----------------------------------- goranp Ned Dec 29, 2013 3:13 am Twinstar? ----------------------------------- Naleteo sam na ovo i prilično me je zainteresovalo. Hteo sam da naručim da probam ali izgleda da komuniciraju samo sa nekim ko bi uvezao više komada (za dalju prodaju) Da li neko ima neka iskustva sa ovim http://www.twinstarnano.com/lang_en/ Našao sam i par videa, ljudi koji su testirali su navodno oduševljeni http://www.twinstarnano.com/iqvbbs/bbs/board.php?bo_table=en_user ----------------------------------- cvelegoa Ned Dec 29, 2013 4:20 am ----------------------------------- Hm, nije losa stvar ako stvarno radi to kako kazu. Samo sto sumnjam da ce neko da izdvoji 100 evra za tako nesto... Ja naso na nekom singapurcanskom sajtu za 250 njihovih dolara sto u evrima iznosi oko 100... ----------------------------------- goranp Ned Dec 29, 2013 4:37 am ----------------------------------- Gde si našao da je 100 eur? Ja nisam nigde video cenu ----------------------------------- Blue Ned Dec 29, 2013 10:48 am ----------------------------------- Na sajtu francuskog distributera pise 159 eur. ----------------------------------- Aquamaniac Ned Dec 29, 2013 12:30 pm ----------------------------------- O tome bruji cela svetska akvaskejperska zajednica i svi su zadovoljni. Ne znam nikog od nasih da ga ima,a razlog tome je cena. Postoje 4 modela,Nano,Mini S,Super S i od skoro Shrimp. Ima ga na Ebay-u,pa ko je zainteresovan i pri parama,moze da ga naruci i proba http://www.ebay.com/itm/TWINSTAR-Aquarium-Sterilizer-to-Inhibit-Algae-and-Fish-Disease-Healthy-Plants-/111240000401?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&var=&hash=item19e66bb391 ----------------------------------- nesha barajevac Ned Dec 29, 2013 2:22 pm ----------------------------------- Aha, a kako ovo čudo ustvari funkcioniše ? Mislim, na kom principu radi ? ----------------------------------- cvelegoa Ned Dec 29, 2013 2:49 pm ----------------------------------- Ja sam nasao ovde na nekom singapurcanskom sajtu.. http://www.gcshop-sg.com/product.php?bid=89&nipp=100 ----------------------------------- Aquamaniac Ned Dec 29, 2013 5:14 pm ----------------------------------- Aha, a kako ovo čudo ustvari funkcioniše ? Mislim, na kom principu radi ? http://www.twinstarnano.com/lang_en/whytwinstar/whytwinstar_1.html ----------------------------------- cvelegoa Uto Apr 21, 2015 10:13 am ----------------------------------- Nisam hteo da otvaram novu tremu. Twinstar nano moze i u DIY varijanti. Jednom sam vec probao ali mi je mrezica bila nekvalitetna pa je zardjala i propala. Ovog puta je malo kvalitetnija mrezica i totalno zamagljenje akv postizem za ~sat vremena (kod starog modela oko 5-10min). Ono cemu najvise ovo pomaze je zelena tackasta alga (bar kod mene). Vec nakon prve upotrebe pocinje da se gubi sa stakla. Ja juce napravio, a sada drugi dan, evo radi :) Kazu i da bilje izgleda bolje a ako tako bude i kod mene, javicu. eo par fotki: http://www.dodaj.rs/f/1k/wh/2cwunCku/2015-04-20-143752.jpg http://www.dodaj.rs/f/2j/uj/3WVzVusd/2015-04-20-143744.jpg Inace, vrlo je prosto za izradu. Fora je samo da se provede struja sa adaptera (~5-10V) do 2 mrezice od metala koje su na malom razmaku (znaci nisu u direktnom kontaktu). Odprilike izgleda ovako: [url=http://4.bp.blogspot.com/-pJQYT3S1gTQ/U0KPEkS7syI/AAAAAAAABS8/8HqHX5e5LdQ/s1600/DIY-TWINSTAR-8.jpg]Twinstar ----------------------------------- vlada33 Uto Apr 21, 2015 10:50 am ----------------------------------- Jel ovo neka elektroliza, nisam bas shvatio o cemu se radi, ubacuje CO2 a ne stvaraju se alge ili sta vec? ----------------------------------- srki.acs Uto Apr 21, 2015 12:07 pm ----------------------------------- Video sam i ja na netu DIY