Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 upomoc za skalara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ima neko iskustva sa ovako necim nek pomogne a simptomi su sledeci.imam 8 mladih skalara kod mene su 3 meseca.od toga su 5 plavih (takozvanih) i 3 crna.svi su veseli ali jedan od tih plavicastih je izgubio boju po telu slabo jede i sporo se krece.peraja su mu skupljena i kao da je jako tuzan.sav je bledunjav.stalno se krije oko bilja... zna li neko sta se desava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 7:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno da ti kazem sta se desava ne mogu. Ali iz nekog mog iskustva, kada se riba tako ponasa, verovatno joj nema spasa. Prati ostale ribe za svaki slucaj. Ovo su uglavnom usamljeni slucajevi. Ako mozes izdvoj je negde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je stres uzrok, pad imuniteta, podlozniji je bolestima, infekcijama, bakterijska neka infekcija verovatno...
Da bismo znali sigurno potrebno je da napises neke detalje o akvarijumu, kolike je zapremine, filtracija, stanovnici, odrzavanje....

http://www.akvarijum.org/forum.....t1199.html

Izdvoj ga iz akvarijuma i pusti mu rasprsivac, pomogla bi slana kupka, e sad ne znam da li su skalari preosetljivi na so, to ce neko od kolega da kaze... kod zivorotki ide i pomaze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

valda ce neko od iskusnijih da se javi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarium je 500 l filtraciju vrse dva trokomorna prelivna filtera zapremine 55l po komadu sa pumpama potapajucim jedna od 2000l druga 1300 l na sat.vise nego dovoljno Smile ubiljen akvarium star oko 5 meseci formiran od samog pocetka po propisu.odrzavaje akvariuma je nedeljna izmena vode 30 posto ... imam manji akvarium u koji bi mogao da ga izdvojim ali nemam grejac viska da mu stavim. sad ne znam sta da radim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ga tuce neko? Deluje mi da je pod stresom zbog tuce...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma kakvi sve ribe uzivaju ipak je 500 l akvarium a uzeo sam 8 skalara ima par neonkica i ancitrusi.hteo sam da drzim samo njih i da uzivaju u tom prostoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoj akvarijum je dobar, i odrzavan. Da ga izdvojis, moras. Zbog drugih ribica ne smes da rizikujes. Mozda je bolestan. Moze biti da je Jovica u pravu za stres, i u tom slucaju nece preziveti ako ostane u tom okruzenju. U drugom se mozda oporavi, ali ga onda pokloni nekom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ja ne bi rizikovao ide on na put al zao mi ga.mislim nije to neka para za malog skalara al opet Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da ga izdvojim u filter hoce mu skoditi nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je nesto navukao, skodice drugim ribama... Izdvoj ga u taj drugi ak, sipaj vodu iz tog velikog akvarijumam ubaci rasprsivac i neka ga tamo. Posoli mu malo vodu, nemas sta da izgubis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako ga stavis u filter i dalje ugrozavas ostale ribice ukoliko je neka bolest u pitanju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo ti kažu ljudi izdvajaj ga.
Meni su od 5 ostala 3 samo zato što nisam imao gde da ih izdvajam. Još ako je krenuo da zaostaje sa rastom u odnosu na ostale, onda ćeš teže da ga spašavaš.
Trebalo bi grejač, za lek ne znam, kod njih može svašta da bude.
Ne znam, ja sam ovog zadnjeg što je uginuo izdvojio i probao prvo sa slanom kupkom pa ga držao na 30 stepeni i nije vredelo. Kasno sam to uradio, bio je bukvalno duplo manji od preostala 3, tako nekako će i ovaj tvoj da se muči.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neće da se mreste, čudno ponašanje sk... angelfishinheaven Filteri i pumpe 3 Čet Feb 11, 2021 10:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam skalara trikolora WoodyAllen Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Mar 08, 2020 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License