----------------------------------- Bogdan P Čet Feb 28, 2019 11:46 am Uginuo skalar ----------------------------------- Imao sam skalara 2 godine starog i stavio sam ga sa jos par malih i 6 moli i on je posle 3 nedelje ugino da li znate zasto da li moli i skalari idu zajedno pitao sam tamo gde sam kupovao ribice i oni su rekli da idu i da ih i oni drze sto sam se i ja uverio ----------------------------------- sputnik8 Čet Feb 28, 2019 12:18 pm ----------------------------------- Ima niz razloga zašto je mogao da ugine. Prvo možda mu je eto tako došlo vreme (ali odbacimo to). Dalje zavisi koliko litara ima akvarijum.Skalari su veoma temperamentne i prgave ribe (nezaboravimo ciklidi su to), Ako im je mala zapremina a velika gužva, onda znaju ili da jurcaju za nekim do besvesti ili da se izoluju u neko ćoše i miruju, čak bojkotuju i hranu. Sledeća situacija može biti kad odmalena u akvarijumu svi stanovnici odrastu zajedno i godinama bude sve ok, dok je sasvim druga priča kad skalaru od 1,2 godine pridružiš neku drugu ribu u malom akvarijumu. Na kraju možda je bio i bolestan od nečega. U svakom slučaju skalari su veoma atraktivne i jeftine ribe ,a takođe i temperamentne što sa sobom nosi određene poteškoće kada je reč o kompatibilnosti riba, naročito što većina početnika želi manji akvarijum i obavezno skalare (a oni kao što rekoh zahtevaju prostor). Nadam se da sam bar malo pomogao iz svog iskustva, možda neko još doda svoja zapažanja i pomogne ti za ubuduće u vezi skalara. Poz. ----------------------------------- Bogdan P Čet Feb 28, 2019 4:15 pm ----------------------------------- Izvinjavam se sto nisam napisao da je akvarijum 120 litara inace hranu nije odbijao ali je bio mirniji ----------------------------------- Baia Čet Feb 28, 2019 10:19 pm ----------------------------------- Nisam bas najbolje skontao sta znaci imao sam skalra dve godine starog i stavio ga sa moli? Gde je skalar bio te dve godine, u kakvim uslovima? Da li si ga dobio od nekoga dve godine starod pa ga stavio u tek formiran akvarijum sa moli ili je on bio dve godine u akvarijumu pa si mu pridruzio moli??? ----------------------------------- Bogdan P Čet Feb 28, 2019 11:02 pm ----------------------------------- Bio je u akvarijumu 2 godine pa sam dodao moli i jos par skalara malih ----------------------------------- Baia Pet Mar 01, 2019 4:03 pm ----------------------------------- U toj varijanti vrv se zarazio parazitima sa tih novih riba....jbg nisi imao srece....tj on nije imao srece