varijantu i nije tesko da se napravi ali me buni koju mrezicu uzeti i gde je naci. Da li moze mrezica od cediljke za hranu? Nigde nisam nasao koliko treba da bude ukljucen i posle koliko se iskljucuje? ----------------------------------- cvelegoa Uto Apr 21, 2015 12:54 pm ----------------------------------- O kojoj hemijskoj reakciji je rec zaista neznam. Neki kazu da oslobadja ozon. A za mrezicu treba naravno da je metalna pa ko se kako snadje i sta mu je pri ruci. Posto pravim kosnice, od materijala mi je potrebna i zicana mreza, tako da sam to imao. Medjutim, vrlo je tanka i vrlo brzo zardja i propadne. Mozda aluminijum bolja varijanta, a moze cak i od konzerve koka kole da se iseku dna i izbuse male rupice, samo mene mrzi to da radim... ----------------------------------- vlada33 Uto Apr 21, 2015 1:56 pm ----------------------------------- Ako stvara ozon onda nije cudo da ti zardja resetka, s tim sto ne shvatam od kakve je pomocu ozon u akvarijumu ----------------------------------- Blue Uto Apr 21, 2015 2:07 pm ----------------------------------- Elektroliza je u pitanju. Potrebne su elektrode od materijala koji nece da korodira. Nije problem samo u koroziji, vec da mogu nastati jako opasna jedinjenja u tom procesu, npr. pri upotrebi katode od inoksa (nerdjajuci celik), zatim bakra i slicno. Originalne elektroode su, cini mi se, titanijum prevucen platinom (koriste to i zlatari). ----------------------------------- goranp Uto Apr 21, 2015 5:13 pm ----------------------------------- Ja sam upravo naručio Plant Super sa AliExpresa (malo su jeftiniji nego na ebay) pa ću vam javiti utiske :) http://www.aliexpress.com/item/Chihiros-Doctor-twinstar-style-electronic-inhibit-green-algae-free-shipping/32259082316.html ----------------------------------- senkasenkasenka Uto Apr 21, 2015 5:28 pm ----------------------------------- moze li neko detaljnije objasnjenje cemu sluzi ? ----------------------------------- Fricky`88 Uto Apr 21, 2015 6:57 pm ----------------------------------- Ja sam nasao na jednom klipu da radi samo po minut u razmacima po 2 sata. Ne oslobadja CO2 nego neke druge gasove. a ako se radi sa obicnom metalnom resetkom onda ona mnogo brzo rdja, i rdju oslobadja u vodi, a kolko znam rdja je otrovna. A od inoksa neznam zasto ne valja, mozda bi blue mogo da kaze... ----------------------------------- jajzy Sre Apr 22, 2015 9:31 am ----------------------------------- Vrsi elektrolizu vode 2 H2O → O2 + 4 H+ + 4 e– (Anoda) 2 H2O + 2 e– → H2 + 2 OH– (Katoda) 2 H2O → 2 H2 + O2 S tim sto sto je za nas interesantan OH-, koji se nalazi i u hidrogenu. To je neka moja logika, mozda nisam u pravu. I mene interesuje zasto INOX nije dobar izbor za elektrode ----------------------------------- vlada33 Sre Apr 22, 2015 10:12 am ----------------------------------- Inox je verovatno najbolje diy resenje, medjutim od ozona (ako ovo uopste proizvodi ozon O3) svim metalima je ubrzano rdjanje, a sa ugljenikom gradi (ozon) i neka jedinjenja koja mozda budu i dobrano stetna za akvarijum ----------------------------------- Fricky`88 Sre Apr 22, 2015 3:58 pm ----------------------------------- Ja cu da probam da napravim, samo neznam koju voltazu i aperazu da koristi, vidim neki koriste i po 20V. Користећи електроде од платине, водоников гас би се видео да испарава код катоде, а кисеоник код аноде. Ако би се користили други метали кисеоник би реаговао са анодом уместо да се ослободи. На пример користећи електроде од гвожђа у раствору натријум хлорида, гвожђе оксид ће се наградити код аноде који ће да реагује и створиће се гвожђе хидроксид. Када се створе велике количине водоника електролитичка ћелија се загађује и због тога се гвожђе не користи у комерцијалној