Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Twinstar? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 3:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naleteo sam na ovo i prilično me je zainteresovalo. Hteo sam da naručim da probam ali izgleda da komuniciraju samo sa nekim ko bi uvezao više komada (za dalju prodaju)

Da li neko ima neka iskustva sa ovim http://www.twinstarnano.com/lang_en/

Našao sam i par videa, ljudi koji su testirali su navodno oduševljeni http://www.twinstarnano.com/iq.....le=en_user
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 3:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 4:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, nije losa stvar ako stvarno radi to kako kazu. Samo sto sumnjam da ce neko da izdvoji 100 evra za tako nesto...
Ja naso na nekom singapurcanskom sajtu za 250 njihovih dolara sto u evrima iznosi oko 100...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 4:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde si našao da je 100 eur? Ja nisam nigde video cenu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na sajtu francuskog distributera pise 159 eur.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O tome bruji cela svetska akvaskejperska zajednica i svi su zadovoljni.
Ne znam nikog od nasih da ga ima,a razlog tome je cena.
Postoje 4 modela,Nano,Mini S,Super S i od skoro Shrimp.

Ima ga na Ebay-u,pa ko je zainteresovan i pri parama,moze da ga naruci i proba

http://www.ebay.com/itm/TWINST.....19e66bb391
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, a kako ovo čudo ustvari funkcioniše ? Mislim, na kom principu radi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nasao ovde na nekom singapurcanskom sajtu..
http://www.gcshop-sg.com/produ.....p;nipp=100
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Aha, a kako ovo čudo ustvari funkcioniše ? Mislim, na kom principu radi ?


http://www.twinstarnano.com/la.....tar_1.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam hteo da otvaram novu tremu.
Twinstar nano moze i u DIY varijanti. Jednom sam vec probao ali mi je mrezica bila nekvalitetna pa je zardjala i propala. Ovog puta je malo kvalitetnija mrezica i totalno zamagljenje akv postizem za ~sat vremena (kod starog modela oko 5-10min).
Ono cemu najvise ovo pomaze je zelena tackasta alga (bar kod mene). Vec nakon prve upotrebe pocinje da se gubi sa stakla. Ja juce napravio, a sada drugi dan, evo radi Smile
Kazu i da bilje izgleda bolje a ako tako bude i kod mene, javicu.

eo par fotki:

Image

Image

Inace, vrlo je prosto za izradu. Fora je samo da se provede struja sa adaptera (~5-10V) do 2 mrezice od metala koje su na malom razmaku (znaci nisu u direktnom kontaktu).
Odprilike izgleda ovako:

Twinstar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ovo neka elektroliza, nisam bas shvatio o cemu se radi, ubacuje CO2 a ne stvaraju se alge ili sta vec?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam i ja na netu DIY varijantu i nije tesko da se napravi ali me buni koju mrezicu uzeti i gde je naci.
Da li moze mrezica od cediljke za hranu?
Nigde nisam nasao koliko treba da bude ukljucen i posle koliko se iskljucuje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O kojoj hemijskoj reakciji je rec zaista neznam. Neki kazu da oslobadja ozon.
A za mrezicu treba naravno da je metalna pa ko se kako snadje i sta mu je pri ruci.
Posto pravim kosnice, od materijala mi je potrebna i zicana mreza, tako da sam to imao. Medjutim, vrlo je tanka i vrlo brzo zardja i propadne.
Mozda aluminijum bolja varijanta, a moze cak i od konzerve koka kole da se iseku dna i izbuse male rupice, samo mene mrzi to da radim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako stvara ozon onda nije cudo da ti zardja resetka, s tim sto ne shvatam od kakve je pomocu ozon u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Elektroliza je u pitanju. Potrebne su elektrode od materijala koji nece da korodira. Nije problem samo u koroziji, vec da mogu nastati jako opasna jedinjenja u tom procesu, npr. pri upotrebi katode od inoksa (nerdjajuci celik), zatim bakra i slicno. Originalne elektroode su, cini mi se, titanijum prevucen platinom (koriste to i zlatari).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam upravo naručio Plant Super sa AliExpresa (malo su jeftiniji nego na ebay) pa ću vam javiti utiske Smile

http://www.aliexpress.com/item.....82316.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Twinstar 2 M5 Sterilizer Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Sep 07, 2018 7:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY twinstar HORUS Uradi Sam (DIY) 14 Ned Maj 15, 2016 11:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Twinstar nano - Uradi Sam Blue Temp 21 Pet Nov 28, 2014 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License