----------------------------------- Običan Čovek Sre Avg 22, 2018 8:10 pm umiru zivorotke ----------------------------------- zdravo ljudi. imao sam oko 50 gupika i 6 platika u akvarijymu od 80l+20l filter. Nisu sve bile odrasle do maksimalne velicine. Mrestile su se tu, male sam kupio i odvajao u drugi akvarijum od 40l. mada u sustini, nekad i ostanu sa velikim jer ima dosta biljaka. sve je to bilo ok dok nisu krenule da umiru. od pre dva meseca. ja sam menjao vodu, ali nista. na krajy sam povadio sve ribe instavio u neki manji akvarijum sada je ostalo svega 5-6 gupika i 3 platike. akvarijum je prazan, prepun biljaka. ne isplati mi se da ga rasformiram j sve iz pocetka da radim, ali plasim se da ako kupim ribice da ce i one uginuti ako je neka bolest bila u akvarijumu. sada su pocele i male da mi uginjavaju koje su u tom manjem. primetio kod malih da pre nego sto uginu mogu da se okrecu u oko osovine zamisljene i padnu na zemlju. odrasle su imale skupljena peraja i bile povucene, nisu ni jele pre nego ato uginu. sta da radim?