електролизи. -WIKI- http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0 ----------------------------------- Fricky`88 Sre Apr 22, 2015 4:16 pm ----------------------------------- Evo jos jednog teksta: Već sam spomenuo da se za elektrode koristi nehrđajući čelik. Moguće je koristiti SS 304, ali se preporučuje korištenje SS 316L, jer daje najbolje rezultate. Elektrode od INOXA se ne mogu koristiti jer pri elektrolizi oslobadjaju heksavalentni hrom koji je veoma otrovan... Najnovija generacija HHO generatora izrađuje se od plemenitih metala kao što su titan i nikal. Zbog velikog električnog otpora, anoda titana mora se obložiti mješavinom metalnih oksida plemenitih metala kao što su iridij i rodenij. Sve to značajno poskupljuje uređaj, ali zato daje puno kvalitetniji hho plin i praktično nepoderivi generator. Sto nam daje ideju da mozemo koristiti elektrode iz tog HHO uredjaja koji se koristi kod automobila, naravno ako neko nadje, a kolko tu vidim mozemo da napravimo rasetkicu od Nikla, toga bar imamo, od branika za bajseve :) samo je perforiramo. A eto i zasto je skup taj uredjaj, najskuplje su elektrode na njemu... ----------------------------------- Icethunder Sre Apr 22, 2015 4:53 pm ----------------------------------- Evo link dobre diskusije na ovu temu na 33 strane, pa koga ne mrzi da čita :D http://www.ukaps.org/forum/threads/twinstar-what-is-it.28335/page-29 ----------------------------------- Icethunder Sre Apr 22, 2015 4:57 pm ----------------------------------- Hi I have contact them about Twinstar and got this answer. ​ Basically, there are a lot of environments of aquarium that are varied depending on the users and also there are many reasons why Green algae occurs.​ ​ Before going into the details, it is necessary to understand why the Green algae occur in the aquarium. Green algae are excessive carbon dioxide (CO2) that artificially supply fertilizer ingredient including surplus nitrogen, phosphorus from soil and light. This serves as a supplier who makes the environment for algae to occur. Consumer will be water plant and green algae.​ ​ If water plant absorbs provided nourishment 100%, it will be the most idealistic environment where the Green algae don’t occur.​ ​ If you look at the initial environment after setting aquarium, water plants a bit slowly take root in the ground after planting rather than growing actively and then absorb the nutrient. However, initially nitrogen and phosphorus in soil are the most and they will be released excessively into the water.​ ​ Although there are a lot of nutrients, the amount of waterweed’s nutrient absorption are not enough. For that reason, Green algae occur. (If you provide strong lights and enough CO2 from the beginning, Heir green algae may appear before and after 15 days. Heir green algae occur when nutrients are abundant.) At this point, experienced aquarists normally increase water changing amount to keep the balance, or reduce lights, or try to prevent Green algae by putting Yamato shrimp, dozens of fish which eat Green algae.​ ​ Even if new water plants seem clean with your bare eyes, you can’t see the minute green algae attached on water plants. Therefore, we recommend putting some Yamato shrimp to prevent their growing. With only ‘TWINSTAR’, you cannot remove the green algae.​ ​ With enough light and nutrient, and CO2, water plants can take roots in 45 days and fully grow (demand increase period). Along with the growth of water plant, nitrogen and phosphorus from soil will be run low. If you plant a number of Stem plant, aquarium environment will start to change from 60 to 90 days. The biggest change is a lack of nitrogen and phosphorus. When nitrogen and phosphorus run short, Green algae will grow on a glass wall of aquarium. In case of a lack of light, Brown algae might grow usually.