "twinstar". Od kada sam ga stavio nisam ubacio ni kap hidrogena, a tačkaste alge sa Anubia Nana sve više nestaju. Radi već jedno 3 nedelje i za sada mogu da kažem da "radi", a da li je to zbog njega ili zbog toga što se akvarijum ipak stabilizovao - nisam siguran.

Na njemu ima podešavanje za veliičinu akvarijuma, on se uključuje i isključuje po nekom svom šablonu (nisam provalio kako) i jako puno kamenca skuplja tako da sam ga već čistio. Ali čisti se lako - samo potopiti u posudu sa sirćetom i sav kamenac nestane.

Mogu da vam okešam neke fotke i video ako hoćete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ja bih bas hteo da vidim jer sam ja budzio jedan, tj. pravio pa da vidimo kakav je taj tvoj... I koja cena, odakle si ga narucio itd...
Drinabb, sta bi sa tim tvojim likom? jel nabudziste i vi nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj video Smile uvek je lepo videti tvoje aq Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisao sam ranije koji sam naručio http://www.aliexpress.com/item.....82316.html

A snimiću sutra video pa ćete videti ... realno je lepši od ovih DYI ali čini mi se da radi isti posao Smile

A cena zavisi od veličine i namene (pogledaj link)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koja ti je cena izasla, tu pise od 21 do 69? I jesu ti naplatili carinu i pdv? Meni za futrolu od 2$ naplatili 2,5$ carinu, smesno, a kao ne naplacuju carinu do 50e.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 16, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena je 69 ... tih 26 je samo za zamenu mrežice

Mada je to nešto poskupelo, ja sam platio $55
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obećao sam snimak ali sam zaboravio ... juče sam snimao malo akvarijum pa se na kraju snimka vidi kako radi taj "twinstar" - koga mrzi da gleda sve neka "premota na poslednjih 30 sekundi" Smile

Primetićete na snimku da postoje tačkast alge po Anubia Nana i to namerno ne diram baš da bih video kakav uticaj ima ovaj twinstar, koliko se meni čini do sada - one lagano nestaju - bilo je listova koji su skoro potpuno prekirveno zelenim tačkastim algama.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da osvezimo temu....vrezija je jos u radu, a prikazani rezultati su dobijeni sa obicnom baterijom od 9v.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mmiki
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2013
Poruke: 16
Lokacija: Beograd - Sremčica

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prenesite iskustva sa koriscenjem uredjaja! DIY varijanta da li šljaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Twinstar 2 M5 Sterilizer Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Sep 07, 2018 7:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY twinstar HORUS Uradi Sam (DIY) 14 Ned Maj 15, 2016 11:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Twinstar nano - Uradi Sam Blue Temp 21 Pet Nov 28, 2014 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License