Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ubica staklenih ruza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lysmata wurdemanni ili ti pepermint kozic je najbolje i najefikasnije oruzje protiv staklenih ruza.
do skora sam imao epidemiju koju sam lecio sa Red Sea Aiptasia X.sto predstavlja odredjeni lepak koji se ubrizgava sa spricom direktno u usta ruze koji je blokira da ne moze se hraniti i tako unistava.
inace jako neprakticno resenje jer nikad necete uspeti toliko da ih uklonite koliko su sposobne da se regenerisu i vracaju.one male i ne primetite a i nemoguce im je pogoditi usta.jednom sam kontaminirao grupu zohantusa koje sam slucajno naspricao i dobar deo ih izgubio iz kolonije samo zato sto sam pored imao morsku ruzu.
moj diler mi preporucio ove kozice koje mi nisu nesto ulivale poverenje prvo zbog velicine a onda i zbog cene jer sam imao jako kontaminiran aquarium a kostali su od 12-22 eura velicine do 3 cm.posto nisam imao sta da izgubim odlucio sam da probam.
ubacivsi ga u tank odmah se zabio u pukotine iz kojih nije danima izlazio.
akvarijum je bio pun ruza staklenih.primecivao sam ga samo nocu po mesecevom svetlu da izlazi i vrzma po akvarijumu.bio sam po malo razocaran jer nisma video efekta a i njega nije bilo makar u estetskom smislu da ima neku ulogu.
zatim nekolikod ana svakodnevnice kuca posao hranjenje ribica i neobracanej paznje na akvarijum.kad eto ti ga nakon nedelju dana prvi put ga vidim preko dana.znacilo je to da se oslobodio.iz dana u dan sve manje staklenih ruza dok ih nije samo jedan jedini kog imam potamanio sve.presrecans am bio a ujedno i jako zacudjen.odem do prodavca i on mi kaze da moram poceti da ga hranim jer u nedostatku staklenih ruza sklon ej da predje da rusi korale.te sam kupio granule za morske kozice i od tad sam prezadovoljan ovim malim cudakom.preporucio bih ga svakome probajte nemate sta da izgubite....

Image
kamen kontaminairan staklenim ruzama koje prlje kao anemone ostale organizme i ujedno tamane sve hranjive materije ne ostavljajuci nista koralima...

Image
preparat za unistavanje staklenih ruza koji je koristan dok ne dodje do epidemije kada psotaje beskoristan cak i stetan

Image
lysmata wurdemanni najjefuikasniji predator u borbi protiv staklenih ruza
(slika je sa neta jer nisam uspeo svog da uslikam u trenutku postavke teme)
inace jako brzo rastu moj se nakon tri nedelje dva puta izljuskao.
znaci provereno i efikasno!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki, apsolutno sam uvek za rešavanje problema pomoću nekog živog stvora umesto hemije.
I lep rakonja, samo ga hrani, nego koliko rastu te morske vrste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najveceg kog sam ja video iz ove porodice je oko 10-12 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno ne iz trupa vec kompletnog ukljucujuci i noge u velicinu-trup naraste od 6-8 cm najvise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast na odlicnom tekstu!
Meni je jedan akvarijum PREPUN Aiptasia, medjutim ne mogu da ubacujem kozicu, jer u tom akvarijumu zivi Triggerfish.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupis sto veceg i nece da ga pojede
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili izbacis trigera na dve nedelje
iz aqua...hahaha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi pisite sopstvena iskustva pa makar vam delovala glupo i banalno jer moizda to bas nekome moze da pomogne.
ja imam problem jer sam veliki perfekcionista i tezim ka apsolutnoj simetriji i reedu koliko je to moguce pa cak idem i u extreme.,tako da mi i najmanja sitnica smeta..a to bas po nekad niej dobro.ja zbog flerkicer cijano u cosku koja npr nastane zbog dnevnog svetla pored perfektnih parametara vode u stanju sam da prekopam citav pesak i da prevrnem sve sa dna gore ikao ga imam 3 cm dubine.devojka mi ej rekla da ce da me ostavi jer joj preturam po ormaru pakujuci ga kad vidim haos....znaci imam problemmmmm!!!!!jbg kazu da je to karakteristika devica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja sam upravo odradio vrlom vodom, ovako:


Link


Deluje ok, i kod mene je lako jer nemam puno korala niti bilo čega okolo pa da bude "kolateralne štete". Videćemo da li će da se pojavljuje, usisao sam ostatke nazad špricem (kupio sam neki od 100 ml, taj može i nosoroga da usisa Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i ovaj serin proizvod se sprica u njihova usta direktno i ubija ih dobro al je opasno za druge korale ...sta da ti kazem.nadajmo se da se nece siriti..a najbolje je tako cim primetis odma tamani...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

napokon sam uhvatio nestaska.....nije neka slika al se vidi....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a vidimo i jednog pljosnatog crva na koralu....nadam se da ce ga ga pojede ako se uopste hrane sa njima..inace imao sam ih jedno vreme bas puno pa sam morao da soft korale ispiram u slatkoj vodi jer kad umiru u dodiru sa slatkom vodom ispustaju toxine koji mogu poremetiti vodu tako ako to radite radite u posebnim posudama sa slatkom vodom inace slatka voda je smrt za pljosnate crve ovog tipa....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to su oni oblika malenog papka boje ljudske koze neznam im tacno ime nisu opasni ukoliko ih enma na stotine...znaci cim vidite da se gomilaju kokajte ih da ne predje u epidemiju...inace mozete ih dobiti u paketu sa novim koralom koji ste kupili .....kao npr ja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi ja vec hilajdu tema zapoceo,sig mnogi od vas msile da smaram al sam samo znatizeljan...
volim da diskusujem o temama koje em kopkaju to ej najbolji nacin da doejte do resenja nekih problema,a mozda ce bas vase opazenje pomoci nekome ko zna?!meni jepuno puta pomoglo prelistavanje foruma i ideja drugih akvaista u resenju odredjenih naizgled neresivih boljki i muka....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Boti ubica? ratko Ribe 6 Ned Okt 22, 2017 1:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka "Ubica" u akvarijumu. DeksoN Početak u akvaristici 8 Uto Mar 17, 2015 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Clea Helena - puž ubica MiB Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Avg 07, 2014 11:25 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Helene-puz ubica na prodaju. Onix21 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 02, 2014 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem puzeve Clea Helena ( puz ubi... zuja Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 09, 2013 7:25 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License