​ ​ As mentioned above, environments of aquarium continue to change, and coping methods should be varied with them. ​ ​ Lastly, depending on the kind of water plants nutrients, speed and amount of nutrient uptake rate are different. Hemianthus callitrichoides “Cuba” grow slowly and nutrient absorption is very low. However, Glossostigma elatinoioles absorb a lot of nutrients and grow quickly. If you plant both two water plants in the same condition, Green algae will grow more in Cuba planted aquarium.​ ​ Like IWAGUMY, if a lot of CUBA is planted with lots of stones layout, it will become Hard water with water pH. Consumer cannot do its role, so green algae will be likely to grow more and more.​ ​ In conclusion, the effect of TWINSTAR depends on which water plants you plant and how to manage them. In case of 90cmX45cmX45cm size water tank, we recommend putting 3 Yamato Shrimp and 3 fish which eat green algae because they will act as the buffer in various conditions to maintain a constant effect. ​ ​ Judging from that you didn’t mention about the effect of Heir green algae, we think that you didn’t test Twinstar with new setting. Also you didn’t mention Growth of plant, so please try to set again and check.​ ​ For your reference, you cannot expect the effect of Growth of plant from the aquarium over 30days. It is related to Law of minimum or Liebig’s law.​ TWINSTAR mini has 1 operating mode, it is designed 90~120L size fish tank to prevent green algae from occurring in waterplant. TWINSTAR NANO model has 2 operating modes, Mode 1 is for 90~120L size, Mode2 is for 180~240L size. Super S is designed to keep aquarium fish from disease and it can prevent any diseases of fish in 300L~400L size aquarium. Mini S is the purpose of disease prevention in 120L aquarium. ​ Plus we attached bloggers’ review from their blog so please refer to it. ​ ​ ​ ​ Effect on kind of algae​ - Hair/Thread algae : 95%​ - Brown Algae : 90%​ - Blue green : 80%​ - Fuzz algae : 80%​ - Green Dust algae :80%​ - Green spot : 85%​ ​ No effect​ - Black brush / Beard​ ----------------------------------- Fricky`88 Sre Apr 22, 2015 5:01 pm ----------------------------------- Kako ima se zove tema, jer je link neispravan ----------------------------------- Icethunder Sre Apr 22, 2015 5:19 pm ----------------------------------- Drugi pokušaj :D http://www.ukaps.org/forum/threads/twinstar-what-is-it.28335/ ----------------------------------- Icethunder Sre Apr 22, 2015 5:24 pm ----------------------------------- Ne vredi prekopiraj link u google-u :wink: ----------------------------------- cvelegoa Sre Apr 22, 2015 9:32 pm ----------------------------------- Evo ja da obesim video kod mene kako radi... kvalitet je katastrofa ali sta mogu da ocekujem od tableta za 3k dindzi... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BEK9ghmXBSA[/youtube] ----------------------------------- nesa69 Sre Apr 22, 2015 10:13 pm ----------------------------------- Eksterni linkovi se otvaraju iz forumskog "okvira": Neki hoće, neki neće da se otvore. Ako ne možete da otvorite jednostavno izbrišite u tom novom prozoru u adresnom baru (ono gore) deo "http://www.akvarijum.org/forum/link.php?url=", tj. onaj deo koji prethodi "originalnom" linku i otvarate direktno taj link. ----------------------------------- cvelegoa Sre Apr 22, 2015 11:55 pm ----------------------------------- Ma lose sam kopirao link... ----------------------------------- jajzy Čet Apr 23, 2015 7:26 am ----------------------------------- Evo ja da obesim video kod mene kako radi... Posto vidim da neki pricaju da mrezice od inoxa nisu dobre,a tesko da cu naci od titanijuma, nikla ili platine, da li