Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 uginula prva ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
supernoproblemo




Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 1
Lokacija: Srbac

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginula mi juce zenka ksifo, nisam mogao primjetiti nikakve znakove bolesti na njoj, malo mi je čudno što je bila bijela, znači izgubila je boju, dok je bila živa bila je narandžasta a kad je uginula bila skoro potpuno bijela. Vec tri mjeseca imam akvarijum i nemam nikakvih problema jos uvijek, savjetima sa ovog foruma uspijevam da sve držim u kako tako dobrom stanju, biljke mi dobro napreduju, ribice su uvijek živahne plivaju po cijelom akvariju. Akvarij je 80l, imam 29 ribica u njemu, vanjski filter (spužva, keramika, aktivni ugalj, spužva), mjenjam vodu na svakih 7 dana a filter perem na svakih 14. Algi ima po malo, mislim da je to i normalno. Voda mi je iz česme ali nije gradska pošto živim na selu pa imam svoju vodu. Hranim ih jedanput dnevno i to veoma pažljivo kroz prste polako da sto manje hrane pada na pod. Malo mi je čudno sto je kad je uginula sva pobjelila. Bojim se da bi moglo ovo da se nastavi pa ako neko misli da još nešto treba da radim neka mi kaže bio bih veoma zahvalan, postaviću i slike akvarijuma kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 9:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda ju je neka druga napala, meni se to desilo s jednom japankom, pocepao je trihogaster i posle nekog vremena je od crno-narandzaste dobila belu boju i uginula
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što je riba posle uginuća izgubila boju je normalna pojava. Na tvom mestu ja bih izvadio aktivni ugalj iz filtera, i sigurno bih smanjio broj riba.
Ako pod vanjskim filterom podrazumevaš stakleni, prelivni filter sa komorama onda ga prečesto pereš. U kombinaciji sa aktivnim ugljem i brojem ribica pravo je čudo da nije bilo uginuća do sada. Moje mišljenje je da ti je biološka filtracija loša.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redje peri filter, iskljucivo u vodi koju si izvadio iz akvarijuma i izbaci aktivni ugalj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
supernoproblemo




Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 1
Lokacija: Srbac

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savjetima, a sta da stavim umjesto aktivnog uglja da ne bude sama keramika? Ne znam za broj riba, ribice su male a 80 l nije malo. Filter sam prao tako cesto zbog toga sto mi se cesto gubila voda u prelivnoj cjevcici, od kako sam ga poceo prati cesce nemam sa tim vise problema. do sad vjerovatno nisam imao problem jer mi je cikliranje akvarijuma odradjeno dobro, vodu mjenjam redovno, ne ubacujem previse hrane, usisavam dno redovno, biljaka ima dosta i super napreduju, temperatura mi je konstantno 26 stepeni. Koliko je dobro u filter staviti onu vrecu sto se u nju pakuje krompir, negdje sam procitao da moze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba ti nista umesto uglja, dovoljni su sundjer i keramicki prstenovi.
Filter kad peres peri u akvarijumskoj vodi koju si izvadio pre toga, ne smes ga prati u cesmovaci posto ce hlor pobiti sve korisne bakterije.
Mrezicu mozes da stavis ako imas potrebu za tim, al ako vec imas dovoljno filter mase nije ti neophodna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
supernoproblemo




Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 1
Lokacija: Srbac

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

perem obavezno u toj vodi, ma vjerovatno sam zeznuo stvar sa tim sto sam cesto prao filter, procitao sam na forumu da nije dobro u isti dan prati filter i mjenjati vodu, izgubi se velika kolicina bakterija i dolazi do velikog povecanja amonijaka u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

supernoproblemo ::
perem obavezno u toj vodi, ma vjerovatno sam zeznuo stvar sa tim sto sam cesto prao filter, procitao sam na forumu da nije dobro u isti dan prati filter i mjenjati vodu, izgubi se velika kolicina bakterija i dolazi do velikog povecanja amonijaka u akvarijumu.

Ili ako vec operes, ne nahranis ribe taj dan, da sve dodje na normalu! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Redje peri filter, iskljucivo u vodi koju si izvadio iz akvarijuma i izbaci aktivni ugalj.


Iz kog razloga svi savetujete izbacivanje aktivnog uglja?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su rekli da aktivni ugalj ima svoju namenu samo pri cikliranju novog akvarijuma, kao i posle lecenja odnosno koriscenja preparata za lecenje. U ostalim slucajevima aktivni ugalj unistava i korisne bakterije.
Cak i da to nije tacno, rok trajanja mu je mesec dana i morao bi da se menja u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacnije ne unistava bakterije, nego skuplja stetne materije i kada se napuni tih stetnih materija on ne skuplja nego ih otpusta... Sluzi samo da se izvuce lek, da se izbistri voda i to je to sto aktivni ugalj radi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License