si prmetio neke negativne efekte po ribe i ostali zivi svet. Da li si primetio pozitivne efekte po bilje? Koliko puta i koliko vremenski u toku dana ti je aktivan twinstar, i na kom naponu radi? Ima dosta informacija na netu o tome, ali eto podeli sa nama kakva su tvoja iskustva. ----------------------------------- cvelegoa Čet Apr 23, 2015 10:34 am ----------------------------------- Imam malo jace osvetljenje u odnosu na litrazu akvarijuma: zapremina akvarijuma: ~120L osvetljenje: 150W pa zbog toga malo kuburim sa zelenom tackastom po staklu. Ono sto sam prvo primetio je, usporen rast tih algi i nestajanje sa stakla. Twinstar palim jednom dnevno po ~sat vremena, odnosno dok ne dodje do zamagljenja akvarijuma. Ovo je 4 dan kako ga koristim i mislim da je jos rano za efekat na bilju ali mislim da ima pozitivan uticaj na rast i razvoj (iskustvo jednog akvariste sa drugog foruma). Ribice se krecu oko uredjaja, ulaze u maglu i smatram da im to apsolutno ne smeta, tako da mislim, da negativnih uticaja nema. Mrezica je za sada ok, nahvatalo se malo nekih belih naslaga koje cistim posle svake upotrebe. Praticu dalji razvoj i javljam svaku promenu. ----------------------------------- Icethunder Čet Apr 23, 2015 3:10 pm ----------------------------------- Eksterni linkovi se otvaraju iz forumskog "okvira": Neki hoće, neki neće da se otvore. Ako ne možete da otvorite jednostavno izbrišite u tom novom prozoru u adresnom baru (ono gore) deo "http://www.akvarijum.org/forum/link.php?url=", tj. onaj deo koji prethodi "originalnom" linku i otvarate direktno taj link. Hvala za info :bravo: ----------------------------------- Charles Čet Apr 23, 2015 3:30 pm ----------------------------------- Ne verujem da aq na ovom klipu ima 150W osvetljenja, bar se ne primecuje. ----------------------------------- cvelegoa Čet Apr 23, 2015 3:37 pm ----------------------------------- Zato sto je u tom trenutku radilo samo 2 neonke po 20W, one ljubicaste :D ----------------------------------- Fricky`88 Čet Apr 23, 2015 4:31 pm ----------------------------------- Onda t ije znaci 40W osvetljenje, dzabe ti je 150W ako koristis samo 40W :) hahaha A Sto se tice inoxa, ti ga slobodno koristi niko ti nije zabranio, samo smo te upozorili da oslobadja veoma jaki otrov tj. taj sekstovalentni hrom i time ces samo potrovati ribice. A koliko sam video twinstar radi po minut na svaki 2 sata, tako da bi trebao tako i ti da ga koristis da bi imao nekog efekta... Po meni, bolje je koristiti metalnu resetku nego od inoxa... Inace, sto se tice ostalih materijala, u prici sa drugima sam saznao da moze da se koristi taj 316S jer se koristi i za HHO generatore u automobilima, a od tog materijala su napravljeni oni posluzavnici... ----------------------------------- tripko Čet Apr 23, 2015 7:04 pm ----------------------------------- Video sam Twinstar u petak u jednom aquashopu, mogu reci da imaju jako dobre i zdrave akvarijumske postavke. Inace 100% guraju ro vodu plus hemija zbog riba i kozica. A tek kako ada led izgleda uf uf. ----------------------------------- itan Čet Apr 23, 2015 8:33 pm ----------------------------------- Video sam Twinstar u petak u jednom aquashopu, mogu reci da imaju jako dobre i zdrave akvarijumske postavke. Inace 100% guraju ro vodu plus hemija zbog riba i kozica. A tek kako ada led izgleda uf uf.gde je ima kod nas jel ima u prodaji ? ----------------------------------- cvelegoa Pet Apr 24, 2015 9:32 am ----------------------------------- Kazem u datom trenutku je bilo samo 40, podeseno je vremenski paljenje/gasenje neonki... Mrezica nije od inoksa, propala je jer izgleda da je i ona zlj kvaliteta (nije bila od inoxa). Posto sam los sa hemijom a rec je o elektrolizi, da li moze da se upotrebi aluminijum kao mrezica? Da li oslobadja stetne materije prilikom reakcije kao inox? ----------------------------------- tripko Pet Apr 24, 2015 10:49 am ----------------------------------- Twinstar nisam video u Srbiji, ipak mi smo jako jako malo trziste za neke ozbiljnije stvari. ----------------------------------- Fricky`88 Sub Maj 02, 2015 4:33 pm ----------------------------------- Evo ga moj Twinstar, za napajanje sam uzeo punjac od mobinlog napona 3.6V a jacine 600mA. I solidno pravi maglu, cini mi se da bi trebao jaci izvor napajanja, isprobacu, ali mislim da se slabijim napajanjem mnogo produzuje radni vek mrezice, posto mi nemamo te titanijumske sa platinom :) E sad jedno sto me cudi, a to se vidi i na slici, na mrezici posle 2 min se uhvati kao zelena alga, i kad ga izvadim se primecuje, neznam kako se ona pojavi tako brzo na mrezici, dal je elektroliza privlaci ili sta vec, neznam. Ali trebao bi da promenim polove, jer se na + lepi a sa - se skida, pa ne valjda da + bude odozgo jer kad se nalepi na nju onda ce da je zacepi i nece lepo izlaziti magla... Mada mi se cini da magla brzo isplivava na povrsinu... Jel ima jos neko da je testirao... Imam u jednom cosku malo zelene koncaste alge, pa cu taman videti dal ce se nesto promeniti... Mada me najvise cudi ta nazovi alga na mrezici, dal se nekom to desavalo? http://www.dodaj.rs/f/p/bV/1JQxzNF0/img20150502151510.jpg http://www.dodaj.rs/f/36/19/13SiEOwb/img20150502151713.jpg http://www.dodaj.rs/f/2t/9y/3thSWBHy/img20150502151749.jpg ----------------------------------- cvelegoa Sub Maj 02, 2015 6:10 pm ----------------------------------- Meni ostaje nesto belo nakon upotrebe twinstar-a, i verujem da je od mrezice i aluminijuma... izgleda kao kamenac... Voltaza mi je 19V, mada kada izmerim unimerom, prelazi tu vrednost... Ne znam da li moze mrezica da se koristi od prohroma... ----------------------------------- Fricky`88 Sub Maj 02, 2015 7:12 pm ----------------------------------- Ne verujem da moze od prohroma jer samo ime kaze da sadrzi hrom, pa sigurno i ono ispusta neki hrom oksid. A to belo na mrezici ti je Rdja od aluminijuma, tj. oksid... jer je oksid aluminijuma bele boje, oksid bakra zelene, od gvozdja narandzasto its itd... A kako ti se ponasa sa aluminijumom? Jel ima neke promene? Ja sam bio postavio te mrezice od one metalne mrezice za komarce, i veoma je tanka i vidim da je donja mrezica vec negde pojedena... Neznam dal bi mogo neki niklovani lim, pocinkovani (oluci) nemoze sigurno jer je cink otrovan. tako da jedino mozda niklovani da probamo... Al me bas cudi kako je skupilo algu tako... ----------------------------------- cvelegoa Sub Maj 02, 2015 7:26 pm ----------------------------------- Nisam imao mnogo prilike da koristim jer i alumunijum propada, verovatno jer je tanak, a i sama cinjenica da vrlo brzo oksidira, tako da neznam da li ima nekih promena za sada.. Zaista neznam od kog materijala da nadjem mrezicu...mislim se od nekog dela automobila, ali neznam od koga ako uopste ima.... svasta mi pada na pamet i na kraj nista... ----------------------------------- Fricky`88 Sub Maj 02, 2015 7:54 pm ----------------------------------- Jedino niklovana neka resetka, ili od niklovanog lima od branika za bajs ili kola pa da se izbuse rupe... A ti si ih menjao do sad, mislim na mrezice? Jel ti se desilo da ti se skroz istrose? E a sad sam se setio da taj nerdzajuci celi S315, njega koriste u tih HHO generatorima za auto ako si cuo za to, pa moze od toga da se napravi. A neko mi rece da se bas od tog metala prave oni metalni posluzavnici, sto se sijaju... ----------------------------------- Igor1980 Sub Maj 02, 2015 8:13 pm ----------------------------------- Nisam imao mnogo prilike da koristim jer i alumunijum propada, verovatno jer je tanak, a i sama cinjenica da vrlo brzo oksidira, tako da neznam da li ima nekih promena za sada.. Zaista neznam od kog materijala da nadjem mrezicu...mislim se od nekog dela automobila, ali neznam od koga ako uopste ima.... svasta mi pada na pamet i na kraj nista... Отвориш комшији катализатор на ауту :haha: . То саће је пресвучено платином . ----------------------------------- Fricky`88 Pon Maj 04, 2015 3:48 pm ----------------------------------- Nije presvuceno platinom...uglavnom je prohrom 316 A jel zna neko dal je otrovan oksid hroma? ----------------------------------- drinabb Uto Maj 05, 2015 12:56 pm ----------------------------------- Slucajno naletih na ovu temu i bas me zainteresova a posto sam nestrpljiv odmah sam skarabudzio napravu da probam :D Bilo je i onako za bacanje... Naravno nisam probao u akvarijumu jec u nekoj kadici mada nebi bas ni bilo zgodno u akvarijumu.Zanimljivo mi bilo jer se radi o dva razlicita materijala, a vec je sve skockano. Dobio sam mehurice i zamutilo je posle par min iako je ogromna povrsina u pitanju i mrezica sa velikim rupama a nakaceno je na obican punjac za mob. Lako cu napraviti day varijantu za akva ali i mene zanima od kog materijala :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_71541168_SSL24929.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_68134446_SSL24932.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_119235281_SSL24933.JPG ----------------------------------- cvelegoa Uto Maj 05, 2015 1:44 pm ----------------------------------- Ja sam napravio od prohromske zice...i onako dolazi do menjanja vode jednom nedeljno tako da bilo koje jedinjenje koje je stetno po zivi svet sumnjam da ce ostati u toj kolicini da bude skodljivo...plus ako dodamo na to da ovaj uredjaj ne treba da radi ceo dan, vec vrlo malo. ----------------------------------- Fricky`88 Uto Maj 05, 2015 3:04 pm ----------------------------------- Druze, ako ces od prohroma, imas lepu mrezu od prohroma u onim filterima za vazduh za kamione i ostale vece masine... I ja tako smatram, probacu i ja... Ti pisi jel ima nekih promena... ----------------------------------- Fricky`88 Uto Maj 05, 2015 3:05 pm ----------------------------------- Mada sam se sad setio da bi aktivni ugalj u fitleru to sve pokupio... tako da bi mogli sa tim da radimo ----------------------------------- drinabb Uto Maj 05, 2015 3:38 pm ----------------------------------- Ja cekam jednog lika da dodje , ovih dana je oko slave u selu. Covek inace imam elektro servis za svasta (televizori,pojacala... elektronika). Slucajno spemenuh drugu za ovaj Twinstar i on mi rece za njega da ga pitam. On je pravio svasta sa tim (elektroliza, cistio vodu sa nekim takvim postupcima,srebrnu vodu, igrao se...:))i bas usao u materiju, da se tako izrazim. Jedva cekad da ga propitam pa javljam... ----------------------------------- goranp Uto Jun 16, 2015 9:25 pm ----------------------------------- Evo podsetio me Igor da se javim pošto mi je stigao onaj "Twinstar" (pod navodnicima zato što nije twinstar nego neki klon) Dakle ne znam šta da vam kažem. Ja sam nabudžio akvarijum "na silu", bez cikliranja, pljus nova voda, scape, biljke, ribe ... sve za par sati, morao sam tako zbog selidbe. Naravno odmah su se pojavile tačkaste alge, borio sam se protiv njih hidrogenom i bilo je nerešeno, ušli smo u produžetke a onda je došao "twinstar". Od kada sam ga stavio nisam ubacio ni kap hidrogena, a tačkaste alge sa Anubia Nana sve više nestaju. Radi već jedno 3 nedelje i za sada mogu da kažem da "radi", a da li je to zbog njega ili zbog toga što se akvarijum ipak stabilizovao - nisam siguran. Na njemu ima podešavanje za veliičinu akvarijuma, on se uključuje i isključuje po nekom svom šablonu (nisam provalio kako) i jako puno kamenca skuplja tako da sam ga već čistio. Ali čisti se lako - samo potopiti u posudu sa sirćetom i sav kamenac nestane. Mogu da vam okešam neke fotke i video ako hoćete? ----------------------------------- Fricky`88 Uto Jun 16, 2015 9:40 pm ----------------------------------- Da, ja bih bas hteo da vidim jer sam ja budzio jedan, tj. pravio pa da vidimo kakav je taj tvoj... I koja cena, odakle si ga narucio itd... Drinabb, sta bi sa tim tvojim likom? jel nabudziste i vi nesto? ----------------------------------- Igor1980 Uto Jun 16, 2015 9:49 pm ----------------------------------- daj video :) uvek je lepo videti tvoje aq :bravo: ----------------------------------- goranp Uto Jun 16, 2015 10:23 pm ----------------------------------- Napisao sam ranije koji sam naručio http://www.aliexpress.com/item/Chihiros-Doctor-twinstar-style-electronic-inhibit-green-algae-free-shipping/32259082316.html A snimiću sutra video pa ćete videti ... realno je lepši od ovih DYI ali čini mi se da radi isti posao :) A cena zavisi od veličine i namene (pogledaj link) ----------------------------------- Fricky`88 Uto Jun 16, 2015 10:29 pm ----------------------------------- Pa koja ti je cena izasla, tu pise od 21 do 69? I jesu ti naplatili carinu i pdv? Meni za futrolu od 2$ naplatili 2,5$ carinu, smesno, a kao ne naplacuju carinu do 50e. ----------------------------------- goranp Uto Jun 16, 2015 10:59 pm ----------------------------------- Cena je 69 ... tih 26 je samo za zamenu mrežice Mada je to nešto poskupelo, ja sam platio $55 ----------------------------------- goranp Sre Jun 24, 2015 12:02 pm ----------------------------------- Obećao sam snimak ali sam zaboravio ... juče sam snimao malo akvarijum pa se na kraju snimka vidi kako radi taj "twinstar" - koga mrzi da gleda sve neka "premota na poslednjih 30 sekundi" :) Primetićete na snimku da postoje tačkast alge po Anubia Nana i to namerno ne diram baš da bih video kakav uticaj ima ovaj twinstar, koliko se meni čini do sada - one lagano nestaju - bilo je listova koji su skoro potpuno prekirveno zelenim tačkastim algama. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dm1P568QYX8[/youtube] ----------------------------------- Twister Pon Avg 17, 2015 8:25 pm ----------------------------------- Malo da osvezimo temu....vrezija je jos u radu, a prikazani rezultati su dobijeni sa obicnom baterijom od 9v. http://s7.postimg.org/dznlcdqkr/IMG_20150817_202356.jpg ----------------------------------- mmiki Pon Okt 26, 2015 12:49 pm ----------------------------------- Prenesite iskustva sa koriscenjem uredjaja! DIY varijanta da li šljaka? ----------------------------------- senkasenkasenka Sub Jun 11, 2016 10:45 am ----------------------------------- Da li mi neko moze reci na osnovu iskustva, da li vredi uzimati twinstar, nasao na netu http://www.aliexpress.com/item/Aquarium-Chihiros-Doctor-Inhibit-Algae-Sterilizer-Controller-for-Live-Plant-Fish-NEW-Second/32583698617.html?spm=2114.30010308.3.1.97XDSx&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_4_10017_507_401,searchweb201603_6&btsid=d200d7f3-acbf-4a59-a1f9-a069c0134bfe ----------------------------------- itan Pon Feb 20, 2017 12:42 am ----------------------------------- malo sam se igrao radiiii :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_67615641_20170219_194404.jpg ----------------------------------- Sone_bg Pon Feb 20, 2017 10:46 am ----------------------------------- Ja imam isto pitanje kao i Senka, dal neko koristi Twinstar, al ne u DIY varijanti, nego original i kakva su mu iskustva, a moje još dodatno pitanje je dal Twinstar ima efekta i kada se nema CO2 ili se smao postiže neki efekat ako se koristi i CO2?